Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodában a köhögés és az...

Az óvodában a köhögés és az orrfolyás nem betegség?

Figyelt kérdés
Már 4. éve jár a nagyobbik fiam oviba, de egyre jobban felháborít, hogy ha az én gyerekem köhög, vagy taknyos én otthon tartom és kikezelem, de alig jár 1 hetet oviba és újra visszafertőzödik, mert a csoport legalább fele majd meg fúl úgy köhög, és állandóan folyik az orra. Más óvodában sem szólnak a szülőnek, hogy gyógyítsa ki otthon a gyereket, és úgy vigye oviba? Vagy van erre valami megoldás? Bocsánat, ha túl felháborodottnak tűnik a stílusom, de mostmár nagyon idegesít ez a dolog, ráadásul van egy 2 éves kisfiam is,aki természetesen így mindent elkap a nagytesótól.
2012. jan. 19. 14:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Hát, nálunk aki "él és mozog" és mozgósítható, az összesen 2 db felnőtt: a férjem és én.
2012. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Jaja.. nálunk is aki "él és mozog", az én vagyok... egyedül.
2012. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Még jobb :-(
2012. jan. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
25%
Na,ezt a dolgot én sem értettem soha.Mi is mindig így járunk.De ezek szerint van olyan szülő,akinek fontosabb a munkahelye,mint a gyereke.Én is jártam dolgozni,de akárhányszor beteg volt a kisfiam,bizony otthon maradtam vele,aminek az lett az eredménye,hogy kirúgtak.De legalább nem volt lelkiismeret furdlalásom amiatt,hogy én dolgozom,a gyermekem pedig betegen van az oviba.Mindegy végül is mindkét oldalt megértem,mert akinek a megélhetése függ tőle,az kénytelen dolgozni.
2012. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
53%
"De ezek szerint van olyan szülő,akinek fontosabb a munkahelye,mint a gyereke. " - ez egy olyan csúnya mondat volt.... ugyanakkor az utolsó mondatodban meg is adtad rá a választ.
2012. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
80%
Kedves válaszoló akit kirúgtak. Ha ezt bevállaltad akkor gondolom nem vagytok rászorulva a keresetedre. De ugyan mondd már meg, hogy szerinted aki azért gürcöl egész nap egy mocsok főnök alatt, aki kirúgja ha nincs a munkahelyén, és szarik rá hogy beteg a gyerek, hogy a gyereknek picit többet adhasson, az már nem is szereti, és nem fontos neki? Kicsit gondolkodni kellene, hogy nem mindenkit tud eltartani apuci. Esetleg aki egyedül neveli a gyerkőcöt, és az ő bérétől függ hogy lesz-e kaja az asztalon? Annak mit mondanál? Lehet hogy nagyon jól elvagy a gyerekeddel otthon, de eszed nem sok van.
2012. jan. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a helyzet a munkahelyeken a felnőtteknél is. Félnek a kirúgástól, vagy ha táppénzen vannak, kevesebb fizetést kapnak, ezért bemennek betegen dolgozni, és végigfertőzik az egész céget.... persze a többiek sem mennek el betegállományba, mert hát a Karcsi meg a Marika is milyen beteg volt, mégis jöttek dolgozni... így újra visszafertőzzük egymást, már eleve le van gyengülve az immunrendszerem az előző betegség miatt...tényleg sokkal jobb, mert így egy 1 hetes náthából lesz 1 hónapos komolyabb betegség, esetleg szövődményekkel.

Na, pont így megy ez az oviban, bölcsiben is. Van olyan szülő is, aki reggel beadja a lázcsillapítót a gyereknek, és úgy beviszi az oviba, aztán amikor délután megy érte, és a gyerek (újra) lázas, akkor nagy csodálkozva mondja, nahát, reggel még nem is volt semmi baja...

Szóval sajnos a rendszer sokakat rákényszerít arra, hogy nem tudja a beteg gyerekét otthon tartani és rendesen kikúrálni.

2012. jan. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Ez a mi ovinkban is így van. Nem is az a baj, hogy aki tényleg nem tudja megoldani, az viszi a kicsit, hanem sok olyan anyuka is, aki otthon van a másik picivel, vagy munkanélkülin, az is viszi. Hiába szólnak nekik az óvónénik, ugyanúgy viszi másnap. Múlt héten is volt egy kisfiú aki nagyon köhögött, az óvónő szólt az anyukának - aki mellesleg otthon van munkanélkülin -, hogy nagyon köhög a fia. A válasz, hogy biztos allergia. Egy hétig vitte úgy, hogy szegény majd megfulladt, a héten nagy nehezen elvitte orvoshoz, ahol kiderült, hogy tüdőgyulladása van. És ez nem egyedi példa. Aki nem tudja másra bízni a gyerekét, bébiszittert sem tud megfizetni, annál még érthető, hogy ha csak köhög kicsit, esetleg náthás az viszi, na de aki otthon van?
2012. jan. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Az egyik fő okot már leírták előttem, hogy aki dolgozik, az nem teheti meg, hogy minden második héten otthon van egy hétig mert folyik a gyerek orra. Én eddig szabin voltam mikor a gyerek beteg volt, nem írattam ki magam soha táppénzre, de arra is kiváncsi lennék mit szólna a gyerekorvos, ha minden második héten mennék hozzá, hogy a gyerek orra folyik, és írjon már ki még egy hét táppénzre. Hát egy idő után nem hiszem hogy ennyire megtenné, és közölné, ha nem lázas akkor mehet közösségbe.
2012. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Többen is írtátok, hogy ha nem lázas mehet közösségbe az orvos szerint is. DE ugyanolyan fertőző, NEM?????Sőt!
2012. jan. 23. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!