Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves a fiam, legtöbbször...

1,5 éves a fiam, legtöbbször nem fogad szót, ti hogyan értétek el, hogy szót fogadjon?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy most próbálgatja a határait, de elszalad, nem jön oda és kiröhög, nem tudom, főleg utcán, hogyan intézzem, hogy megtanulja pl. hogy nem szaladunk el...
2011. szept. 1. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

szia

kislányom szintén másfél éves,és nálunk is ez a probléma

na meg néha napján a hiszti

nekem sem áll meg sokszor, úgy futok utána, hiába mondom szépen csúnyán hogy álljon meg nem szabad le se tojja amit mondok.

ilyenkor csúnyán nézek rá és megfogom a kezét kicsit erősebben hogy lássa hogy tényleg dühit amit csinál és úgy megyünk tovább.

igazából én is tanácstalan vagyok ezt illetően,

úgyhogy kiváncsi vagyok ki mit válaszol.

sok mindent kipróbáltam már pedig, remélem elmúlik..

2011. szept. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
teljesen ebben a cipőben járok. Nekem fiam van most másfél éves. De szerintem még kicsik ehhez. (főleg ő mert kicsi). Nekem a lányom ilyenkor már olyan ügyesen sétált velem az utcán, ő pedig még a kezemet sem fogja meg. Fogja magát hátrafordul és elindul arra, vagy épp be az árokba. Lányom olyan "okos" volt, nagyon sok mindent csinált amit mondtam neki, és szerintem ez őt inspirálta, hogy még "okosabb" még mondjak neki dolgokat. Fiam!!! Na hagyjuk. És most világosított fel egy idősebb anyuka, hogy látod erre gondoltam, hogy a lányod milyen okos. A korához képest okosabb (bizonyos dolgokban) mint a többiek. Hát csak most fogtam fel. Fiam még nem tud öltözni se. Lányom már rég egyedül vette fel a pulóverét, és már a nadrág is csak a pelusban akadt el. Szóval szerintem tényleg még korai, hogy szót fogadjon. Érti (szó szerint) mit mondunk csak azt nem érti miért?. Nem lát benne lényeget, értelmet, ezért nem is figyel rá. Ezt megfigyelhetitek ti is. Nekem, ha valami olyat mondok rögtön megcsinálja (kidobja a pelust a kukába, visszarakja a műanyag edényeket a polcra, vagy mikor túrórudit adok nekik nem is mondok semmit látja és már szalad is leülni a kis helyére ahol meg szokta enni).
2011. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Most le leszek pontozva!!

Ha rosszat csinál megbüntetem, sarokba állítom, nem kap csokit vagy édességet....stb

DE!!!!Azt hogy az utcán elszaladjon azt nem tűröm.Azért a fenekére kap!!!

Egyszer kiszaladt, mert ő viccesnek találta.Szerencsére semmi nem jött, de ha jött volna nem tudott volna megállni.Akkor nagyon kikapott.És azt szoktákl mondani hogy inkább ő sírjon mint te!

2011. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocsi, főleg ő mert fiú.
2011. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1.5 éves, ne várd el tőle, hogy folyton szót fogadjon ennyi idősen.Főleg, hogy most próbálgatja a határait.

Az utcán pl. nem egyedül sétál, hanem fogod a kezét, legalábbis nálunk így megy.

Nem 5ször kell neki elmondani valamit, hanem 205ször, de még 3 évesen, amikor dackorszakos lesz, akkoris legalább ennyiszer magyarázz, és ne csodálkozz, ha akkor sem fog folyton szót fogadni. Ez a gyerekkor csodája:)


20hós és 3.5éves anyuka

2011. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na ja igen, mindig ha forgalmas, nem zárt helyen vagyunk fogom a kezét és már benne van a kezemre a fenékre csapás is, de ezt inkább későbbre tervezem, még csak 1,5 éves :)


Köszönöm a válaszokat, ha valakinek még lenne tanácsa vagy tapasztalata, szerintem szívesen fogadjuk :)

2011. szept. 2. 13:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!