Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfehérje allergiás gyermeket...

Tejfehérje allergiás gyermeketeknek, mivel pótoltátok a kalciumot és mennyi idő alatt nőtte ki?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg sajnos még tart az allergiája, így csak a kérdés első felére tudok válaszolni.

Szerencsére szereti a gyógytápszerét (Milumil Pepti), így még reggel és este azt kap, 2,5-2,5 dl-t, így megvan a napi fél liter tejalapú étel. Állítólag ez már fedezi is a napi ajánlott mennyiséget, de utóbbiról megoszlanak a vélemények.

A máknak kiemelkedősen magas a kalcium tartalma, ezért sűrűn csinálok mákos ételt, a guba amúgy is családi kedvenc :)

Ezen kívül betegség esetén Calcimusc-ot szokott kapni, meg van a Lenkeinek egy D-vitamin+kalcium tartalmú mackó formájú olvadós rágótablettája, abból kap, de nem minden nap.

Ja és a növényi tejekből is a kalciumosat szoktam venni.

Itt van egy táblázat az élelmiszerek kalcium tartalmáról: [link]

2012. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ,ez a táblázat viszont nagyon jó és hasznos most nekünk.

Gyerkőcöm 7.5 éves,így a tápszer már kimarad nálunk,de így legalább tudom,hogy mivel is pótolhatom a tejet/tejtermékeket.

2012. jan. 23. 14:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

Amúgy is rettenetes íze van a tápszernek, nem is értem, hogy bírja meginni a kisfiam :)

Viszont állítólag a növényi eredetű kalcium rosszabbul hasznosul, mint az állati eredetű.

Ha a gyerkőcöd szereti amúgy a tejet és a szójával nincs baja, akkor az Alpro márkájú szójatejet tudom ajánlani, abból is a kalciumosat. Van belőle sima és light is, de mindkettő egyformán finom.

A rizstej és a zabtej elég fura ízű, meg a többi szójatej sem valami jó, de ez az Alpro szerintem még finomabb, mint a tehéntej!

Ja és szójás termékekből lehet kapni pudingot és joghurtot is.

Írj nyugodtan, ha érdekel még valami, 1,5 éve diétázik a kisfiam, így már profi vagyok a tejmentes táplálkozásban :)

Ha ezeket már tudtad, akkor viszont bocsi az okoskodásért!

2012. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem,nem okoskodsz...ez tényleg nagy segítség...Alpro termékeket én is nézegettem már,de nem voltam biztos a dolgomban,szóval azt kaphatna?Remélem a szójára nem allergiás vagy legalábbis nem lesz az,mert azt hallottam,hogy eléggé allergizál az is.
2012. jan. 23. 16:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, eléggé allergizál a szója is. Szerencsére a kisfiamnak nincs vele baja, azért merem neki adni, de csak 1-2 hónapja kap szójás cuccokat, előtte rizs/zabtejet és kapott.

Azért "jobb" a szója, mert abból lehet kapni pudingot, joghurtot és mint mondtam, szerintem a szójatej is finom.


Nálatok amúgy vizsgálat is volt vagy csak gyanús lett a tej? Mert ha van szakorvosi igazolás az allergiáról, akkor tartós betegnek minősül és emelt családi pótlékot kaphattok + 10 éves koráig jár a gyes.

2012. jan. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gyanus lett,hogy csak akkor jönnek ki rajt az ekcémás kiütések ha tejet iszik..ugyanakkor tejterméknél ezt nem vettük észre.De szeretném kivizsgáltatni szakemberrel is.

Mi külföldön élünk,nem hiszem hogy itt ez betegségnek számítana.De utánanézek,köszönöm az infót.

Szója tejet és a többi szójás terméket kipróbáljuk.

Millió köszönet a segítségért!

2012. jan. 24. 11:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor elképzelhető, hogy úgymond besokallt a tejtől :)

Van olyan, akinek nincs baja a tejtermékekkel, főleg a savanyítottal, de a tej viszont kiüti.

Mondjuk a kisfiam a túrót és a joghurtot sem bírta, de a sajttól meg semmi baja sem lett.

Próbáljátok ki azt, hogy 2 hétig ne kapjon semmilyen tejet, tejterméket vagy tejszármazékot tartalmazó ételt sem. 2 hét kell, amíg kiürülnek az allergén anyagok a szervezetből. 2 hét után pedig egyesével próbáljátok meg a termékeket, pár nap szünetet tartva köztük.

Így ki lehet deríteni, hogy mi okozza pontosan.

Az én kisfiamnak is ekcémás lesz a bőre amúgy. Nyáron volt olyan, hogy pár db Fornettit evett véletlenül és pár nap múlva az, ami melegkiütésnek indult a tarkóján, tiszta sebes lett :(

2012. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,én is teszteltem.3 hétig nem kapott tejet/tejterméket..de én ott hibáztam,hogy kapott kakaót,másnap is és utána evett pudingot,joghurtot és így mivel újra kiütötte,nem tudom melyik a ludas,kezdhetem előröl,de most úgy,ahogy leírtad.
2012. jan. 24. 13:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!