Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igazoltan tejfehérje allergiás...

Igazoltan tejfehérje allergiás gyermeketeknek mennyi az össz. IgE szintje?

Figyelt kérdés

18 hós kisfiamnak 1 hónapja 136,9 ku/l volt, ez a gasztro-s dokink szerint magas, a gyerekorvosunk szerint viszont normális.

A szakvélemény szerint továbbra is szigorú tejmentes diéta javasolt, viszont okt-től bölcsis lesz a kisfiam és addigra jó lenne, ha már túl lennénk rajta.

Kb. 9 hónapja diétázik, minden panasza elmúlt (bőrszárazság, ekcémás foltok).

Sajnos mostanában több "baleset" is történt, pl. húsvétkor beleharapott a csokitojásba, előtte vajas pattogatott kukoricát evett, meg valami tejet tartalmazó dolog mindig becsúszik, pedig tényleg odafigyelünk.

Szóval ezektől semmi tünete sem lett, ezért is gondolom, hogy talán már múlik az allergiája.

Köszi a válaszokat!


2011. máj. 3. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia örülök a kérdésednek, remélem lesznek rá válaszok, én csak jövö héten tudom megérni, mig nem készült el a vérvizsgálat, a kisfiam 9,5 honapos, ekcémás és kiütéses lett a tejes táoszertöl, azota semmi tejeset nem kap, egyszer evett egy babadesszertet amibe volt, utolag láttam, de ki is ütötte.. jövök vissza ha meg van az eredménye.
2011. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Oké, köszi!

Amúgy nálunk is ugyanez volt, őt a tejpép és a tejtermékek ütötték ki nagyon + születése óta nagyon száraz volt a bőre, mint utóbb kiderült, az általam fogyasztott tejtől.

10 hónapos kora óta diétázik, nem kap semmilyen tejet tartalmazó dolgot, akkor hagyta abba a szopizást is, így azóta Milupa Pepti 2-es tápszert iszik és teljesen rendbe jött.

Jó lenne már túl lenni rajta, szegénykémnek nehéz lesz úgy a bölcsiben, ha mindig külön kap enni :(

2011. máj. 3. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!