Ti befogadnátok?

Figyelt kérdés

Van egy egyéves kisfiam. Teljesen állatbolond. Pár hónapos kora óta bolondul a kutyákért, cicákért. Meglepően ügyesen is tudja őket simogatni...

Egy ismerősöm most megmentett egy 6 éves, eddig kizárólag lakásban tartott cicát az altatás elől, és most sürgősen gazdi kellene neki, mert nála nem maradhat tovább. A cica nagyon nyugodt, barátságos... Természetesen csak oltás, féreghajtás után.

Annyira sajnálom szegény cicát.


2011. nov. 24. 07:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Én nem, de nemcsak 1, hanem 11, sőt 21 éves gyerek mellé sem, mert nem bírnám elviselni a pisiszagot, a hulló szőrt, és hogy nem lehet hosszabb időre magára hagyni, stb, stb.
2011. nov. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
1 éves gyerek mellé szerintem ne fogadj be macskát, majd csak ha nagyobb lesz (már mint a gyerek).
2011. nov. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
a szőr nem zavarna annyira de a szag annál inkább
2011. nov. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Két macskánk van a két gyerekünk mellett. Pisiszag egyáltalán nincs, ha a macska ivartalanított és az alom rendben van tartva, nálunk szőr sincs, szerencsénk van a cicáinkkal, viszont anyósoméknál rengeteg van, pedig rendszeresen takarít, de olyan fajta a macska, hogy ha megsimogatod, szőrfelhő száll körülötte.

Nem ezek a legnagyobb gondok egy cicánál. Sokszor nekiállnak éjjel randalírozni és felébreszthetik a gyerkőcöt, nyávognak, kaparnak. A kislányom 3,5 hónapos, szerencsére ő hozzá van szokva az éjjeli zajokhoz, hozzá egyszer keltem éjjel, a macskák miatt meg még kétszer, mert annyira hangosan kaparták az alomtálat és a WC-ajtón levő macskaajtót, hogy féltem, felverik a szomszédokat. Pedig nem volt bezárva, de miután betemették az almot még össze-vissza kaparásznak.

Ja és a gyerekszoba nálunk tabu, oda nem mehetnek ezért folyamatosan csukva kell tartani az ajtót.


Persze emellett rengeteg örömöt is tudnak okozni, de mérlegeld a hátrányokat is, mert ha egyszer elvállalod, szívtelenség lenne vissza- vagy továbbadni, mind a macskával, mind a kisfiaddal szemben.

2011. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem fogadnám be. Öreg már, a gyereked meg csak nyúzná, és nem lenne vele türelemmel, mintha együtt nőnének fel. Baleset lenne belőle.

Csak pici cicát fogadnék be.

2011. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én befogadnám,de gyereknek szigorúan megtanítanám,hogy a cica nem játék!
2011. nov. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Pisiszag??? Akiknek nincs macskajuk, hogy nyilatkozhatnak ekkora butasagot!!! Nekunk is van cicank. Unokaocsem veluk volt egyutt. A gyerkocnek jo, mert nem fogja nyomorgatni az allatokat. Egyszeruen termeszetes lesz neki, hogy allat van a lakasban. Masfelol, mint azt mar irtak a kisfaidat kell megtanitani, hogy kell vele banni. Nem lesz gond!

Jaaa a legfontosabb, csak akkor fogadd be, ha te is szereted a cicakat! Mert a tisztitasa, takaritas (a szor miatt tobbet kell, az tuti :) ) rad marad!

Es meg egyszer NINCS PISISZAG! (Egy ivartalanitott cicanal, es o tuti az, ha eddig lakasban elt!)

2011. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kiegeszitve az elozo hsz-omat:

1. A macskat pont, hogy otthon lehet hagyni egyedul, nem ugy mint a kutyat! 1-2 napra is, megfelelo elokeszuletek utan (tiszta alaom, sok kaja, viz)

2. A 6 eves cica nem oreg!

3. Nem biztos, hogy egy kiscicaval szerencsesebben jarnatok! A kicsik durvabban jatszanak. Vagjatok a kormet (ha benti cica lesz), es a balaesetek igy meg jobban leredukalhatoak!

2011. nov. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
azért szerintem aki abban a lakásban lakik, nem biztos, hogy annak is feltűnik az a szag, ami egy idegennek igen...
2011. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Befogadnám.

Pisiszag nincs ha rendben van tartva,ha nem ivartalanított fiú macska,az már okozhat gondot,de az 2 nyisszantás a dokinál.:)Elmondásod alapján a gyerekednek van érzéke az állatokhoz,akkor miért is ne?Legalább empátiát tanul.Egy tisztán tartott állattal nincs gond,a macska meg amúgy is igényes önmagára.Én is állatok közt nőttem fel,nem voltam beteg tőlük sosem,kezet mostam amikor kellett.

Jó cicázást nektek:)

2011. nov. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!