Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 2,5 évese is ilyen rigolyá...

Más 2,5 évese is ilyen rigolyás? Vagy ez valamire utal? (Auztizmus? )

Figyelt kérdés
Ha egy morzsa is van az etetőszékben nem ül bele,multkor elszakadt egy darabon,megragasztottam,le kellett szednem a ragasztót mert addig visitott hogy az nem olyan volt előtte. Ha kakil mindig ugyanott áll,és nekem a divány egy bizonyos részén ugyanott kell ülnöm,az sem mindegy milyen pózban. Ha egy összetört autot lát,vagy valamit ami nem ugy van mint ahogy lennie kell,jajjgatásba kezd.Meg még sok ilyesmi van.
2011. szept. 14. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyereknek vannak hóbortjai, de ez talán tényleg túlzás... A lányomnak ilyen baja nincsenek a világgal.
2011. szept. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen beszélj a gyermekorvossal. Nem feltétlenül van baj, de ez lehet akár egy előjele az az autizmusnak.
2011. szept. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszél? Szemedbe néz?


Egyik sem 100-os ismérve az autizmusnak, ahogy a túlzott ragaszkodás sem az. De ha több jel is előfordul, érdemes elkezdeni felderíteni.


Egyébként milyen például a napirendje? Ti mennyire törekszetek a rendre, rendszerességre?

2011. szept. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szemembe néz,vidám kislány,beszélni későn kezdett,és még most is csak ott tartunk hogy 1-2 tőmondatot elmond.Szavat rengeteget ismer,mindent megért,de az utóbbi 3 hónapban kezdett el csak jobban beszélni. Rendszerességre törekednem kell,van egy kisebb is,igy kell a napi rend.
2011. szept. 14. 10:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tőletek, szülőktől nem láthatott ilyen mértékű rendszer igényt?
2011. szept. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

szia!

segíteni nem tudok, de hasonló helyzetben vagyok.

a fiam 20 hónapos, én is csak ott ülhetek hová mutatja, ha ölbe veszem, megvan, hogy hogyan kell lennie a kezemnek. a nasis-gyümölcsös tányért csak a kisasztal sarkára lehet tenni, és mielőtt beleülne, kisöpri ő is a morzsákat etetőszékből, babakocsiból, gyerekülésből. ha a reggelinél véletlenül nem kapcsolom be a rádiót, egyből mutatja, mit felejtettem el. ha fürdés után előbb a szennyest viszem ki és nem a törölközőjét terítem ki, már hozza utánam, mutatja hová tegyem. az utcán felszedi a szemetet, hiszn mi sem dobáljuk el... és még sorolhatnám.

én úgy gondolom, kissé rigolyás, a szokásai rabja, de ő még nem igazodik úgy el térben-időben, mint mi, neki ezek adnak keretet, biztonságot... bár kissé furcsállom én is.

2011. szept. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is ilyen karakter, teljesen normális, nem autista :)

Sokat javult a helyzet az utóbbi 1 évben. Egyrészt elfogadtam, hogy ilyen, másrészt az ésszerűtlen hülyeségekben nem szolgálom ki. Tehát vannak bizonyos pillérek, amiken nem változtatok (napirend stb), de amit ésszerűtlennek találok, abban egyszerűen nem vagyok hajlandó részt venni (pl hol üljek a kanapén ha vécézik).


Még mindig elég kockafej, de sokkal alkalmazkodóbb és rugalmasabb. Most kezdtük az ovit, úgyhogy épp ideje volt :)

2011. szept. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szintén ugyanez!!!:) fiam majdnem három, sokáig komolyan láttam én is az autisztikus tüneteket. Még most is. Tök ugyanez, amiket írtok! De: enyhül, javul. Egy titka van a javulásnak, kezdtem nem engedni minden marhaságot, pl hova ülhetek, hova tegyem ezt vagy azt, de nem erőszakkal tettem, csak mondtam, hogy oké, odateszem, de direkt kcsit odébb tettem a kocsikat, eleinte megigazitotta, majd ráunt és nem piszkálta többet. Tehát óvatosan próbáltam kizökkenteni és jobb mostmár! Most azon "dolgozom", hogy az utcán sétálva ne vakarja meg az összes gégecsövet, ami a fák alatt áll ki...kezdett kényszeres lenni. Először nekem is meg kellett fognom, mostmár elég, ha integetek nekik, és van olyan is, hogy elmegy mellette, pedig tudja, hogy ott van. Rájöttem én is, hogy nagyon is érzékeny gyerek, ezek a dolgok pedig megnyugtatják, igy biztonságos a séta, illetve leköti vele magát, mert amugy szerintem unalmas neki a gyaloglás.

Szintén 2,5 évesen kezdett beszélni, mostmár (okt végén lesz 3) teljesen ösdzefüggően kommunikál. Idegenekkel keveset, de nem elutasitó.

Szóval apró cselek, és türelem!

2011. szept. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok: ja, szerintem totál szivatnak minket....!:)
2011. szept. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek autisztikus tünetek, de attól még nem feltétlenül autista egy gyermek!!!!

Az autizmusnak is sok fajtája van!

Ha az élet többi területén nem mutat eltérést, nem valószínű, hogy autista lenne!

gyógypedagógus

2011. szept. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!