Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem alanyi jogon kapom a...

Nem alanyi jogon kapom a gyest, akkor se igényelhetem a munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés

Kislányom tartósan beteg,emelt családit, és gyest is kapom. Nekem 11éves munkaviszonyom megszűnt. Dec 15-től mehetnék munkanélkülire, de állítólag nem lehet gyes, és munkanélküli együtt.

Ez igaz?

És ha igaz, milyen kiskapuk vannak? Ha lemondom a gyest, ideiglenesen, akkor az emelt szintű családit is bukom?

Utána vissza mehetek gyesre? Vagy inkább anyu igényelje helyettem? Köszi előre is a válaszokat.


2011. nov. 28. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyes és munkanélküli nem lehet egyszerre, mert mindkettő segély, és egyszerre csak 1 segélyt kaphatsz.

A gyesnek és a családinak semmi köze egymáshoz.

A gyes alanyi jogon jár, de ha Te azt lemondod vagy nem is igényled meg, attól még ugyanúgy jár a tartósan beteg kicsi után emelt csp.

Nagyszülő, ha jól tudom a gyermek 3 éves koráig lehet csak gyesen.

2011. nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. De ha a munkanélküli le jár, újra lehetek gyesen?
2011. nov. 28. 22:07
 3/3 A kérdező kommentje:
Vagy az apukája igényelheti?
2011. nov. 29. 06:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!