Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bölcsődékben hány gyerek...

A bölcsődékben hány gyerek jut egy gondozónőre?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy mint az oviban. Ami elég durva, szerintem. Hogy tud ellátni/figyelni egy ember 15 gyerekre?
2011. nov. 30. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nálunk úgy van, hogy 10-10 gyerekre jut egy gondozónő, és 4 órában egy "kisegítő". azaz dada.

mikor a lányom járt bölcsibe, akkor 2 gondozó volt 8 órában 12 gyerkőcre.

2011. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10-12 gyerek...ezt akartam
2011. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 15 gyerekre jut 2 gondozónő, plusz egy fél dajka.:)) A két csoportra jut az egy dajka, oda megy, ahol épp szükség van rá.
2011. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 15 gyerekre van 2 gondozó, és egy dajka.
2011. nov. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk egy gondozónőre 6 gyerek jut.12 gyerek van a csoportban és 2 szakképzett gondozónő,dada nincs.
2011. nov. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nálunk is 12 gyerek van egy csoportban és 2 gondozónő.

pici a terem és kevés játék, nem olyan nehéz. úgy tudom elképzelni, hogy az egyik figyeli a termet, a másik meg pisiltet sorban :D

2011. dec. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nálunk 12 gyerekre jut két gondozónő és egy technikai segítő.Tehát egy gondinőre hat gyerek jut.ez szerintem nem vészes.a technikai segítő öltözésnél,evésnél,tisztába tevésnél segít,de játszik is velük.legalábbis a fiam szokta mesélni,hogy vele játszott
2011. dec. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 GP_Eszter válasza:
Egy bölcsődei csoportban általában 2 gondozónő dolgozik, egy gondozónőnek elméletileg 6 gyereke lehetne, de sajnos nem ritka az sem, hogy 8 gyerek jut egy gondozónőre, így a csoport létszáma 16 fő – lássuk be, ez azért mégiscsak nehéz egy kicsit, bár valóban pici a szoba és kevésé a játék – ez azért egy kicsit naiv feltételezés. Mint ahogy az is, hogy nem vészes, ha az egyik gondozónő mondjuk beteg, vagy szabadságon van, így a gondozónő egyedül marad a 16 gyerekkel, a technikai dolgozónak ugyanis – mivel bölcsődében nincs olyan, hogy dajka – nem feladata, hogy segítsen az öltöztetésben, pláne nem az etetésben vagy a tisztába tevésben, bár szerencsés esetben természetesen ugyanúgy szereti a gyerekeket, mint a gondozónő, ezért játszik is velük, sőt, felügyelheti is őket, de ennél többet - papírforma szerint – nem is tehet. Nem mindig könnyű, de azért lehet szeretni:)
2012. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
lehet,hogy nálatok nem feladata,de nálunk segít a technikai segítő öltözésben,etetésben,pelenkázásban,és játszik is velük.Nálatok mit csinál?ücsörög egész nap?
2012. jan. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nálunk is segít, és konkrétan mondta is, hogy ez is a dolga.
2012. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!