Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodában a köhögés és az...

Az óvodában a köhögés és az orrfolyás nem betegség?

Figyelt kérdés
Már 4. éve jár a nagyobbik fiam oviba, de egyre jobban felháborít, hogy ha az én gyerekem köhög, vagy taknyos én otthon tartom és kikezelem, de alig jár 1 hetet oviba és újra visszafertőzödik, mert a csoport legalább fele majd meg fúl úgy köhög, és állandóan folyik az orra. Más óvodában sem szólnak a szülőnek, hogy gyógyítsa ki otthon a gyereket, és úgy vigye oviba? Vagy van erre valami megoldás? Bocsánat, ha túl felháborodottnak tűnik a stílusom, de mostmár nagyon idegesít ez a dolog, ráadásul van egy 2 éves kisfiam is,aki természetesen így mindent elkap a nagytesótól.
2012. jan. 19. 14:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

A nátha nem olyan fertőző betegség, mint amivel a doki általában nem engedi a gyerekeket oviba.

Fertőző pl. kötőhártya gyulladás, bárányhimlő, skarlát, hányás-hasmenés, influenza. Ezek tényleg fertőzőek. De a nátha nem ilyen betegség. Az ősz-tél erről szól.

2012. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
27%
Akár lehet fertőző is. Szerintem aki tudatosan közösségbe viszi köhögős gyermekét úgy, hogy nem tudja, fertőző-e, az a gondatlan veszélyeztetés esetét valósítja meg, így megérdemelné a méltó büntetést. Ismerek szülőket, akik ezt gátlástalanul meg is teszik. Az óvónők helyében büntetném ezen szülőket, tegyenek többet a közösségért, akár pénzben vagy természetben. Én két héten keresztül kúráltam ki a betegségből a kislányomat, majd alig két nap alatt a köhögős közösségben ismét köhögni kezdett. Ez bosszantó és felháborító. Aki nem tud otthon maradni a beteg gyermekével, az fogadjon babysitter-t, ha másképpen nem megy....
2013. okt. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ha kicsit köhögős taknyos gyereket otthon tartanánk akkor gyakorlatilag egész télen nem menne. Szokjatok hozzá, ez van. Dolgozni kell, ti meg háboroghattok nyugodtan, pont leszarom.
2013. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
Igazad van, dolgozni kell, mégsem tűnik etikusnak kiszúrni a saját, akár más gyerekével csak amiatt, mert nem tudod kezelni a helyzetedet. Gondolj csak arra, mi járhat a gyermeked fejében, milyen szülőnek tart, amikor "betegen" bedobod az oviba. Jó példát mutatsz, így lesz az egész társadalom szépen lassan szociopata...
2013. okt. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Figyi, itt nem arról volt szó, hogy lázasan betegen beadom az ovodába, hanem hogy attól mert köhint ötöt egész nap, vagy ki kell fújni az orrát párszor, nem lehet otthon tartani, mert akkor egész télen otthon lenne. Ha nem tetszik a rendszer, és te megteheted, akkor maradj otthon, és ne vidd ovodába. Ennyi. Nem mindenkit tart el apuci, és nincs mindenki mögött 4 nagyszülő. Az pedig hogy mindegy kirúgnak-e, de a gyerek fontosabb, egy nagy demagógia, és felelőtlen kijelentés. Szóval szerintem be lehet fogni a pofád, mert különben hátha a pszichopata énem is előjön. NEM FÉLSZ??!!!! HAAAA HAAA HAAAA!

Ja és esetleg a te gyereked immunrendszerét kéne erősíteni ha már ilyen szar géneket adtál neki hogy mindent összeszed.

2013. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

Én egy apa vagyok, akinek szívbeteg kislánya van, és törvényi kötelessége, hogy a gyermekét óvodába vigye.

Immunt erősítünk, de nem úgy, hogy szándékosan fertőző közegbe visszük.

Nem örülök, hogy az intelligenciád csak eddig tart, gondolom nem tehetsz róla, ezt örökölhetted és nem fejlesztettél rajta. Hogy megértsük egymást, kénytelen vagyok lemenni a szintedre: nyugodtan befoghatod a "pofádat", ha értelmesen nem tudsz hozzászólni a témához, nem itt kell kompenzálni magánügyi problémáidat, ráadásul mindezt névtelenül.

2013. okt. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Csak plusz infó gyanánt


[link]


Novák Hunor meg a nemzetközi szaklapok erre azt mondják, hogy mire köhög, már rég fertőzött. Tehát nem a köhögő gyerek fertőz már. Persze én is megoldom ahogy tudom

2019. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!