Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom betartani a kisfiamn...

Nem tudom betartani a kisfiamnak tett ígéretet. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Még hiszi, hogy a Jézuska hozza az ajándékot. Már hetekkel ezelőtt meg lett neki ígérve, hogy a Jézuska meghozza a várva várt ajándékot, amiért már nyár óta könyörög. Ráadásul sajnos erre mindenki rá is játszott...tudjátok szokás figyelmeztetni a kicsiket, hogy csak a jó gyerekeknek hoz ajándékot a Jézuska. Na ő igazi angyalka is lett a cél érdekében.


De sajnos sehogyan sem tudjuk megvenni neki azt, amiről álmodik. A félretett pénz másra kellett... Késő bánat :(


Hogyan mentsem a helyzetet? Nem az a típus, akit könnyen le lehet kenyerezni, vagy simán megelégedne valami mással.

Tavaly már azért is elégedetlen volt, mert más színű volt az ajándék, mint amit kért...


Semmiképpen nem akarom összetörni. Mit lehet ilyenkor tenni? Csődöt mondott az anyai kreativitásom :(


2011. dec. 13. 17:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi, de mire egy kiskutya minden szükséges oltást megkap + felszerelést, kaját, ugyanott vagytok, mintha ezt a markolót vennétek meg neki. Csak a markolót utána nem kell még "pénzelni". Felelőtlenség lenne ebben a helyzetben kutyát venni, csak hogy ne hisztizzen a gyerek.


Le kell róla szoktatni, hogy ilyeneken hisztizzen, mi lesz, ha nagyobb lesz?

2011. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs!oké h a gyerek ezt szeretné...mert szeresse mert minden olyan gyerköc ilyen után esedezik!de az unokatesomból kiindulva ő megkapta nem vicc kb 2 hónapot játszott vele és megunta és más kellet neki.szerintem ne vegyétek meg neki!mi lenne ha rábeszélnéd valami más olcsóbb és hasznosabb dologra!!de ha győr környékén laktok hozzánk eljöhet játszani mert apum ilyenekkel dolgozik!:D
2011. dec. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
56%
most nem azért hol írja a kérdező, hogy hisztis a gyerek?? vágyik valamire régóta amiről határozott elképzelése van! Ez inkább jó dolog mint hiszti. És ha jól értem gyűjtötték a pénzt, csak közbejött valami amire elment. nem látok ebben felelőtlenséget.
2011. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

êgy kiskutya még ha keverék is több p´nzt igényel mint egy ilyen traktor.


a kiskutyának kell egy rakat oltás az elején, aztán állandóan etetni kell, még ha házikosztot is kap néha, akkor is kell neki konzerv szinte minden nap.

2011. dec. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Miért pontoztad le a hitelfelvételt? Ilyen járgányhoz már komoly gyűjtés kell. Ha nincs, mi a gond, hogy azt írtam, hogy vegyél fel hitelt??????
2011. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Én se értem miért támadjátok, a gyerek szerette volna, a szülők úgy érezték, hogy megvehetik neki és megígérték, hogy elhozza a Jézuska. Persze, hogy csalódott lesz a kisfiú, ő még nem értheti, hogy most mi van, talán a kiskutya nem rossz ötlet, nem olyan drága az oltás.
2011. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, hogy ezt írom, de szerintem ott szórtad el, hogy nem akadályoztad meg, hogy a kisfiad beleélje magát egy ennyire drága játékba. persze, hogy megtetszik neki, persze, hogy vágyik rá, hisz gyerek, ő nem tudja felmérni, hogy irreális. Legalábbis szerintem egy ilyen kis járgány, amit max. 2 évig használ, szerintem 31.000-ért nagyon drága!!!!


Nem állunk rosszul anyagilag, ha ajándékot, játékot veszünk, mindig a minőségre törekszünk, az pedig ma már nem olcsó. Viszont mindig mérlegelek, vajon meddig használná, vajon nem csak a "szeme kívánja"-e, utána meg, ha már az övé, két nap múlva nem játszana vele....illetve ki tudnám-e váltani valami hasonlóan minőségi, de olcsóbb dologgal.


