Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is nagyon "egyszer...

Szerintetek is nagyon "egyszerűek" a bölcsis gondozónők? Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Én ledöbbentem a beszédstílusukon, közönséggességükön és hozzáállásukon. Az ember nem várja el, hogy fejlesszék a gyereket, de legalább ne fejlődjön vissza. Bár úgy tudom, hogy érettségihez kötött szakma. Nem mintha ez számítana, de egy-kettő nagyon primitív. Régebben annyi aranyos gondozó néniről hallottam. Én pedig idős, megkeseredett, türelmetlen nénikkel találkoztam. Másnak is van rossz tapasztalata?:-(
2011. aug. 30. 11:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamnak nagyon aranyos gondozónénijei vannak. Egyáltalán nem egyszerűek, nagyon kedvesek,szépen beszélnek a gyerekekhez. Kisfiamnak az idősebbik a kedvence, ő jobban "tyúkanyósabb,babusgatósabb" mint a másik. De azért azt is szereti a kisfiam.
2011. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%

nekem sajnos nem sok választásom volt, mert a város egyetlen bölcsijébe tudtam csak beadni, ráadásul nyár elején kaptam egy kihagyhatatlan ajánlatot, ás pont akkor üresedett meg egyetlenegy hely, költözés miatt...

3 gondozó néni van a csoportban, ebből egy 22, és egy 23 éves. természetesen se férjük, se gyerekük, állítom a bölcsiben láttak először gyereket, a fiatalabbik ráadásul május végén kezdett...

viszont ők játszanak, fociznak a gyerekekkel, letelepednek velük a fűre/szőnyegre, nem csak nézik őket messziről, mint a már kevésbé lelkes "öreg rókák".

a 3. néni 50 körüli, nagyon tapasztalt, kedves, aranyos, tyúkanyó típus, fürtökben csüngnek rajta a gyerekek. nem egy einstein, de nem is egyetemre jár a gyerek:) ami "fejlesztést" én szeretnék, pl. szókincs bővülése, szobatisztaságra törekvés, önállóság elősegítése, ahhoz nem is kell 3 diploma, csak egy kis érzék, és józan paraszti ész. és nekik nem derogál orrot törölni, pelust cserélni stb.

2011. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jó olvasni pozivumot is. Sajnos én azt tapasztalom, hogy az idősebbek kiülnek egy kupacba az udvaron és trécselnek. Többször láttam (most nyáron), hogy folyik a takony a gyerek szájába és senkit sem érdekel Kétszer én szóltam, hogy egy kisfiú veri a lányokat:-(

Tényleg nem kell diploma, de azért nem ártana ha kultúráltan, érthetően (magyarul!) beszéljenek a gyerekkel.

Bár ha mi ott vagyunk, akkor valószínűleg teljesen máshogy viselkednek a gyerekkel. Remélem azért elég szeretetet, gondoskodást kapnak.

2011. aug. 30. 19:13
 14/14 A kérdező kommentje:

Sajnos tovább gyűltek a rossz tapasztalataim.

1. Azt látom, hogy -amikor az egyik gondozónő van csak bent-, akkor ül a székén, mint egy kupac kaki, bágyadtan bambul maga elé és nem figyeli a gyerekeket.

2. Az udvarra alig mennek ki, mert gondolom lusták felöltöztetni őket.

3. A gyerek ha nem eszik, akkor délutánig éhes marad.Nem foglalkoznak vele Előfordul, hogy hazaérünk és felfalja a hűtőt.Pedig nem keveset fizetünk a kajáért!

4. Popsit nem kenik. Néha lángvörös a gyerek popója.

5. Mikor odaérünk, akkor gyakran lehet hallani, hogy türelmetlenül kiabálnak a gyerekekkel.

6. Rengeteg dolgot kell bevinni (havonta törlőkendő, 2 csomag zsepi, szalvéta, WC papír), mint gondolom máshol is, de ennyit biztosan nem használnak el. Szerintetek hazavisznek belőle?

A két gondozónéni közül az egyiket teljesen elfogadtam: kicsit merev, de következetes. A másik az, akit szerintem nem igazán izgatják a gyerekek. A beszoktatásnál - ahogy elnézem - a többi gondozó néni még rosszabb.Vagy tetessem át másik csoportba? Így sem merek több dolgot, problémát leírni, nehogy éppen olvasgassák ezt az oldalt. Nem akarok konfrontálódni velük, hiszen a gyerekem a tét. Így is kaptak már ajándékokat, kedveskedek nekik és mindig nagyon megköszönök mindent.

De gyomorgörcsöm van ha rágondolok, hogy ezekkel az emberekkel (pontosabban az egyik gondozónővel) van a gyerekem. Annyi mindent tanítottam neki: udvarias, kedves, értelmes...és ilyen emberek hangulatára van utalva a gyerekem. Vagy csak én várok el sokat?

Ti mit gondoltok erről?

2011. okt. 21. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!