Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom betartani a kisfiamn...

Nem tudom betartani a kisfiamnak tett ígéretet. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Még hiszi, hogy a Jézuska hozza az ajándékot. Már hetekkel ezelőtt meg lett neki ígérve, hogy a Jézuska meghozza a várva várt ajándékot, amiért már nyár óta könyörög. Ráadásul sajnos erre mindenki rá is játszott...tudjátok szokás figyelmeztetni a kicsiket, hogy csak a jó gyerekeknek hoz ajándékot a Jézuska. Na ő igazi angyalka is lett a cél érdekében.


De sajnos sehogyan sem tudjuk megvenni neki azt, amiről álmodik. A félretett pénz másra kellett... Késő bánat :(


Hogyan mentsem a helyzetet? Nem az a típus, akit könnyen le lehet kenyerezni, vagy simán megelégedne valami mással.

Tavaly már azért is elégedetlen volt, mert más színű volt az ajándék, mint amit kért...


Semmiképpen nem akarom összetörni. Mit lehet ilyenkor tenni? Csődöt mondott az anyai kreativitásom :(


2011. dec. 13. 17:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
na még esetleg az jutott eszembe hogy ha van valamid amit zálogba tudsz adni, azt is meg lehet próbálni. Én ezzel szoktam még trükközni. Még olyan nem volt, hogy nem tudtam kiváltani. Igen ez a gyermek fél éve vágyik valamire. Elárulom az én fiam 5 és fél éves és régóta igazi dobszettet akar. Elvittem egy dobtanárhoz hogy próbálja ki na onnatól még jobban akarja. Meg is fogja kapni. Drága de mindig arra éri meg költeni amit a gyerek kihasznál, és ha esetleg majd kinövi azt a traktort el lehet adni használtan. A minőségi használt játékért ölik egymást az emberek a vaterán pl. Így meg egész jól ki lehet jönni belőle. Megveszem használom, aztán ha nem kell eladom. És az a gyerek biztosan nem tudta mennyibe kerül az az ajándék, ő csak arra vágyik és kész. És már nem azért én se veszek meg mindent a gyereknek, de a karácsony azért mégiscsak karácsony.
2011. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
hát persze kedves okoskodó anyuka.talán tanácsoljuk azt,hogy vegyen fel hitelt,meg is kapta a tanácsot,hát nagyon szép.legyen mégtöbb adósága,mert a gyereknek nem mindeggy,milyen színű a kormány,mit lehet vele csinálni stb,neki csak a ful extra kell.valyon kitől tanulta???letorkolni???ugyan már,majd sír az anyuka amikor késöbb a fejéhez vágja a nemtetszó tévét.vagy 10 ajándékot kap csak és nem 20-at,nekem nem mondja senki,hogy ez normális,hogy igy kell nevelni egy gyerekekt,vagy ha el is indul ezen az úton,nem hiszem,hogy nem leeht erről leszoktstni.
2011. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
74%
Kedves okoskodó anyukák!Ha a saját gyereked vágyik valamire fél éve akkor te is megveszed neki akármennyibe kerül!Szerintem minden szülőnek MINDEN ANYÁNAK a gyereke a legfontosabb hogy ő mit szeretne ,nem akar szeretne!!!!Amire törekszik is hogy úgy legyen "angyal volt"!!!!Úgyhogy ha okoskodni akartok akkor máshová irkáljatok!Nem kell lehurrogni a másik szülőt mert ő meg akarja adni a fiának amire vágyik!Ti csak irigyek vagytok mert ti biztos nem tudjátok megoldani az ilyen dolgokat sehogy!Kedves anyuka!Az nagyon jó ötlet volt amit már egy másik hozzászóló is írt hogy családdal dobjátok össze rá a pénzt!Biztos összejön!Boldog Karácsonyt nektek!
2011. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok együttgondolkodást!

Nem akartam vitát. Tudom, hogy nem vagyok tökéletes és tényleg csak megoldást keresek.


Tavaly karácsonykor (akkor 3 éves volt) nem hisztizett a piros traktor miatt. Csak csalódott volt. Amikor meglátta, akkor olyan furcsán nézett, hogy "az igazi traktor az zöld". Előtte nem mondott mást csak annyit, hogy traktort szeretne. Sajnos nem láttam a fejébe :( Játszott vele, de nem lett kedvenc és utána, ha az utakon megláttunk egy zöld traktort, akkor mindig mondogatta, hogy na látod anyu, ilyen az igazi traktor (ha piros traktort láttunk, akkor viszont nem látta be, hogy az igazi traktor piros is lehet - ki érti ezt?)

A hisztit le tudom kezelni, nem ettől tartok, hanem a csalódásától.


A zálogház nem megoldás. Sajnos 0-ról kezdtük, nálunk csak használati tárgyak vannak (ékszereink, porcelánjaink, kristálypoharaink nincsenek). Pedig most szívesaen beadnám az ezüstöt...


Egyébként most költöztünk egy nagy kertes házba (a ház kicsi, a kert nagy) panelból. Ezért hasznosnak is gondolom ezt az ajándékot. Nem csak az alagsori tárolót zsúfolná tele, hanem itt tényleg tudna vele sokáig játszani.


Győri vagyok. :))) Ha tényleg kimehetnénk egy kicsit egy igazi markoló közelébe az megfizethetetlen lenne. Írok privit. Lehet, hogy ez a megoldás??? :)


Kérlek titeket ne pontozzátok le egymást! Én negatívot senkinek nem adtam. Vagy pozitívat adok vagy semmit.

2011. dec. 15. 06:40
 25/27 anonim ***** válasza:
visszatérve!én teljesen normális nevelést kaptam!soha semmiért nem könyörögtem és nem is hisztiztem!16 évesen elhatároztam h megtanulok gitározni, kiválasztotam életem gitárját és megkértem anyumékat h ezt vegyék meg nekem karácsonyra.nem azt a gitárt kaptam meg és 16 évesen neke is akkora csalódás volt mint 3 évesen az h piros traktort kaptok a más színű helyett!!és igen is minden anyának fontos h a gyereke boldog legyen ha máskor nem is de karácsonykor igen!!sajnos ezt oylan ember akinek nincs gyereke nem értheti!és nagy szeretettel várunk Titeket, h játszunk egyet a gépekkel!:)
2011. dec. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. dec. 16. 02:38
 27/27 anonim ***** válasza:

A kisfiam 4 éves, és a családban is divat volt karácsony közeledtével, hogy majd a Jézuska meghozza. És furcsán néztek rám, sőt egyesek meg is sértődtek, amikor letorkoltam őket:

- Mindenki a saját maga nevében igérgessen! A Jézuska nevében ne ígérgessen senki semmit!


Neked is tudom tanácsolni a jövőre való tekintettel. És persze csak betarthatót ígérgessünk, pláne gyereknek!

2016. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!