Az én lányom például odáig van a playmobilért. Van többféle, sokat kapott a családtól, rokonságtól, tőlünk is, ha van valamilyen alkalom, általában playmobilt kap.

A katalógusból kinézte a családi házat. Valami 40.000 Ft körül mozog az ára.

Az első perctől mondtam neki, hogy ez hihetetlenül drága, ennyi pénzt nem tudok, de nem is akarnék kifizetni érte, mert van egy hasonló méretű kis fa babaháza, és jelenleg is arra használja, hogy a playmobil bútorokkal berendezi, családi szerepjátékot játszik vele...szóval tökéletes a célra, de hát a katalógusban a családi ház maga a csoda, ezt megértem. mondtam, hogy elhiszem, hogy nagyon tetszik neki, szerintem is szép, de szerencsére van már egy házunk, amit berendezhet. Ebből a rengeteg pénzből, amit most erre el kellene költeni, még évekig vehetünk plaimobil berendezéseket, kiegészítőket.


Szóval szerintem a hibát ott követtétek el, hogy nem mondtátok meg egyértelműen, hogy nagyon szép, nagyon jó, de nagyon drága, sajnos a Jézuska nem tudja megvenni, mert nagyon sok gyereknek visz apróságokat, nem tud egy gyereknek egyszerre ilyen nagy és drága játékot vinni. De van hasonlóan szép, hasonlóan jó, és olcsóbb (biztos van), ezért inkább kérje azt a Jézuskától.

Hátha nem késő még, próbáljátok meg.

2011. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
74%

én nem tudom hogy lehet idáig eljutni,hogy már egy más szín miatt is kiveri a hisztit,de biztos van az az út.én hála nem ismerem.az ajándékból gondolom nem 10 éves a fiad.Sajnálom,de ezt tényleg te rontottad el.emlékszem tavaly a fiam hogy örült más ajándékának,minden apróságnak.Ha ilyen ajándékot igértél neki,akkor nyilván jó anyagi körülmények közt vagytok,voltatok.gondolom késöbb sikerül megvenni.ha a kisebb kaliberűvel nem éri be a fiad,akkor én ezt nagyon sajnálom,ez nevelés kérdése,és én nagyon szomorú lennék,hogy a fiam csalódott lesz a legszebb ünnepen.Talán később egy autót ígérj neki és vedd is meg mert biztos ami biztos.


Le lehet pontozni,de sajnos igazam van.

2011. dec. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
én azt csináltam hasonló helyzetben (enyém is kinézett valamit, igaz nem ilyen drágát, de én találtam olyanból sokkal jobbat a neten) hogy mutogattam neki sokfélét a neten képekkel, elmondtam mit tud, és végül rávezettem az én verziómra. Most már azt várja remélem örülni is fog neki:)
2011. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

HOgy itt mennyi szigorú anyuka van!!!!Azért kíváncsi lennék,hogy valóban ennyire szigorú-e mindegyik a valós életben,vagy csak itt tudnak okosakat mondani.Ha az én gyerekem fél éve vágyik arra az ajándékra,és nem az van,hogy meglátja,és kiveri a hisztit,hogy már most aztán azonnal kell,hanem fél éve tényleg mindent megtesz érte,hogy megkapja(kis angyalka volt:),akkor igenis én is mindent megtennék,hogy megkapja.A felnőttek százezres áruhiteleket vesznek föl,csak hogy egy idióta tv-t megvehessenek,a gyerek nem érdemel ennyit?NEm tudom,hogy hol lehet ezt a valóban nem túl olcsó játékot megkapni,de ha esetleg valamelyik szupermarketben,akkor ott van lehetőség áruhitelre.VAgy esetleg tényleg összefoghatnátok a többi családtaggal,hogy mindenki ebbe az ajándékba pótoljon bele...vagy húzd meg egy kicsit a derékszíjjat a többi ajándék körül,ill lehetne kicsit szegényesebb a karácsonyi vacsi:)(bocsi)

Ahelyett,hogy itt sokan letorkolják az anyukát,inkább ötleteket adnátok,nyilván nem az okoskodásokra volt kíváncsi.

2011. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!