Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vágjátok 2,5 -3 éves...

Hogy vágjátok 2,5 -3 éves gyermeketeknek a körmét?

Figyelt kérdés

Eddig alvás közbe vágtam neki mindig.Mostmár úgy sem engedi.Egyszerűen nem tudom levágni neki.Csapkod rugdos kapálózik....nagyon félek,hogy megvágom véletlenül.Szeretném megtanítani neki,hogy ez nem fáj de nem tudom,hogyan.Már mindent próbáltam rendszeresen én is előtte vágom az én körmöm, ő is segít nekem tetszik neki,de ha már az ő körméről van szó vége a világnak.

Kb 8-9 hónapos koráig semmi gond nem volt a körömvágással szépen ült az ölembe és le tudtam vágni neki.Majd utána szoktunk rá az alvás közbeni körömvágásra.De mostmár sajnos elrántja alvás közben is, na meg persze felébred és sír....Segítsetek kérlek.


2012. jan. 23. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi is alvás közben vágjuk...:) A kezéről simán megy, persze ki kell várni elalvás után azt a 10-15 percet, amíg tényleg bealszik... A lábával én is gondban vagyok, nem tud olyan mélyen aludni, hogy ne ébredne fel rá, hogy vágom a lábkörmét...:) Mostanában ráálltam a körömcsipeszezésre, megpróbálok nem nyúlni a lábfejéhez, csak odaillesztem a csipeszt a körméhez és csatt...:) A múltkor tök jó sikerült, egy este alatt le tudtam vágni mindkét kezéről és lábáról...:) Ez nagy haladás ahhoz képest, hogy néha egy hétig vágom neki...:D
2012. jan. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, hogy ennyi idősen fog-e menni, de azért leírom, én hogyan vettem rá, az akkor kb. 1,5 éves fiamat, hogy ne gyerekkínzásként élje meg a körömvágást:)

Elkezdtem neki bohóckodni a körömvágó ollóval. Beszéltettem az ollót, mintha báboznék vele. "Jaj, olyan éhes vagyok, rágcsálnom kellene X körmeit." Én meg vigasztaltam az ollót, hogy nem baj, majdcsak megengedi a kisfiam, hogy levágja neki:) Aztán levágtam az én körmeimet azzal a kis vacak gyerekkörömvágóval - egy évig tartott kb, plusz tiszta cikkcakk lett:) De szegény olló még mindig éhes volt. A kisfiam lelkesen figyelte a jelenetet, aztán jött, hogy "Ne sírj, olló, levághatod.":)

És tényleg hagyta magát. Még párszor igényelte, hogy bábozzak neki az ollóval picit, aztán leszokott.

A szomszéd kislánynál ugyanez a "módszer" szintén bevált, de ő is kisebb volt jóval a te fiadnál.

Szóval, nem tudom, hogy segítetettem-e.

2012. jan. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utólsó, ez tök jóóR! :-)))

Nálunk nincs gond a körömvágással a lányom esetében, a kritikus időszak úgy 10 hótól másfél éves koráig volt, de pont azért nem vágtam álmában, mert gondoltam, később még nehezebben szokja meg. Mostanra nincs is probléma. A másfél éves fiammal még akad bőven, nagyon tud visítani körömvágás közben, de már alakul azért... Nem adom fel, olyan jó, hogy a lányom már maga hozza oda az ollót, ha hívom, hogy gyere körmöt vágni...

2012. jan. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is tortúra.

Az szokott beválni, hogy én amúgy is csipesszel vágom neki, és adok neki egy olyat ami már nem jó, nem vág, akkor azzal amíg én vágom az övét, ő "vágja" apáét.

2012. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerencsére nálunk nincs ilyen probléma. 3 éves a kisfiam és soha nem élte meg kellemetlenségként a körömvágást (magyarán nem tiltakozott:))
2012. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!