Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen agresszívak a...

Miért ilyen agresszívak a gyerekek az oviban?

Figyelt kérdés
Ösztönös dolog a hierarchia kialakítása minden közösségben? Vagy az otthoni mintákat próbálják ki a kicsik?
2011. okt. 1. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
szerintem is is.ösztönös is meg az otthoni dolgokat is ismétleik,de eltanulják egymástól is.aki eddig sosem verekedett,lehet az oviba fog.a rossz ,eg elég szobjektív dolog,ki mit nevez rossznak.ami neked rossz,az lehet más anyuka megengedi,és az ovónök se szolnak érte.
2011. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

mert a szülők a TV elé ültetik a gyereküket, ahelyett, hogy mesét olvasnának fel nekik, sokat törődnének velük és megtanítanák őket, hogy mit szabad és nem.

A hiperaktív gyerekeknél is megfigyelhető, asszem.


Amikor én ovis voltam, ilyen problémák nem voltak akkoriban.

2011. okt. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ja,dehogynem kedves utolsó,verekedős gyerekek mindig voltak,még az én időmbe is.csak akkor azért büntetés járt,és egyébként nem csak a tévé előtt ülő gyerekek a rosszak.ez olyan ördögi kör is,mert megüti a gyereket egy másik gyerek,anyuka meg azt tanítja üss vissza,muszály megvédenie magát,és ez igy megy körbe körbe.
2011. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Igaz, verekedős gyerekek mindig is voltak. Van tapasztalatom, jó pár éve óvó néni vagyok. Nem lehet mindenért a tv-t okolni. A régi klasszikus mesék is nagyon durvák, ha belegondolsz (megette a farkas Piroskát, felvágták a hasát, Hófehérkét meg kellett volna ölnie a vadásznak, stb... még ezer példát tudnék). Nem ezekből tanulnak a gyerekek. Sokat számít a szülői minta és a vérmérséklet.
2011. okt. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:45


Ha nem tudod, ki vagy mi a hiperaktív, akkor ne mosd össze a neveletlen, verekedős gyerekkel. Sok laikus szerint a kettő egy és ugyanaz, holott NEM.


Amikor te ovis voltál... na az nem lehetett olyan régen.


A gyerekek (és a felnőttek is) sokkal hamarabb megtanulják és átveszik az agresszív viselkedési mintákat, tehát ha egy verekedős gyerek van az oviban, akkor mindenki ki fogja próbálni, mert ezt látta.

Ha egy gyerek van, aki ügyesen beköti a cipőjét, azt nem fogja persze átvenni az egész ovi, mivel sokkal nehezebb megtanulni, és kevésbé nyilvánvaló, milyen előnyökkel jár, és nem ad azonnali válaszreakciót másoktól.


A tévé és a meseolvasás témakörre visszatérve, azért nem egy, nem két mesében leírják, hogy elnáspángolják, aki rossz, levágják a sárkány fejét, és a legkisebb parasztlegény legyőzi a szörnyeteget, szóval az agresszió kialakulása nem ezen múlik.


Majdnem minden oviban van olyan gyerek, sőt talán mindegyikben, amelyik egyszerűen ezt hozza otthonról, hogy anyut elveri apu, hajat tépnek, stb, de nem jelenti azt, hogy ez a gyerek fog elsőként verekedni. Van, hogy ők a legfélénkebb, legvisszahúzódóbb tagjai a csoportnak.



Minden gyerek más.

Van, amelyik hamar verekedni kezd.

Ezeket kell LESZOKTATNI róla, MEGTANÍTANI, hogy ez nem szép dolog, és másoknak fáj.

Tehát nem verekedni tanulnak meg, hanem azt tanulják, hogy verekedni nem szabad, nem szép dolog.


Ez is része a szocializációnak.

Sokkal inkább ösztönös dolog, mint tanult viselkedés, de mint írtam, tanult viselkedésként is gyorsabban terjed, mint a nem agresszív viselkedés formák.


Szerintem azért van több verekedős gyerek, mert a mai ovisokban is több a feszültség, mint a régiekben. Anyu nem ér rá foglalkozni vele, az ovi se tetszik, anyu és apu is mindig feszült, senki se kedves, türelmes, mosolygós, nem látnak maguk körül olyan felnőttet, aki kiegyensúlyozott és higgadt, viszont nagyon hamar átveszik a környezetük hangulatát.


Régen lassabb, nyugodtabb volt az élet, nem úgy éltek az ovisok se, hogy reggel kapkodva öltözni, rohanni be, hamar-hamar öltözni, mert anyu elkésik, hamar-hamar mosakodni, WC-zni, mert sokan vannak, és kevés az óvónő, hamar-hamar ebédelni, mert elfogy a pörkölthús, gyorsan-gyorsan átöltözni, hazarohanni, stb.

Egy normális, érdeklődő 3-4 éves egy 10 perces utat legalább fél óra alatt tesz meg, mert nézelődik, virágot szaggat, kavicsot gyűjt, hosszasan figyel egy bogarat, stb, de a legtöbb esetben erre egyszerűen nincs idő, a 10 perces út az 10 perc, de inkább csak 8.


Az ideges, feszült gyerek pedig hamarabb kerül konfliktusba, és hamarabb is fog odacsapni.

2011. okt. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krisztivan ***** válasza:
100%
1 éves a fiam.soha nem szoktunk ütni,vágni.Mostanában kezdte ,ha nem tetszik valami akkor odacsap.Ha én ezt most hagyom lehet verekedős fiú lesz az oviban,és ha elég önfejű akkormár le sem lehet szoktatni róla csak nagyon kemény munkával.Szerintem sok gyerekre egyszerűen nincs idő és energia.Rájuk van hagyva mert kicsinek "milyen aranyos amikor dühös" ezt már mondták nekem amikor csapkodott.Mondtam ,szerintem nem aranyos.
2011. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó válaszadónak igaza van: nem szabad hagyni, hogy egy gyerek így viselkedjen, még ha mások ezt aranyosnak tartják.
2011. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!