Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt? Ugye nem...

Miért csinálja ezt? Ugye nem utal semmiféle betegségre?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves. Már egy ideje az őrületbe kerget avval, hogy ha építő kockázunk akkor mindig a színekre kell figyelni. Bármit építünk, a színeket nem lehet keverni. Ha rajzolunk, akkor is ez van. Egy lapra csak egy színnel lehet rajzolni. Bármit, de csak egy színűt.

Más kisgyereknek is van ilyen heppje?


2011. aug. 12. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
aranyos még nem halottam ilyent de szerintem nincs ezzel semmi gond.kisfiam kedvence a kék,nagyon szeret kékkel rajzolni és ő sem hajlandó mást színt választani.de azért ennyire nem heppes mint nálatok,szerintem csak tetszik neki,az a szín,és élvezi is.
2011. aug. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 éves fiam durvább dolgokkal bír, mint egy bogaras agglegény:) nem hinném, hogy ettől enyhén autista lenne, ahogy vszinűlrg a Te gyerkőcöd sem az:)
2011. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne izgulj szerintem nincs semmi baja. Csak most épp ez a heppje, később meg majd kitalál valami mást. :)
2011. aug. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem lehet messzemenő következtetést levonni, de egyébként az aspergereseknél jellemző (az autistáknál is, de autizmust megállapítani ilyen kevés infóból meg végképp alaptalanság lenne), az asperger szindróma egyébkén nem betegség, hanem tünetegyüttes, melyre jellemzőek átlagon felüli, de egyben más téren átlagon aluli bizonyos képességek is. De, mondom, lehet, hogy egyszerűen csak ilyen szemmel nézi jelenleg a világot , és semmi extra. Sokkal több infó alapján lehetne akárcsak sejtést írni, ez alapján azonban semmi biztosat.
2011. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Milyen infók alapján lehetne megállapítani, van-e valami gond?

Más, az átlagostól eltérő viselkedése nincs.

Folyamatosan, mondatokban, szépen beszél, számol, mozgása összeszedett; eleinte kicsit félénk, de gyorsan megbarátkozik bárkivel, kérdez, kérdez és kérdez.

Hisztis, akaratos, önfejű, de irányítható.

2011. aug. 13. 08:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp szeretnéd, ha beteg lenne? Te magad irod, hovy semmi extra tulajdonsága nincs....akkor mi a problémád vele?
2011. aug. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

08-12 21:14 vagyok.

Írod, hogy "Hisztis, akaratos, önfejű" - ez sem extra, 2.5 évesen, mivel dackorszakban van, ezt meg kell élnie, mert én-tudata ekkor alakul ki és alapjában EZÁLTAL.


"Milyen infók alapján lehetne megállapítani, van-e valami gond?"


Látatlanban nehéz erre válaszolni, látatlanban nem is lehet felelősségteljesen válaszolni jelen kérdés esetén arra, hogy mely szempontok, mert kategóriák nem húzhatók rá senkire, ezek csak támpontok, tehát egy pszichológus se csupán szempontok alapján, se receptek alapján állapít meg problémát, bár kiindulási pontnak nagyszerű lehet, de önmagában véve még élőben se lehet messzemenő következtetéseket levonni átlagirányvonalak alapján. Ráadásul én magam nem vagyok pszichológus, hanem pedagógus.

Egyébként "ezer" oka lehet, miért van ez a "hepp"-je a színekkel. Ha egy szakember -pl. én- élőben foglalkozom legalább fél órácskát (de inkább ha többet) a gyermekkel, akkor már lehet megalapozott gyanum, van-e probléma és hogy mi lehet az, de mivel nem vagyok pszichológus, ennél többre élőben sem juthatnék, egy gyermekpszichológus azonban igen, pl. játékterápiával.


De a lényeg, hogy sztem túlaggódod a felvetésedet. Amiket leírtál, azok alapján 90%-ban átlagos pszichéjű és jellemű 2.5 éves gyermekről van szó, más eg.ügyi (fizikális) szempontból meg semmi probléma nem valószínű a tömör leírásod alapján, de mondom, élőben részletesebben vizsgálható az eset, bár nem látom szükségét pszichológushoz fordulni.


--------------


A legutóbbi kedves beírónak üzenem: a kedves kérdezőt is meg kell érteni, mert saját gyermekéért a szülő mindent meg akar tenni, és ez aggódást válthat ki a szülőből, bár épp ez okozHAT problémát a gyermeknek, amiről sajnos a legtöbb szülő nem tud, vagy hall ilyen véleményt, de fel van háborodva az ilyen véleményen és végig se gondolja (nem a kedves kérdezőről mondom, hanem sok más szülőről).


A legtöbb szülő tehát sajnos túlságosan aggódik gyermekéért és ezért esetleg több kárt okoz, mint hasznot a gyermekének: a kisgyermek érzi az aggódást anyjában/apjában, ez bizonytalanságot okozhat a gyermekben; és/vagy a szülő az aggódása miatt fejleszteni akarja gyermekét, ezzel inkább árt neki, ha még nincs 6 éves a gyermek, és ha nincs súlyos fogyatéka, és/vagy pszichológushoz vinné az amúgy nagyjából átlagos csemetéjét, mert vmi apróságot furcsáll a gyermekében, stb. stb.


Mindezektől függetlenül ha valóban egyértelmű gond felvetődik, akkor már nem szabad elbagatellizálni a megfigyelést. De a jelen leírásból -mármint a kedves kérdezőéből- kiindulva nem látszik különösebb probléma.

2011. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!