Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák mennyi pénzből gazdálk...

Anyukák mennyi pénzből gazdálkodtok egy hónapba és hol vásároltok legtöbbször?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne,mennyi ruhát vesztek magatokra és a gyerekre esetleg gyerekekre, mennyit pénz megy el ételre?

Hol vásároltok mikor csak pár dolgot kell venni?És hol ha nagy bevásárlást tartottok?


2011. aug. 22. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Havi 2-3 nagyobb bevásárlás, Penny, Lidl és Tesco.(alkalmanként 15 ezer forint biztos elmegy)


Magunknak nem veszünk ruhát, mert rengeteg van.


A gyerekeknek is keveset kell vennem szerencsére, mert a családban körbejárnak a ruhát. Ha veszek, akkor csak a legkisebbnek, mert Ő fiú, és Ő kap a legkevesebb ruhát, neki 2-3 havonta, 5-8 ezer forint körül. Sok olyan ruha van, amit rá tudok még adni a lányok után, mert kékek, zöldek, barnák stb.


3 gyerekünk van.

2011. aug. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Az összjövedelmünk nagyjából 450ezer Ft. De ebből lejön: a hitel, a biztosítások, a panel-program részlete, a rengeteg rezsi, menza, bérlet, csoportpénzek, zeneiskola, sport.

A nagybevásárlást az Auchanban intézzük, a kisebbeket Sparban (ez van közel).

Magunknak csak akkor veszünk ruhát, ha szükséges. Nem feltétlenül gagyit, de nem is a legdrágább márkaboltokban vásárolunk -arany középút :)

A gyerekek mindent megkapnak, amire szükségük van: (akár)márkás ruhák, játékok, koncertjegy, stb.

Minden hónapban elfogy az összes bevételünk.

3 gyerekünk van, pelenkástól a majdnem felnőttig.

2011. aug. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4en 200 ezerből élünk,ebből fizetjük a rezsit,hitelt és minden egyebet.Pontosan nem tudom mennyi megy el élelmiszerre,de nem több 30ezernél,mert itthon rengeteg mindent megtermelünk a kertben.Nagy és kis bevásárlást is a CBA-ban intézem,pelenkát és egyéb gyerekeknek szükséges dolgokat a DM-ben szerzek be.Ruhát a gyerekekre a 2,5 év alatt nem nagyon kellett vennünk,a nagyszülők rengeteg ruhát vásárolnak nekik mindig.Magamra nem sokat költök ruha terén,viszont most nagyon sokat fogytam,így ki kellesz cserélni a ruhatárat,de csak apránként.
2011. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A párom 120 ezret keres és 68 ezret kapok a gyerek után gyedet és családit.

Ha 5-én megkapom a pénzem, akkor 20.ára nincs belőle.

Én intézem a hó eleji nagyobb bevásárlást(kartonszám így sem veszünk pl tejet, pedig úgy kéne)Penny-ben, Lidl-ben,Tescv

o-ban, utána a kisebb bevásárlások is az enyémek.A lányunknak a pelenkát, popsitörlőt, bébiételt is én veszem(DM,Rossmann) és én járok a turkálóba is ruháért.

Neki is és magamnak is.Apa nem hord használtat, de akkor magának veszi a ruhát.Hó végén sír a szája, hogy már megint neki kell fizetnie a boltban és meg kell neki magyaráznom, hogy miért kell már megint egy kiló kenyér meg egy liter tej.

7 éve lesz, hogy együtt vagyunk, de képtelen annyira elengedni magát a vaskalaposságától, hogy közös kasszán legyünk.Még a rezsit is elosztjuk fele-fele arányban.

Ha nincs pénzem megkérdi:miért?

Én meg megmondom neki, hogy azért mert tegnap pörköltet raktam elé.

A lényeg, hogy a kevés pénz semmire sem elég és ritkaság, hogy új dolgot kap a lányom.

Bár az apja most vett neki egy úszógumit 500 ft-ért.(Azt is csak azért fizette ő, mert a gyereket fogva nem tudtam a táskámba nyúlni a pénztárcámért.)

Volt ám nagy szájhuzogatás!

7,5 hós a lányom

2011. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

10:12! KIváncsi lennék, hogy a 30 ezer Ft mire elég, még akkor is ha sok mindent megtermeltek, mert ugye tejtermékeket, húst, szársz - tartós élelmiszert, fűszereket meg kell venni, - a gyerekektől a fehérjét nem szabad megvonni, és hát ezek a legdrágábbak.


Igaz, hogy nekünk 4 pici gyreekünk van, de mindent megtermelünk - befőzünk - fagyasztunk, amit csak lehet, és 80 - 120 ezer ft alatt nem tud kijönni a havi költség(tisztítószer + élelmiszer)

2011. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy jön ki,hogy muszáj kijönnie.Ebben a takarításhoz kellő szerek nincsenek benne.Húst csak halat szoktunk venni,és havonta kb. 5kg csirkemellet,mivel anyósék csirkét és disznót is tartanak.A hús nagy része és a tojás is tőlük van,így ezeket nem kell megvenni.

Köszönet a gyerekek helyes táplálásáról szóló kioktatásért...

2011. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Efyáltalán nem kioktatásnak szántam, ezt nemcsak én tudom, ez tény: kell a fehérje, és sajnos a tejtermékek a legdrágábbak. Ez hol jelent kioktatást?

Egyébként így már értem, ahogy kicsit bővebben kifejtetted, a nagyszülőktől érkező segítség pótolhatatlan, nekünk sajnos egy kiflit sem ad senki...:(

2011. aug. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
'tegnap 12:39' nagyon sajnállak, nem is tudom, hogy lehet így együtt élni?!
2011. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!