Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiam idegenek előtt...

4 éves kisfiam idegenek előtt túlságosan produkálja magát. Teljesen kezelhetetlenné válik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Otthon családi körben teljesen normális, aranyos, szófogadó, segítőkész jófiú. Igazi csodagyerek...csak ne lépjek ki vele az ajtón, mert akkor egyszerűen megszűnök számára. Eszébe sincs azt csinálni, amit kérek tőle. Mindenkivel szóba áll, mindenkinek megállás nélkül dumál. Ha egy kicsit megpróbálom visszafogni, azonnal visít, kiabál és mint egy kismajom körbe-körbe kezd rohangálni. Már nem mehetek el vele boltba, strandra, játszira.

Ma muszáj volt elvinnem a munkahelyemre egy-két órára. Mondanom sem kell őrülten szégyelltem magam miatta.


Hogyan viselkedhet valaki ennyire máshogyan otthon és az otthontól távol? Direkt engem akar idegesíteni? De akkor miért lesz belőle kapun belül hirtelen angyalka??


Nem értem .((((


2011. aug. 9. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Valószínűleg az otthoni "arca" sem természetes. Nem lehet, hogy nagyon sok az elvárás vele szemben? "Tökéletes kisfiúnak" kell lennie otthon, ezért ha elmentek, ott megpróbál ebből kitörni.

Amiket írsz, hogy miket csinál, arra utal, hogy megpróbálja a figyelmet magára terelni máshol.


Lehet hogy nincs igazam, de ez olyan, mintha nem engednétek eléggé szabadjára otthon.

2011. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyerekeknél van egy ilyen korszak, amikor szinte "udvarolnak" a felnőttek kegyéért, odafigyeléséért, avagy produkálják magukat. Ne érezd kellemetlenül magad miatta, kinövi, csak ne kezd el mások előtt még pluszba is dicsérni, hogy "ugye , milyen okos, már ezt is tudja, meg ezt is tudja"

Direkt nem tud idegesíteni, csak most ilyen. Ne dorgáld érte , de ne is dicsérd.

2011. aug. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy vannak szabályok, amiket be kell tartania. De semmi extrára nem kell gondolni csak a szokásos, ami pl. az oviban is elvárás. Ezen nem is akarok enyhíteni.


Az lehet, hogy figyelemfelkeltés a célja, de miért így csinálja? Otthon ha éppen elfoglaltak vagyunk és valamit nagyon közölni akar, akkor el tudja bújással, duruzsolással vagy valami jópofa szöveggel érni, hogy csak ráfigyeljünk. Máshol miért nem ezt a módszert választja?


...bár tény a hipermarketben a visítással többekhez eljut a jelenlétének a híre...


amúgy egyke

2011. aug. 9. 15:09
 4/7 A kérdező kommentje:

utolsótól

...és ez a korszak várhatóan meddig tarthat?

2011. aug. 9. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyerekek ezeket a dolgokat soha nem tudatosan csinálják. A viselkedésük alapvetően természetes.


Ajánlom Neked a "Varázsos évek" című könyvet. (Alcíme: hogyan értsük meg és miként kezeljük a korai gyermekkor problémáit)

Biztos segítségedre lesz picit, és nagyon olvasmányos a hétköznapi pszichológia sorozathoz tartozik.


[link]

2011. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
első voltam, a könyvajánló
2011. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia! a fiam hamarosan 3 éves lesz, hasonlót produkál, mint a Tiéd. nemrég családi látogatásra jöttek a leendő óvónői, annyira bepörgött, hogy megdobálta őket párnával, össze-vissza ugrándozott stb.

szerintem ez természetes dolog. új helyzet, a felnőttek figyelmét akarja magára vonni és izgul - ez elég egy "produkcióhoz".

szerintem mást nem tehetsz, mint megbeszéled vele ezeket az eseményeket. én is bízom benne, hamar elmúlik ez a korszak :D

2011. aug. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!