Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztizésért szoktad sarokba...

Hisztizésért szoktad sarokba állítással büntetni gyermekedet?

Figyelt kérdés
Vagy bármely más hasonló módszerrel?
2011. dec. 7. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a hálószobába szoktam küldeni (az van legmesszebb a nappalitól). Ha ordítani akar, felőlem ordíthat, de akkor jó messze, hogy én ne halljam. Inkább abbahagyja, mert utál ott lenni egyedül :)
2011. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem büntetem, csak nem veszek róla tudomást. Nagyon hamar abbahagyja, ha nincs közönsége.
2011. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1.

3 éves

2011. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Soha semmiért nem állítottam még sarokba a gyerekeimet.

Mondjuk akkora a lakás, hogy nincs is szabad sarok, úgyhogy ez eszembe se jutott... :o)

2011. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4. ez aranyos!

A nagy nem hisztizik és nem is hisztizett soha. A 2. lányom bepótolta a nagyot,én őt a szobába küldöm,de sajnos eltud durvulni a hiszti,úgy,hogy a földbe veri a fejét. Na akkor arcmosás,és helyre áll a béke!

2011. dec. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is elküldöm, esetleg javaslom hogy hova menjen(kijelölök egy helyet ahol hisztizhet). Én azért csinálom így mert jön utánam üvöltve, konyhában többször magamban tettem kárt(vágás, égés) mert tőlem egy méterre üvöltött és elterelte a figyelmem. Sarokba nem állítom.
2011. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is azt a módszert csinálom két éves gyerkőcömnél, hogy nem veszek róla tudomást.Pedig gyakran az utcán is földre fekszik,nagyon ciki, de hagyom tombolni.

Viszont nem érek el sikert vele, nem egyhamar hagyja abba.Illetve ami aggaszt, hogy egyre gyakoribbak a kirohanásai, ezért már a sarokba állításon is gondolkodtam, de nem tudom, hogy ez lenne-e a legmegfelelőbb megoldás:S

2011. dec. 7. 13:50
 8/10 anonim ***** válasza:
én sem büntettem érte,hisztizze,tombolja ki magát,én sem veszek róla tudomást.
2011. dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hisztiert nem szoktam a sarokba kuldeni csak akkor ha valami rosszat csinal. Pl. mint tegnap szant szandekkal szetszorta az almalevet a poharabol a szonyegre amig kimentem a konyhaba, tudta nagyon jol, hogy nem szabad. Ilyenkor par percig megy a bunti szonyegre ami egyebkent egy sarokba van, hogy elgondolkojon a tetten. :) A hiszti azert van mert meg nem tudjak kontrolalni az erzeseiket es igy fejezik ki. Mi felnottek is sokszor kikelunk magunkbol csak eppen csendben orditunk belulrol, hogy senki ne hallja (mar aki). :) Ok ezt meg nem tudjak szabalyozni. Nem hiszem, hogy ez rossz lenne amiert sarokba kene ot allitani csak sajnos ido amig megtanuljak. Egy hiszti alkalmaval a gyerkek, idegesek, duhosek es csalodottak valamiert. Sarokba allitassal csak magukra maradnak ezzel az csalodott erzessel. Szerintem sokkal jobb, ha egy gyerek erzeseit megertik, elfogadjak es tudjak, hogy ha duhosek, csalodottak akkor is veluk vagyunk. Ezt gondolva en nem szoktam elkuldeni vagy sarokba allitani a fiam. Ott vagyok vele amig kitombolya magat, neha foldhoz is very magat ami eleg ijeszto. Altalaban probalom neki mondogatni, hogy: "tudom nagyon duhos vagy amiert...", "latom, hogy nagyon merges vagy gyere inkabb jatszunk massal", "tudom, hogy nagyon faj amiert nem kaptad meg a...barcsak ne lenne torekeny es akkor odaadnam" stb. Van amikor abbahagyja es van amikor nem. De szoktam neki mondogatni hasonlokat attol fugg mitol van a hiszti.

De ahogy mondani szoktak ahany haz annyi szokas. Nem mondom, hogy az en modszerem a jo vagy jobb mint a tobbi de en ezt tartom elfogadhatonak a tobb szaz kozul amibol lehet vallogatni manapsag. :)

2011. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én bizony büntetek hisztiért is, mert másképp nem lehet bírni a lányommal. 3,5 éves képes órákig nyekegni, sírni ordítani, ha nincs megtorlás. Ő ilyen. Kijelölöm a bünti helyet, sarok, szoba (ez utóbbi nem szokott bejönni, mert leül játszani inkább), fürdőszoba (azt nagyon utálja, ha oda küldöm). Kihisztizi magát és jön bocsánatot kérni.

Nálunk ez vált be. Amíg lát engem addig nem hagyja abba bármit mondok, csinálok, a fejem tetejére is állhatok, akkor is folytatja. Viszont ha mondom, hogy jó, bünit, és nem lát, sír egy darabig, de megnyugszik és jön oda!

2011. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!