Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értetnétek meg a...

Hogyan értetnétek meg a férjetekkel, hogy jobban kell figyelni a gyerekre? Kiszaladt 2,5éves kislányunk az útra, miközben férjem vigyázott rá, csak ő éppen mást csinált.

Figyelt kérdés

Azt mondta, minek mérgelődök, hiszen nem jött autó. Dehát könyörgöm, jöhetett volna!

Most megsértődik, ha beszélni akarok vele erről.


2011. szept. 1. 07:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hogy ezt írom, de a férjednek csak gratulálni tudok. De hogy ezt magától miért nem tudja, miért nem érzi, hogy baj is történhetett volna??? (És inkább tegye össze a két kezét, hogy nem történt, és ne a sértődöttet játssza, mert rá lett koppintva a fejére!) Szerintem tök fölösleges bármit is magyaráznod neki. Felnőtt embernek hogy ne legyen ennyi esze, hát tudod...
2011. szept. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem, ha megsértődik rajta, ha felhozod a témát, akkor hagyd néhány napig a dolgot. Biztos ő is érzi tettének a súlyát, csak nehéz elismerni a dolgot. Te meg próbáld magad azzal nyugtatni, hogy a legnagyobb odafigyelés közepette is megtörténnek ilyen dolgok. Néhány nap múlva egy alkalmas pillanatban próbáld felhozni a témát. Én csak beszélgetés szintjén tenném meg, kioktatni azért nem oktatnám ki. Pláne ha egyébként nem is hanyag, csak most így alakult.
2011. szept. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Tipikus férfi. Ha jött volna autó,akkor a sofőr lenne a hibás,és eszébe se jutna magát okolni. Sajnos az én párom is hajlamos a szerencsére bízni dolgokat,végül koppan,de "sosem az ő hibája". Ne adja az ég,de a hasonló emberek szerintem csak tragédiákból tanulnak. Az is lehet,hogy tudat alatt azt akarja elérni,hogy ne bízd rá a gyereket. ÉN ezek után biztos nem merném rábízni.Ha valakinek van ötlete a nevelésükre,az engem is érdekelne.
2011. szept. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet, hogy ő is ugyanannyira megijedt, és hibáztatja magát, csak beszélni nem akar róla... Nem?

Nem ismerlek titeket, őt sem, így csak ötletelek, de lehet, hogy egyszerűen szégyelli és sajnálja, ami történt, és talán nem kéne még tízszer a fejéhez vágni, mert tudja magától is.

De persze te ismered, ha tényleg ilyen felelőtlen, az más dolog.

Csak abból indulok ki, hogy amikor én hibázok, akkor tudom magamtól is, és nagyon-nagyon rossz, ha valaki ezerszer elmondja, hogy "lám, milyen hülyeséget csináltál!"...

2011. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok!


Lányok!

Azért azt a tényt ne feledjük, hogy nem mindegy, hogy mindez hol történt. Ha egy forgalmas úton, akkor rá lehet húzni a felelőtlen jelzőt és a szerencse kérdését. Vidéken a gyerekek zöme az úton játszik. Itt íratlan szabály, hogy a gyereknek van elsőbbsége. Meg is lincselnek, ha nem figyelsz rájuk. Lakóparkos környezetben szintén. Igen, mindezektől függetlenül jöhetett volna autó, de szerintem a legaggódósabb anyuka is másként figyel a gyermekére különféle környezetben.

