Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megtennétek ezeket egy két és...

Megtennétek ezeket egy két és fél éves (egyedülálló) anyukájaként?

Figyelt kérdés

- este fél 10-kor bringával elindulni az álmatlan gyerkőccel a vízpartra kavicsokat dobálni

- kettesben sátorozni a gyerekkel a művészetek völgyében

- olykor egy-egy éjszakát anyuci új kedvesénél tölteni gyerekestül


az apa vagyok. és nagyon nem tetszenek ezek a dolgok. csak szerintem gáz mindez?


2011. szept. 14. 13:02
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknevelésben is szükség van lazításra úgy az anyukáknak, mint a gyerekeknek. Nálunk is kötött idejű a fekvés, de nem dől össze a világ, ha néha elengedjük magunkat.
2011. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
66%
Számomra ezek közül csak az a fura hogy este fél tizkor mentek köveket dobálni...
2011. szept. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért leírnám, hogy egy gyermek alvásrendjének a kialakítása nem a gyermek aktivitásától, hanem a nevelésen múlik.



Szerinted ez a válasz hasznos.


A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:15



szó szerint ez az én véleményem is!

2011. szept. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Apuka! Neked mi nem tetszik?

Mert amiket tesz azzal konkrétan neked nem árt és a gyereket sem bántja.

Érdekelne, hogy mi zavar benne pontosan?

Az, hogy valóban nincs napirendje, későn fekszik, vagy hogy a sátorozás ártalmas lehet neki, vagy megismeri a másik férfit és félsz, hogy ezzel háttérbe kerülsz?


Én nem vinném le későn már a gyerekemet, viszont nem is tartom ezt hihetetlenül rossz cselekedettnek.

2011. szept. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

a gyereket láthatom, ezzel nincs baj.

nekem veszélyesnek és hajmeresztőnek tűnik az első kettő (vízpart és sátrazás kettesben). mi van ha belegázol és elmerül a sötét vízben? soha nem találja meg! de a sötét vízpart minden egyedül kószáló nőnek veszélyes lehet, nem hogy ilyen pici gyerekkel! na meg bringával! hiába a lámpa, este nehezebb ám észrevenniük az autósoknak! és hát igen, nem biztos hogy ez az altatás legjobb módszere, totál kaotikus az életük.

a sátorozás meg... oké, élmény. na de ketten? bérelhettek volna szobát, az biztonságosabb.

az utolsóról (pasinál alvás) pedig azt gondolom, hogy egy ilyen kicsi gyereket még összezavarhat, ha anyu szeretőjénél kell elaludnia, nemsokkal a válás után ráadásul. még nálam sem alszik a gyerek! igaz, én éjszaka dolgozom, de akkoris... ismerkedhetne a lányom délutánonként a játszótéren is az új hapsival, de nem, rögtön az első nap, amikor bemutatta neki az új pasast az asszony, már akkor ott éjszakáztak...

2011. szept. 14. 13:25
 16/31 A kérdező kommentje:
akkor még csak másfél éves volt.
2011. szept. 14. 13:27
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te úgy érzed, mivel Ő egyedül van a gyerekkel, inkább üljön otthon a biztonságban? Hidd el, egy anyának megvan a tudása ahhoz, hogy vigyázzon a gyerekére, akár vízparton, akár sátorozva.

Az ott alvásról meg csak annyit, hogy sok gyereknek csak az számít, hogy a mamája a közelében legyen. Nem fogja összezavarni ez a dolog, hiszen még nem is érti.

Nem lehet, hogy féltékeny vagy, és most okokat keresel arra, hogy tiltakozz az Ő új életük ellen?

2011. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondolsz, hogy esetleg az anyuka az új pasival kettesben is szeretne eltölteni egy kis időt? Gondolom akkor teszi ezt, mikor a gyerek alszik. És jól teszi, hogy nem leadja, mert ha kell éjjel a kicsinek, akkor ott van.

A bringás túra az szerintem is meredek, ha álmatlan a kicsi, akkor se viszem este vízpartra, hanem inkább otthon játszok vele, ha annyira nagyon nem akar aludni.

A sátrazással nincs semmi gond, ha nem zavarja a picit a környezetváltozás, szerintem ez gyerek függő.


Az egyik válaszoló aki szerint a napirend nevelés kérdése:

Az én gyerekem kb. születése óta szó szerint sz*rt a napirendre, és akkor aludt, amikor kedve tartotta. Hiába teszem én le 9-kor az ágyába, ha ő fél11-ig csak játszik a macikkal, persze ettől reggel tovább alszik, és az egész másnapja borul.


Egy egyedülálló anyuka.

2011. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
80%

A saját tapasztalatom az, hogy a kisgyereknek édesmindegy, hogy hol alszik, ha vele van a biztonságot nyújtó szülő, legyen az apa vagy anya. Szóval ennyit az új pasinál alvásról. Semmiben sem különbözik attól, mintha szállodába mentek volna. Szerintem azért nem alszik nálad, mert nem érezné magát biztonságban az anyja nélkül, és sírdogálna egész éjjel, esetleg haza is kellene vinned. Az új barátnál pedig az anyukájával együtt volt.

A sátorozással szerintem semmi baj nincsen, ha a gyerek is jólérzi magát közben, normálisan ellátható, tud fürdeni, stb.

A kavicsdobálásban szintén nem látok kivetnivalót. Gondolom, az anyukája mellette áll, nem engedi a víz közvetlen közelébe, figyel rá. A biciklizésről annyit, hogy ha nincs más közlekedési eszköze, akkor miért ne menne azzal akár sötétben is. Egy kivilágított kerékpár miért veszélyes? Azt, hogy általában az a hely, ahová mentek, veszélyes-e bárkire nézve, nem tudom megítélni.

2011. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
egyszerűen úgy érzem, nem tudok hatással lenni a gyerekem életére, nem tudom őt megvédeni, nem tudom megóvni olyan helyzetektől, amiket az anyja félvállról vesz. normális esetben ketten nevelnek egy gyereket, mindkét szülő kicsit másképp, egymás hülyeségeit kompenzálva, de már nem lehetek ott, hogy a megfontoltságom ellensúlyozhassa az anya olykor felelőtlen, ötletszerű gyermeknevelését. tehetetlennek érzem magam. hiába mondom már, hogy ne csinálják ezt meg azt, úgyis megcsinálják, nem ér a szavam már semmit, mintha nem is léteznék, tehetetlen vagyok... (pl. rosszallásom ellenére kilakkozta pirosra a lányom körmeit és úgy vitte a bölcsibe...)
2011. szept. 14. 13:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!