Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől van az, hogy kisfiam a...

Mitől van az, hogy kisfiam a nyugtató hatású szerektől felpörög és kezelhetetlenné válik?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy például a mandulaműtéte előtt kapott nyugtatót, körülöttünk már minden gyerek elaludt tőle mire a műtőbe vitték, az én fiamat pedig nem lehetett leállítani, ugrált, folyamatosan csúnyán beszélt, nevetgélt stb.Vagy ivott már citromfű teát is, elviselhetetlen volt utána, kezelhetetlenné vált tőle.Pedig engem olyan jól meg szokott nyugtatni ez a tea. Valaki tapasztalt már ilyet a gyerekénél?Köszönöm!
2011. dec. 5. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kisfiad? van akinél előtte felerősíti az ellenkező hatást és csak utána hat. A csunya beszéd az amúgy nyugtató nélkül is van? :)
2011. dec. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

4 éves, és elég nehéz természetű gyerek.Időnként szokott csúnyán beszélni, de ez csak pár napig vicces neki, azután abbahagyja.Ha újabb csúnya szót tanul vagy hall valahol, akkor néhány napig használja.

Mivel nagyon izgága, nyugtalan gyerek, az egyik természetgyógyász ismerősöm javaslatára adtam neki citromfű teát, napi 1 pohárral ivott, de a 6.-ik napon abbahagytuk, mert nem bírtunk vele, elviselhetetlen volt:(

Aztán nemrég volt mandulaműtétje, ahol teljesen kifordult önmagából a nyugtató hatására.Nem tudom mi okozhatja ezt nála.

2011. dec. 5. 13:58
 3/6 anonim ***** válasza:
A nyugtatók először felerősítik a hormonokat,felszabadítja a gátlásokat,igy agreszibbé,kezelhetlenné válhat,viszont ha utána se nyugszik meg tőle akkor szerintem vagy az adaggal van a gond,vagy valami más aminek ezért érdmes utánanézni.
2011. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A figyelemzavaros-hiperaktív gyerekeknél jellemző ,hogy a nyugtatókra így reagálnak.
2011. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bár szakember még nem látta, de erős a gyanúm, hogy hiperaktív, mert állandó mozgásban van, folyton beszél, soha nem fogad szót, borzasztóan nehéz nevelni.

Esetleg a fordítottja nem igaz?Hogy amitől az átlagember felpörög( pl. koffein) az rá nyugtatólag hatna?Mert esküszöm adnék neki a reggeli kávémból, mert már teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom kezelni.

2011. dec. 5. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit kezelésként a hiperaktív gyerekek kapnak az stimulálógyógyszer (pl.:Ritalin),ettől jobban tudnak koncentrálni ,jobb az önkontrolljuk,viszont nagyon rossz mellékhatásokkal jár a szedésük.
2011. dec. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!