2011. szept. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Autó mögött szaladt ki, tehát ha jött volna autó, meg sem látja.
2011. szept. 1. 07:41
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudod megértetni, ha magától nem látja előre a bajt, akkor inkább minél kevesebbszer hagyd rá a gyereket, és azt is inkább a lakásban, ahol nagyobb kárt nem tehet magában a gyerek. (Nálunk a klórtablettával "játszott" a fiam, miközben a férjem vigyázott rá...és még utána is csak a kezét törölgette száraz törölközővel, még jó, hogy otthon voltam. Sajna eszébe se jutott volna megnézni a száját mondjuk, hogy lenyelt-e egy kisebb tablettát. Én őrjöngtem....) Azóta ha tehetem nem hagyom őket magukra, és mielőtt elmegyek is jól körbe nézek, hogy minimalizáljam a baleseteket.
2011. szept. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Az én férjem a nagy bevásárlóközpontban hagyta el a gyereket. Én a kicsit toltam a babakocsiban, miközben pakoltam a cuccokat, neki annyi dolga volt, hogy fogja a 3 éves kezét. De megbízott benne, hogy ő már nem szökik el....hát egy szempillantás alatt eltűnt. Na ne tudd meg mit éltem át. Ő nem mondott semmit, csak amikor rákérdeztem majdnem én voltam a hibás, odavágta :"de ott volt, nem is érti"és megsértődött. VISZONT! mindezek ellenére napokig szótlan volt, őrlődött...kb 4 nap múlva volt hajlandó beszélni a dologról. Hozzám se beszélt.

Pasik máshogy működnek. Én pár nap múlva közöltem vele, hogy ezzel azt éri el , hogy nem merem majd rábízni. Azóta figyelmesebb. Hozzáteszem, ha csörög a telefonja, hátat fordít a gyerekeknek úgy beszél. Ez annyira szörnyű, nem értem.Sose fordítanék hátat a gyereknek.

2011. szept. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Ezek szerint nem csak az én férjem ilyen.

Állunk a buszmegállóban, nyakában a 3 éves gyermekünk. Látjuk, hogy jön a busz, erre ő hátra arc, a buszmegálló tábla felé néz (hogy még véletlenül se lássa a buszt), s áll a járda szélén. Centiken múlt, hogy nem vitte le a fejét a gyereknek a busz visszapillantó tükre. Persze messzi volt az!

Vagy a János-hegyről sétálunk le a hátsó kanyargós úton, a gyerek futóbiciklivel. Én a gyerek előtt megyek pár lépéssel, hogy ha jön egy autó (mert persze egyeseknek a jogsijába eleve benne van a behajtási engedély), a szélére tudjam még időben parancsolni a gyereket. Apa meg hátul morog, hogy miért nem várom meg, mert ő beszélgetni akar.

Vagy sétálunk a járdán, ők elől, én hátul egy másik anyukával és a gyerekével. Megállnak az út szélén, hogy átkeljünk, a gyerek továbbra is a motoron, apa háttal neki és az úttestnek is.

A telefonálok és hátat fordítok, neki is gyakori szokása.

Szerintem ez egyszerűen azért van, mert levés időt tudnak tölteni a gyerekeikkel, így nem is ismerik őket annyira. Másrészt meg férfiak, így képtelenek két dologra figyelni egyszerre.

Hogy hogy tudod neki megtanítani? Az alapszabályokat kell elmondani: sosem fordítok a gyereknek hátat (s példaként felsorolni, hogy ha telefonálok, ha beszélgetek egy ismerőssel az utcán), az utcán két lépés távolságra nem engedem el magamtól, vannak "parancsszavak" (nálunk pl. állj meg mert ott jöhet autó), és igen, nevelem a gyereket, megtanítottam a szabályos, balesetmentes közlekedésre, de gyerek, így bármikor kiszaladhat az útra, eszébe juthat megnézni, hogy mi van a pulton lévő edényben stb.

2011. szept. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Na az én férjem pont az ellentét Nem dicsekedni akarok,mert az sem jó,hogy a gyereket élni sem hagyja annyira félti,vigyázz rájuk. Én sokszor engedem,hogy fusson egy kicsit előttem a járdán,hisz az út messze van. Falun lakunk,nincs nagy forgalom.De ő csak akkor érzi biztonságban a gyereket,ha fogja a kezét.Ez egy örökmozgónak kínzás szerintem. Egy picit lehetne engedékenyebb,vagy bízhatna bennem,ismerem a gyereket. Bocs a z offért.
2011. szept. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!