Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is nagyon "egyszer...

Szerintetek is nagyon "egyszerűek" a bölcsis gondozónők? Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Én ledöbbentem a beszédstílusukon, közönséggességükön és hozzáállásukon. Az ember nem várja el, hogy fejlesszék a gyereket, de legalább ne fejlődjön vissza. Bár úgy tudom, hogy érettségihez kötött szakma. Nem mintha ez számítana, de egy-kettő nagyon primitív. Régebben annyi aranyos gondozó néniről hallottam. Én pedig idős, megkeseredett, türelmetlen nénikkel találkoztam. Másnak is van rossz tapasztalata?:-(
2011. aug. 30. 11:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Hogy őszinte legyen a barátnőmis gondozónő, nem tudom Te melyik bolcsire gondolsz, de Ő magánbölcsiben van és egy szakmája van, de sem elsősegély vizsga, sem tapasztalat és van, hogy egész nap szinte egyedül van 5-9 gyerekkel... Hát hiába imádom a csajt, meg is mondtam Neki, h ezért még a szülők fizetnek, hogy egy tapasztalatlan kiscsaj vigyáz a gyerekekre?? Hát én nem hagynám rá az tuti.. Nem tudna mit csinálni, ha az egyik félrenyelne, nem tudja mit tenni, ha ömlene a vér a lábából, stb.. Szóval én is azt gondolom, hogy ilyen felelősségteljes feladatra sokkal képzettebb, okos tanulékony és talpraesett embereket kellene felvenni...
2011. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a válaszod:-(
2011. aug. 30. 12:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A városunkban voltam egy magánbölcsiben, és nagyon ledöbbentem, hogy olyan egyszerű volt mind a két gondozónő, mint a faék. Ráadásul az egyiknek én kellett hogy szóljak a 10 perces ott tartózkodásom ideje alatt, hogy az egyik kislány orrát ugyan legyen már kedves megtörölni, mert folyik a cucc a kislány szájába... és mindezért kifizetsz havi 65ezret. Botrány.

Szomszédos településen is megnéztem kettőt, és azok közül is az egyikben a bölcsi vezetőjének hót retkes volt a lába, rohadtak a fogai, és az ott dolgozó gondozónő ápoltsága is hagyott némi kívánnivalót maga után.

A másikat fogjuk nagyon valószínűleg választani, ott a gondozónő diplomás, és ráadásul tapasztalt, 3 gyerekes anyuka. Kedves volt, figyelmes, értelmes, látszott, hogy szereti a gyerekeket. Kisfiam még puszit is adott neki, mikor eljöttünk, pedig életében először látta. :)

2011. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De jó, hogy találtatok ilyen szimpatikus gondozónőt!:-) Köszi a válaszodat.
2011. aug. 30. 12:22
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden csoportban van egy kevésbé szimpi gondozónéni és egy olyan igazi nagymamának való. Az első sem egy paraszt modorú, de nem túl barátságosak, legalábbis a felnőttekkel. Viszont a gyerekek szeretik, szóval annyira nem lehetnek rosszak.
2011. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nagy szerencsénk volt,teljes mértékben elégedettek voltunk a gondozónőkkel.
2011. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ovi is gáz,pedig az diplomához van kötve. Rossz, hogy ennyire nem foglalkoznak a körülményekkel:-(
2011. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
fiam még két hét múlva kezdi a bölcsit,de egyelőre nagyon szimpi a csoportban lévő két gondozónő.mindkettőnek van gyereke,és ahogy foglalkoznak a gyerekekkel,látszik,hogy nem ma kezdték.olyan szeretettel beszélnek a gyerekekhez,mint én,pedig nekem sajátom.úgyhogy remélem ez így is marad
2011. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nekünk nagyon szimpatikus bölcsis gondozónénink van. Második hete járunk a bölcsibe, de egy szavam se lehet rájuk. Határozottak és én úgy látom, hogy nem csak beszélgetnek egymással, hanem figyelnek is a gyerekekre. Fiatalok, nekik is vannak gyerekeik, ezért tudják azt is, hogy én most mit érzek. Szóval, nekem nincs még rossz tapasztalatom!
2011. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Eleinte nekem is voltak problémáim a gondozónénikkel. Leginkább a fiatalabb (35-40 év alatti) korosztállyal. De nem hozzáállásbeli, ápoltságbeli vagy szakmai hozzá nem értésből eredő problémák, hanem kommunikációs problémáink voltak. Gyakran nem arra kaptam választ, amit kérdeztem vagy annyira összeszedetlen volt a mondandójuk, hogy még késő este is a lényeget próbáltam kibogozni belőle. Emlékszem, hogy minden igyekezetem ellenére én is visszafejlődtem az itthon töltött évek alatt. Ők évtizedek óta szinte egész nap pici gyerekekkel vannak körülvéve. A mondókák az egyedüliek, amik talán megmozgatják napközben őket. Ez persze nem indokolja a közönségességet, de a gyerekeknek leginkább szeretetteljes gondoskodásra van szüksége, illetve olyan alapvető egészségügyi ellátásra, amihez szerintem nem kell 8 diploma. Az ő kérdéseikre ezek az érettségizett nénik is kimerítő választ tudnak adni, ha hivatásnak tekintik a foglalkozásukat, s nem csak gyerekmegőrzőként működik az adott intézmény.
2011. aug. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!