Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A lányomnak dermatitis herpeti...

A lányomnak dermatitis herpetiformisa van, Dapson Fatolt szed. Próbálja tartani a diétát, persze nem mindig sikerül. Viszont néha 2-3 nap is eltelik úgy, hogy nem eszik egyáltalán liszteset. Azokon a napokon is szedje a gyógyszert?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Az orvost kérdezd meg!
2010. júl. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A férjemnek is ez a betegsége van, először azt hittük hogy ez lisztérzékenység, de az orvos felvilágositotta, hogy bár a terápia része a gluténmentes diéta, nem kimondottan lisztérzékenység! Viszont azt nem tudjuk hogy mennyire kell szigorúan venni a gluténmentes diétát?? Ő még most lett beteg, a te lányod régóta szenved ebben a betegségben? A férjemnek is kell szednie a Dapsont! Bocsi nem igazán tudtam a kérdésedre válaszolni, mi is tele vagyunk ez ügyben kérdésekkel!
2010. júl. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
15 éves korában jöttek ki a lapockáján, térdén, könyökén a kiütések. Csak nagyon soká derült ki, a sokadik bőrgyógyásznál, hogy ez a baj. Most 21 éves. Mivel suliba járt (szendvics, péksüti tízóraira)és még gyerek volt, egyszerűen nem tudtam rávenni, hogy tartsa a diétát. Bár nem lisztérzékenység, de a gabonában lévő gluténra reagál rosszul az immunrendszer. Sajnos az orvosunk Szegeden van, és mióta nem a magánrendelésére járunk nem igazán segítőkész, ezért reméltem, hogy itt segít valaki.
2010. júl. 16. 08:43
 4/4 anonim válasza:
A férjem is "makacskodik" most, azt mondta kipróbálja, hogy ha nem szedi a dapsont és kevesebb gluténosat eszik (mielőtt kijött a betegsége, elég sok liszteset evett) akkor kiújul e, két hete csinálja igy és eddig semm "pötty"!
2010. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!