Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg mindenki olyan jól...

Tényleg mindenki olyan jól tud hatni a gyerekére, hogy soha nem üt rá a kezére, vagy néha a fenekére?

Figyelt kérdés

sokszor felteszik a kérdést,hogy ki hogy szokott fegyelmezni,és amikor valaki esetleg megírja,hogy van egy pont amikor már igenis rácsap a fenekére,-akkor sokan lehurrogják,vagy elmondják mindenféle rossz anyának..!


én is sajnos kénytelen vagyok ezt alkalmazni,mert hiába próbálom szép szóval,zsarolással,büntetésse vagy bármivel meggyőzni,hogy ha valami rosszat tesz nem igazán hatja meg a dolog.és olyankor rácsapok a fenekére.

Szerintetek ezt tényleg ennyire elitélendő?


2011. aug. 11. 14:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

14.48

3-an vagyunk testvérek, mindannyian kaptunk pofont nem is egyet, én keveset mert jó gyerek voltam, nővérem meg öcsém többet, nem voltunk agyonverve. Soha nem mertem volna kezet emelni a szüleimre, és a tesóim sem!!!! Ez egy beteg érv, ha a gyerek kezet emel a szülőre az nem néhány pofon miatt van, ott már komoly problémák vannak!

2011. aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
51%
Ha forró fele nyúl, elhúzom onnan, megfogva a kezét , ezért minek csapni? Ha hisztizik, oda tudnék csapni....na ezzel mit érek el? Azt, hogy ő is ugyanigy vezesse le a haragját és igy oldja meg a problémákat: agresszivan, ahogy anya szokta! 2,5 évesem ha hisztizik értetlenül, otthagyom, másik szobába megyek, csak akkor tárgyalunk, ha ugy is viselkedik.
2011. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
52%

Hát nem tudom... 2 éves múlt a lányom, de eddig még valahogy nem jutott eszembe, hogy megüssem. Szerintem nem hatásosabb, mint ha hangosan rászólnál, vagy ha csapkod, lefognád a kezét; legalábbis a mi esetünkben.

Ha az utcán megütnék valakit, csak mert nem "megfelelő" a viselkedése, akkor oda rendőrt hívnának, nem? És akkor ott van az egyetlen gyerekem, aki engem szeret a legjobban, bennem bízik leginkább, én meg megütöm, csak mert nagyobb és erősebb vagyok, és hirtelen nem jut jobb az eszembe. Persze lehet, hogy az ötödik gyerekem után majd teljesen a padlón leszek már idegileg, és rácsapok, és akkor majd arról fogok írni, hogy bizony, néha nem lehet mással fegyelmezni, de jelenleg valahogy nem lennék rá képes, hogy megüssem.

2011. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha neked ez beválik! De nem minden gyereknél válik be, azt azért tudod? Szerintem mindenkinek ismernie kell a gyerekét, h h lehet rá hatni nincs egy recept, h ha nem verem jó anya vok, aztán majd a második v harmadik gyereked olyan lesz, mint a nővérem volt, te is verni fogod, ha nem is nagyon!
2011. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

14.48 vagyok. Nem gondolom, hogy nálunk komoly problémák lennének, mert a gyerekem úgy reagálta le a dolgokat, ahogy azt előtte tőlem látta. A kislányom és elvileg én és a férjem is teljesen normális család vagyunk gondokkal, veszekedésekkel, de tele szeretettel.

Már csak azért sem hiszem, hogy a gyerekemmel ilyen gondok lennének, mert azt hiszem van elég tapasztalatom a gyermeknevelésről óvónő mivoltomból adódóan. láttam már pár gyereket életemben, akiknek otthoni problémájuk volt!

Az én édesanyám is ütött rám többször is, mert nem voltam jó gyerek, és én sem ütöttem volna vissza soha. DE én más nevelési módszerekhez ragaszkodom, mint őt és tartom magam annyira türelmesnek, hogy be is tartsam.

Azért azt ugye nem gondolod, hogy biztatni kéne a szülőt, hogy nyugodtan verje a gyerekét, mert az jó lesz mindkettőjüknek???

2011. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mindenki nevelje úgy, ahogy bevált az adott gyereknél.
2011. aug. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen mindenkivle előfordulhat,hogy elszakad a cérna,és mérgében odacsap a gyereknek. Ezért én snekit nem itélek el,ha nem rendszeres,ha mindennapos akkor igen,mert mégiscsak a szülő a felnőtt,tartsa kordában az indulatait,számoljon el tizig stb

A nevelési célzattal ,"irányitott" csapkodást elitélem,mellesleg haszna sincs. Itt is sokszor irják,hogy mit tegyenek a dackorszakos gyerekkel,mert már 150* rászólt,5* fenéken csapta.. ebből nem esik le egy értelmes embernek,hogy nem volt hatásos a módszere?

Sok évnyi csapkodás után már a gyerekek nagy része sem veszi komolyan,ez afféle védekező mechanizmus,röhögnek rajta,amivel általában még 1-2 pofonra ösztönzik a szülőt.ördögi kör. Kicsit elkalandoztam,mert ennek már nincs köze az eredeti témához.

Az erőszak erőszakot szül. Meg én a nevelő célzattal adott pofonokat,például azért mert a gyerek rugdossa a nagyanyját kicsit igazságtalannak tartom,olyan értelemben,hogy a szülők nagyon de nagyon elrontottak valamit,ha egy gyerek nekiesik a nagyanyjának..

2011. aug. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
53%

Na ebben egyetértünk, jól elcseszték, de a nagyit sem értettem, az én nagymamámnak mindig volt olyan tekintélye h szótfogadtunk neki, nemhogy kezet(lábat) emeltünk volna rá! Elképesztő volt!

Amúgy hidd el, egy atyai pofontól lenyugodott volna, v na jó, ne verjük a gyereket, de h ásványvízzel képen loccsantottam volna az tutidugó!

2011. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Bizony én is odacsapok, ha kell. Ha már nem ér a szép szó, és a másfajta bünti, akkor a csapás. Néha muszáj, utána mindég bocsánatot kér kisfiam. 2,5 éves. De ez a végső eset, de heti 1x, biztos előfordul.
2011. aug. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

látom ebben a témában még mindig megoszlanak a vélemények.

én sem úgy terveztem amikor terhes voltam,hogy majd ehhez kell folyamodjak,de vannak olyan esetek, amikor már nem ért a szóból.pl: amikor elkezdi rúgdosni a nagypapát-előszőr csak játékból nem erővel,majd ahogy rászólok hogy ezt nem szabad akkor már dühből kezdi és erővel,ekkor még mindig próbálom meggyőzni,hogy miért is kéne abbahagyni-NA

ha már ekkor sem reagál akkor igen is megérdemel egy fenékre csapást..

2011. aug. 11. 20:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!