Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mesélnél az ovodai beszoktatás...

Mesélnél az ovodai beszoktatásról ovoda kezdésről?

Figyelt kérdés
Szeptemberben fogja kezdeni kisfiam,és nem tudom mit hogykell.Mire van szükség,mennyi időre hagytad ott az elején?stb.köszönöm.nagyon izgulok:-)
2011. aug. 21. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:

először is ne izgulj idegeskedj mert megérzik a gyerekek,csinálj úgy mintha a legtermészetesebb dolog volna,persze ne szívtelenül csakhogy ne azt érezze hogy ez neked sem jó.

mindent el fognak mondani az óvónők főleg az első nap után de többnyire 1 órára szokták otthagyni de mindenhol más,+a gyerektől is függ mennyire bírja.

azt is ők megmondják hogy mit vigyél van e csoportpénz vagy gyümölcsnapos van-e,tisztasági csomagba mi kell....stb

most egyenlőre csak mondogasd hogy ott fog maradni de te menni fogsz ne aggódjon,sok játék lesz... és tényleg időben ott legyél,és ha apa megy azt is tudja ne az hogy vár valakit és nem az jön.

minden ok lesz.

az enyém már annyira várta hogy kabáttal akart bemenni már az első nap,semmi sírás simán otthagyott,kicsit rosszul is esett.

2011. aug. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaza van az első hozzászólónak, igyekezz ne parázni nagyon (vagy legalább ne mutatni). :)

Úgy tudom, az, hogy milyen a beszoktatás rendje, óvodánként változik. Nálunk pl. a beiratkozáskor azt monták, nincs arra lehetőség, hogy a szülők ott maradjanak a gyerekkel az első nap pár órát… viszont én az ovikezdés előtt kb. egy héttel elsétáltam gyerekestül az óvodához, megnéztük a kertben játszó gyerekeket (mert nálunk vegyes csoportok vannak, és augusztus közepétől járnak már a „nagyok”, a kicsik csak szeptembertől), és az óvónővel beszélgetve kiderült, hogy mégis bent maradhatnak a szülők az első napon.

Érdekes módon csak ketten maradtunk bent a gyerekkel (bár lehet, hogy a többiek csak az ovikezdés napján tudták meg, hogy erre van lehetőség, így nem is tudtak volna maradni).

Szóval én első nap bevittem reggel kb. 9-ra, aztán 11-kor elmentem, és fél 1-kor érte mentem. Másnap reggel rögtön otthagytam, de ebéd előtt érte mentem. Harmadnap már ott is ebédelt, utána hoztam haza. Nekem mázlim van, mert itthon dolgozom, így meg tudtam oldani, hogy az első évben ebéd után hazahozom.


Nálunk úgy 3 hétig a reggeli indulások voltak keservesek, mindent kitalált, hogy miért ne kelljen mennie, volt ott sírás-rívás rendesen, a szívem szakadt meg, de igyekeztem határozott lenni.


Nekünk a legfontosabb a sok-sok váltóruha volt (alsónaci-nadrág), mert sajnos jó ideig sokszor bepisilt a srác ovikezdés után, no meg össze is vizezi/koszolja rendesen a cuccait kézmosás/kerti játék közben.

Ezen kívül kell még ugye az alváshoz ágyneműhuzat, reggelente mindenki visz egy-egy gyümölcsöt, havonta „tisztasági csomagot” – de ezeket nem mondák el nektek a beiratkozáskor?


Ja, és érdemes valami „alvós” állatot/párnát vinni, amit szeret, ez nagyon megnyugtató tud lenni számukra.

2011. aug. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.sajnos beiratkozásnál semmit nem mondtak.25én lesz szülői értekezlet majd akkor fog minden kiderülni.ezért kérdeztem mert azt sem tudom mit kell vinni a gyereknek.lesz pár napunk mindent beszerezni.
2011. aug. 21. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:

a nagylányomnál anno izgultam mi lesz

de már az első nap közölte mehetek haza majd délután jöjjek érte :-)

persze az első hónapban ebéd után mentem érte de semmi baj nem volt vele


a fiamnál hónapokig szenvedtem pedig vegyes csoportban volt a lányommal együtt sírás hiszti minden volt


amit tudok tanácsolni h nem engedj neki mert rosszabb lesz reggel átöltözés megmondod neki mikor jössz érte legyél pontos ez fontos de ha sír hisztizik akkor sem szabad neki engedni hidd el amint bemegy 2 perc és mosolyog ez a hiszti nem az ovinak hanem neked szól

nem szabad visszamenni h jaja még egy puszi ölelés egyebek akkor csak jobban fog sírni

2011. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ava87 ***** válasza:

Az én fiam is most kezdi az ovit (igaz, ő előtte két évig bölcsis volt, és már nem is olyan pici, majdnem négy éves már). Kicsit én is izgulok, nem is az elválás miatt, mert ugye az nem gond, csak mégis új hely, nem ismerem még az ottani szokásokat, nem tudom, mit hogy kell ott csinálni.

Viszont a fiamat teljesen felvillanyozta az, amikor meséltem, hogy én is voltam ovis, és arról meséltem, hogy én, amikor kicsi voltam, miket játszottam az oviban, meg milyen élményeim voltak :) Szerencsére teljesen tisztán emlékszem az egészre. A bölcsiről nem tudtam saját élményt mesélni, mert oda nem jártam, de most odáig van, hogy ő is ovis lesz, úgy, mint én voltam.

Nagyon remélem, hogy jövő héten el tudom kezdeni vele a beszoktatást, mivel ezt már jeleztem a júniusi szülőin, remélem nem felejtették el (akkor azt mondták, hogy nem gond), mert azt azt követő héten hétfőn muszáj lenne otthagynom legalább délelőttre, nem is azért, mert őt nem tudom hova tenni, hanem mert én nem tudok aznap bemenni délelőtt, viszont nem akarom, hogy így kimaradjon egy nap. De azért azt sem csinálnám, hogy aznap kezdjük, és kapásból ott hagyni, hiába már megszokta, hogy nem vagyok mindig vele, de akkor is új gyerekek, az óvónéni is még idegen neki, úgyhogy legalább pár nap kell előtte.


Amúgy nekünk a szülőin mondtak olyanokat, hogy hogyan könnyítsük meg a kisgyereknek a beszokást, meg hogy ne mondjunk nekik olyanokat, hogy "egész nap úgy hiányoztál nekem", mert a végén attól lesz bűntudata, ha ő jól érezte ott magát, anya meg szomorkodott. Szóval csak pozitívan :) Esetleg az elején érdemes vinni a gyerekkel valami kedvenc állatkát, ezt sokan szokták csinálni, hogy legyen vele valami otthonról :)

Amúgy a többi szükséges dolgot el fogják mondani a szülőin, ezek helyenként elég változóak lehetnek. Ami inkább fontos, hogy te hogy állsz a kérdéshez :) Mi újabban szinte naponta elsétálunk az ovi felé, hogy lássa, hova fog járni, már nagyon szeretne bemenni. De anno a bölcsinél is ezt csináltuk :)

2011. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!