Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom betartani a kisfiamn...

Nem tudom betartani a kisfiamnak tett ígéretet. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Még hiszi, hogy a Jézuska hozza az ajándékot. Már hetekkel ezelőtt meg lett neki ígérve, hogy a Jézuska meghozza a várva várt ajándékot, amiért már nyár óta könyörög. Ráadásul sajnos erre mindenki rá is játszott...tudjátok szokás figyelmeztetni a kicsiket, hogy csak a jó gyerekeknek hoz ajándékot a Jézuska. Na ő igazi angyalka is lett a cél érdekében.


De sajnos sehogyan sem tudjuk megvenni neki azt, amiről álmodik. A félretett pénz másra kellett... Késő bánat :(


Hogyan mentsem a helyzetet? Nem az a típus, akit könnyen le lehet kenyerezni, vagy simán megelégedne valami mással.

Tavaly már azért is elégedetlen volt, mert más színű volt az ajándék, mint amit kért...


Semmiképpen nem akarom összetörni. Mit lehet ilyenkor tenni? Csődöt mondott az anyai kreativitásom :(


2011. dec. 13. 17:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
Hitelt felvenni?
2011. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Anyai kreativitásod akkor mondott csödöt, mikor azt mondtad a gyereknek hogy csak jógyereknek hoz ajándékot a jézuska.


meg hogy valamit amit ennyire akar nem készültél tudatosan rá, ha meg olyan iszonyat pénz eleve nem engedném meg neki.


csalódott lesz, szerintem ezekböl a gyerekekböl lesz az akik soha semmiben nem hisznek majd felnöttként, és mindenen keseregni fognak. de ne így legyen.

2011. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
esetleg próbálj a családtagokkal beszélni, hogy ahelyett hogy vennének valamit külön adjanak neked ebbe pénzt. Nagyik vagy más rokonok biztosan vannak. Egy ilyen kicsi nem az értékét látja hanem csak az a fontos hogy azt kapja amit szeret.
2011. dec. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%

"Tavaly már azért is elégedetlen volt, mert más színű volt az ajándék, mint amit kért... "


Na erről kéne lenevelni. Nem is baj, ha nem kapja meg amit várt. Meg kell tanulnia feldolgozni ezeket.

2011. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%
nem tudom mi lehet ez esetleg nézd meg vaterán van e használtan az kicsit olcsóbb, vagy valahol akcióban
2011. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Ez jó ötlet, próbáld használtan megvenni, vagy magatoknak ne vegyetek csak valami apróságot, sajnos szegény fél éve vár rá, én is rosszul lennék tőle, hogy milyen kis szomorú lesz.
2011. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Az én szüleimnek 2008.Április óta könyörgök, mégsem kapok, és minden ünnepen elvonulok a szobámba sírni, mert eszembe jut, hogy a tesómnak meg milyen szép dolgokat vesznek. Ez van!
2011. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem én mondtam a "jógyerekes" maszlagot, bár igaz nem mondtam ellent sem erre...


Ez lenne, amit kinézett: [link]


A teszveszen, vaterán árulnak olcsón hasonlókat, de sajnos csak hasonlókat, amiknek nincsen ennyi tartozéka, markolója elöl-hátul etc...

Először én is arra gondoltam, hogy majd egy egyszerúbb használtat kap, de annyira határozottan csak ez kell neki...


Viszont most itt járt a vízvezetékszerelő és lehet, hogy megoldotta a problémát. A kutyákról kezdtek el beszélgetni és most megkérdezte, hogy nekünk mikor lesz kutyánk...


Mindenképpen akartunk kutyát amúgy is, lehet, hogy akkor most eljött az ideje? Persze ezt még apával át kell rágni...

2011. dec. 13. 18:14
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hány éves a fiad, meg azt sem, hogy eddig, hogy neveltétek?! De az biztos, hogy a mi mércénk szerint nem elfogadott, hogy egy ajándék miatt kiverje a hisztit. De könnyelműen semmit sem igérgetek a gyerekeimnek, az is biztos!
2011. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
37%
Kérdezd meg, hogy melyik kell neki, mert Jézuska el tudná cserélni egy kiskutyára, azért a gyerekek szerintem jobban örülnek egy kiskutyának gondolom.
2011. dec. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!