Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekednek sem adsz olyan...

A gyerekednek sem adsz olyan ételt amit te nem szeretsz, vagy nem szoktál főzni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De igen. És igazából hálás lehetek a gyerekeimnek, mert nekik köszönhetően leszoktam a válogatásról, engem rettenetesen elrontottak ilyen szempontból a szüleim, ők nagyon egyhangúan etettek, pont azért, mert ugye csak azt a pár ételt adták, amit ők is szerettek, így én sem nagyon ettem mást még felnőtt koromban sem, és nem is voltam nyitott az újdonságok kipróbálására.


Én ezt mindenképpen el akartam kerülni, így én nagyon változatosan főzök a gyerekeimnek és a férjemnek, de kétfélét főzni se időm, se kedvem, ezért "kénytelen" vagyok én is ezt enni. De ez jót tett nekem, mert már bármit szívesen megeszek, és a gyerekeim sem válogatnak.

2011. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
de szoktam,és meg is főzöm.Ha ő szereti egye.
2011. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam másfél éves, és igyekszem változatosan etetni. És adok neki olyat, amit én nem szeretek. Pl. hal, tökfőzelék, spenót és társai. :)
2011. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én rengeteg dolgot nem eszek meg...főleg a zöldségféléket,de ettől függetlenül neki megfőzöm és kínálgatom minden félével,hogy saját maga döntse el mi az ami nem ízlik neki és ne az legyen,hogy én nem szeretem nem adok neki és közbe lehet imádná mint pl a spenót,karfiol stb stb férjem szerencsére mindent megeszik így ha netán lányomnak valami nem ízlik se veszik kárba
2011. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is adok neki. Főzni nem nagyon főzöm meg, mert abból jó nem származik. Pl. a főzelékeket ki nem állhatom, de egy fejlődő szervezetnek szüksége lehet rá. Próbáltam én főzni többször is, de mivel azt sem tudom milyen ízű kell, hogy legyen, nehéz finomat főzni. A férjem egy idő után mondta, hogy inkább ne erőltessük ezt a dolgot. :) Így főznek neki a nagymamák, vagy megveszem készen. A fiam a spenótot pl. kifejezetten imádja, a tökfőzelékkel a világból ki lehet kergetni.

Én úgy voltam vele, hogy amiért én nem szeretem, neki jó lehet és megadtam az esélyt, hogy megkóstolhasson mindent.

2011. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én megfőzöm, még ha nem is szeretem. Pl. a kelkáposzta főzeléknek az illatától is rosszul vagyok, a fiam úgy eszi, mint aki hetek óta nem kapott enni. A halat sem szeretem, sőt a csirkemájat sem, ő imádja mindkettőt, az apja is. Úgyhogy igen, megcsinálom, még ha én nem is szeretem. Ő egyedül a paradicsomos ételeket nem eszi meg (bolognai, lasagne, töltött paprika és társai), viszont a párommal mindketten imádjuk ezeket, akkor neki csinálok valamit külön.
2011. dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a májjal és a gombával van baj. Azokat én nem szeretem, a gyerkőc és az apuka viszont igen. Így a gombapörköltet valahogy csak összehozom, de a májra még most is képtelen vagyok. 1-2 havonta néhány napot töltünk anyósoméknál, egyik nap mindig készít májat a "gyerekeknek".
2011. dec. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A csaláűdban én válogatósabb vok, meg a kislányom is , de a kifiam és apa mindenevők.Így van ilyen is olyan is.
2011. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!