Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megtennétek ezeket egy két és...

Megtennétek ezeket egy két és fél éves (egyedülálló) anyukájaként?

Figyelt kérdés

- este fél 10-kor bringával elindulni az álmatlan gyerkőccel a vízpartra kavicsokat dobálni

- kettesben sátorozni a gyerekkel a művészetek völgyében

- olykor egy-egy éjszakát anyuci új kedvesénél tölteni gyerekestül


az apa vagyok. és nagyon nem tetszenek ezek a dolgok. csak szerintem gáz mindez?


2011. szept. 14. 13:02
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

biztosan jobban beleszólhatnál a gyerek nevelésébe, és szövetséges, partner lehetnél, ha nem kritizálnád a volt feleséged. Ő már nem "asszony" és nem is szeretőhöz ment...

próbálj meg elnézőbb, megengedőbb lenni.

Én 10 éve vagyok a férjemmel, 2 gyermekünk van. Mindkettő 3 év alatti. Napirendjük van, szokásaink vannak, de mi is éjszakáztunk már vízparton, értünk már haza éjfél körül. Nem történt semmi, kiegyensúlyozott, nyugodt, szép gyerekeink vannak. Előfordulhatnak kilengések, jobb, mintha otthon veszekednének, hogy aludjon már el vagy otthon magába temetkezve depressziózna a párod. Megpróbál új életet kezdeni, ne bántsd annyit és talán jobban elfogad, megbocsát vagy legalább jobban elismeri a te véleményedet is a gyereknevelésben.

2011. szept. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Sok bölcsisnek ki van lakkozva a körme...ettől meg nem lesz rossz szülő az anyjuk. Viszont ugy látom egy kicsit hogy te a kákán is csomót tipus vagy...nem lehet hogy az anyuka bizonyos dolgokat azért csinál csakazértis hogy téged bosszantson?? Próbáld meg jobban ráhagyni az anyukára a dolgot,végulis tetszik nem tetszik-ő neveli. Lehet hogy kevésbé lesz ő is dacos.Mármint az anyuka.
2011. szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz lehet most neked, hiszen annyira különbözőek vagytok a volt pároddal. Sokat kellene beszélgetnetek, és kompromisszumos megoldásokat találni. Az ugyanis tényleg nem megoldás, hogy kritizálod. A gyereknek sem jó, sőt később, ha nagyobb lesz, még nehezebben fogja viselni.

Azt meg kell értened, hogy a kicsit az anyja neveli, és neked kell valamilyen szempontból alkalmazkodnod az életstílusához, hogy nem keverjétek meg a gyerekedet.

Talán ha nem leszel ennyire merev, több beleszólásod lesz a nevelésbe is.

2011. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
43%

Szia!


Hát mint párkapcsolatban élő, de nem házas 2 gyermekes 27 éves Anyuka!

Egyrészről megértelek, hogy félted a Kislányodat, ahogy olvasom a soraidat, egy kicsit lazán fogja fel a nevelést a volt feleséged, gondolom Mindketten elég fiatalok vagytok?!

Nekünk van napirendünk, de nem ragaszkodunk teljes mértékben hozzá, mi is voltunk sötétedéskor a gyerkőcökkel kavicsot dobálni a Dunán, mi autóval mentünk a Párommal, Nekem eszembe nem jutna biciklivel menni!

Sátorozásra még nem mentünk, mindig halasztjuk, ehhez nem tudok hozzászólni.

A körömlakkozás Engem személy szerint nagyon felháborít, mert egy 2-3 éves gyermeknek nem kellene kis felnőttnek lennie!!! Teljesen felesleges lakkozni a körmét, mert majd pár év múlva itt fog sírni, hogy milyen a körme a Kislánynak, mert még egy felnőtt Nőnek is tönkre teszi a körmét az egy vegyszer!!!

Az új párkapcsolatához se nagyon tudok hozzászólni!


Üdv Két gyermekes Anyuka.

2011. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
a felsoroltak közül mindet megcsinálnám. 35N, 2 éves gyerekkel. és bocsáss meg, de vajmi kevéssé érdekelni mások véleménye róla, csak az a szempont, hogy a gyerekem jól érezze magát.
2011. szept. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látok ebben semmi kivetnivalót. Én is megtenném. Ha a gyerek jólérzi magát, miért-ne?


Azoknak reagálnék, akik szerint az alvásrend nevelés kérdése. Az én lányom képes 2 órán keresztül feküdni az ágyában sötétben, és csak szenved, nem alszik el, mert nem álmos. Most mit csináljak vele? Kötözzem le? Sosem volt jó alvó. Attól hogy ágyban fektetem, még nem alszik el hamarabb, és nem jó se neki, se nekem. Tudjátok nem minden gyerek egyforma, és nem kellene pálcát törni mert ti sem vagytok mintaanyák, és jöhet még kutyára zöldifa.


A kisebbik lányom 21 hónapos. 3 hete éjfélkor alszik el. Mindegy mit csinálok vele. Elvonulunk a sötét szobába aludni. Cicizik, simogatom, énekelgetek neki, de fél óra után közli, hoyg ő nem álmos, és nem alszik el. Mielőtt mondanátok hogy nem alszik el mert szórakoztatom, azt is elárulom, hogy próbáltam már síri csöndben is altatni, az sem jött be. Ha egyedül hagyom akkor hányásig üvöltene, azt meg nem vagyok hajlandó hallgatni.


Tudjátok a más gyerekét mindíg könnyebb távnevelni.

2011. szept. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Nem kritizálom, de azért engedtessék már meg, hogy kifejezzem a saját gondolataim a saját gyermekem nevelésével kapcsolatban! És ha valami nem vág egybe az én értékrendemmel, azt kifejezésre juttatom, de nem kritikusan és bántón.

Ő valóban fiatal, huszas évei elején jár. Én már harmincas éveim végén.

2011. szept. 14. 16:21
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

nekem az egész történetből az szúrta a szemem, hogy nem aludt még nálad. hogyhogy? ahogy írod, 1 éve vagytok külön, nem voltál azóta szabin? nem szabad hagyni, hogy eltávolodjatok a kislányoddal.


a kavicsdobálás nekem is kicsit sok, de csak azért mert aludni kéne olyankor, vagy ha nem, inkább egy pohár langyos tej mellett mesét olvasni, stb., a többit szerintem rendben.

szerintem az is jó, hogy az új párjához is viszi magával a kicsit

2011. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egész történetben az utolsó kommented néhány szava volt igazán durva. "engedtesség meg..."

Tudod hányszor hallottam ezt apámtól? Tudod mennyire gyűlöltem érte? Hát én szívesebben élnék egy laza, de szerető anyával, mint egy "engedtessék meg" emberrel.

Hidd el a kor nem minden. És valahol neked is van ebben felelősséged. Feleségül vettél egy akkor még igencsak fiatal nőt, és ha most jobbnak tartod magad a korod miatt, akkor is tudnod illet volna, hogy mit vállalsz.

Nem bántani akarlak, csak figyelmeztetni, hogy így egyre nagyobb lesz a távolság közted, a volt párod, és a gyereked között.

2011. szept. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Öcsi,ezt a csatát elvesztetted. Addig kellett volna igy erőlködni amig tiéd volt mindkettő.... Bocs.
2011. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!