Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igényelhetem az emelt családi...

Igényelhetem az emelt családi pótlékot erre a betegségre?

Figyelt kérdés
2.5éves kisfiam kruppos.Bölcsödébe jár, 2-3hetente lebetegszik,ált.-ban felső légúti fertőzéseket kap el ilyenkor elő szokott jönni az ugató köhögése is. A háziorvosa által írt gyógyszereket adom neki,de nem állandóan, csak ha megbetegszik. Így is igényehetem az emelt családit vagy csak abban az esetben ha folyamatosan szedne gyógyszert? Járunk a Pulmonológiára ott nem mondta az orvosa, h lehetne igényelni....legközelebb megkérdezem.Szerintetek?
2012. jan. 17. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg van rá az esélyetek,hogy megkapjátok,ne legyél szemérmes,bár tudom,hogy mennyire kínos dologezzel előhozakodni.


A mi esetünkben volt egy 4 hónapig tartó izületi gyulladás,eközben egyetlen orvos nem hozta fel,hogy megjárna GYES (8 órás munka mellett is ! ),plusz emelt családi pótlék.

A kivizsgálások közben kiderült egy genetikai hajlam ,hogy miért lehetett az izületi gyulladás és akkor egy véletlen folytán ügyeletre kellett mennünk ahol éppen egy immunológus rendelt és ő hozta fel,hogy elfogja nekünk intézni a tartós beteggé nyilvánítást.


Sok minden függ az orvos hozzáállásától,mert könnyen meglehet,hogy egy kevésbé súlyos állapotban lévő gyermeknek megadják,míg egy súlyosabb tüneteket produkálónál pedig elutasítják a szülő ilyen kérését.

2012. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erre jár, úgyhogy szerintem ti is kellene kapjátok.


G) Pulmonológiai kórképek


1. A gyermekkori aszthma bronchiale krónikus formái, ha a beteg preventív, folyamatos gyulladáscsökkentő terápiára és/vagy rendszeres szakgondozásra szorul.


2. Krónikus, tartósan jelentős mértékű, csökkent légzésfunkcióval járó obstruktív és/vagy restriktív pulmonológiai elváltozások, továbbá hörgőtükrözéssel, és/vagy képalkotó eljárásokkal igazolt, a légzőrendszer funkcióját befolyásoló légúti fejlődési rendellenességek, anatómiai eltérések, immotilis cilia szindroma.


3. Hét éven aluliaknál súlyos, ismételt obstruktív légzészavarral járó kórképek, melyek gyakori kórházi kezelést igényelnek és a recidivák veszélye miatt a gyermek közösségbe nem adható.

2012. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy év alatt x kórházi kezelést igénylő krupp esetében igényelhető. Nem tudom a pontos számot, mi megúsztuk még kórház nélkül, de nagyon csúnya egy nyavaja ez a krupp:(

A krupp önmagában nem számít tartós betegségnek.


Üdv: 2 kruppos gyermek anyukája

Ők minden felső légúti nyavajánál kruppos rohamot kapnak, de a kórházig nem jutottunk, csak az ügyeletig.

2012. jan. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ugató köhögés még nem olyan nagy baj kruppnál, van sokkal súlyosabb tünete.
2012. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!