Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodában a köhögés és az...

Az óvodában a köhögés és az orrfolyás nem betegség?

Figyelt kérdés
Már 4. éve jár a nagyobbik fiam oviba, de egyre jobban felháborít, hogy ha az én gyerekem köhög, vagy taknyos én otthon tartom és kikezelem, de alig jár 1 hetet oviba és újra visszafertőzödik, mert a csoport legalább fele majd meg fúl úgy köhög, és állandóan folyik az orra. Más óvodában sem szólnak a szülőnek, hogy gyógyítsa ki otthon a gyereket, és úgy vigye oviba? Vagy van erre valami megoldás? Bocsánat, ha túl felháborodottnak tűnik a stílusom, de mostmár nagyon idegesít ez a dolog, ráadásul van egy 2 éves kisfiam is,aki természetesen így mindent elkap a nagytesótól.
2012. jan. 19. 14:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Tökéletesen megértem, amit írtál, csak tudod te otthon vagy a kicsivel, sokunkat meg engednek el a melóhelyról, vagy kirúgnak, ha táppénzre megyünk.

És sokunknak nincs, pl nekem se semmilyen segítségem, se nagyszülők, se rokonok.

2012. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Igazad van, de az első hozzászóló tökéletesen megfogalmazta ezt a problémát. Amíg a munkáltatók nem lesznek készségesebbek, addig szegénynek így kell járnia óvodába. Nálunk mondjuk nem is szólnak érte, csak ha lázas vagy komolyabb baja is van.
2012. jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig folyik az orra valakinek, vagy köhög... Ez van. Csak akkor kérik, hogy maradjon otthon, ha lázas, megy a hasa, vagy hány. Egyébként "sima" köhögéssel, orfolyással nem, hiszen akkor téli időszakban a fél ovi otthon lehetne.
2012. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

úgy mint az előttem író


amíg otthon voltam kisebb gyerekkel nem volt gond ha beteg a nagyobb

most h dolgozom és a napi megélhetésem függ attól h van e munkám meggondolom otthon tudok e maradni a gyerekkel

mert ha otthon maradok akkor kevesebb lesz a pénzem és akkor miből fizetem a számlát és veszem az ételt ?

2012. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem akartam senkit megbántani. De volt olyan időszak, amikor én is dolgoztam, mert még nem volt kistesó, akivel itthon legyek, és mindig megoldottam, hogy ne menjen betegen a gyerekem oviba.

1.Az ő közérzete sem jó, tudjuk magunkról, hogyan lehet úgy pl. dolgozni, ha betegek vagyunk.

2. Én soha nem akartam, hogy az én gyerekem fertőzzön el egy fél csoportot.

2012. jan. 19. 14:53
 6/27 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hogy oldottad meg?

Tényleg érdekel.

2012. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Nem igazán, hisz az őszi-téli hónapok erről szólnak. Fertőző betegség, láz, hányás, hasmenés, vagy komoly betegség esetén mondja a gyerekorvos is, hogy ne menjen oviba. De náthával, köhögéssel még nem mondta, hpgy inkább maradjon otthon.

Nálunk is a pici mindent elkap, nem parázok emiatt, előbb megismeri a vírusokat, bacikat.

2012. jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Ha rossz a gyerek közérzete, és "csak" köhög, én sem viszem. De általában köhög, taknyos, és baromi jókedvű.. :) Tehát ilyenkor megy. :(( Hisz dolgoznunk kell, sajnos.
2012. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Úgy oldottuk meg, hogy a családban megosztottuk, hogy mindenki 1 napot volt otthon vele, igaz, hogy mindenkit befogtunk, aki él és mozog, de így sikerült megoldani a dolgot.

Még egyszer bocsánat, nem szerettem volna vitát szítani. Így akkor saját magam azt a következtetést vontam le, hogy a válasz a kérdésemre: Az óvodában a köhögés és az orrfolyás nem betegség.

De akkor hogyan lábalnak ki ezek a gyerekek a betegségből, engem pedig ez érdekelne, de most komolyan?

2012. jan. 19. 15:01
 10/27 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint a felnőttek egy tömött munkahelyen. :( Szép lassan. De muszáj aklimatizálódniuk.


Egyébként megértelek, mert mikor bölcsit kezdett a lányom (majdnem 3 évesen) ugyanezen húztam fel magam az első 3 hónapban, mert addig sosem volt beteg, de az első 3 hónapban egy hetet ment, másfelet itthon volt... Aztán kialakult.. megerősödött az immunrendszere, vagy megszokta? Nem tudom. De elmúlt ez a korszak is :)

2012. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!