Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg mindenki olyan jól...

Tényleg mindenki olyan jól tud hatni a gyerekére, hogy soha nem üt rá a kezére, vagy néha a fenekére?

Figyelt kérdés

sokszor felteszik a kérdést,hogy ki hogy szokott fegyelmezni,és amikor valaki esetleg megírja,hogy van egy pont amikor már igenis rácsap a fenekére,-akkor sokan lehurrogják,vagy elmondják mindenféle rossz anyának..!


én is sajnos kénytelen vagyok ezt alkalmazni,mert hiába próbálom szép szóval,zsarolással,büntetésse vagy bármivel meggyőzni,hogy ha valami rosszat tesz nem igazán hatja meg a dolog.és olyankor rácsapok a fenekére.

Szerintetek ezt tényleg ennyire elitélendő?


2011. aug. 11. 14:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 éves, velem eddig egyszer fordult elő hogy a kezére csaptam, mert egyfolytában rugdosott a pelenkázón, és gyomorszájon meg mellen rúgott, és hiába beszéltem neki hogy ne csinálja mert fáj, csak azért is csinálta... De én megbántam, viszont azt gondolom ha néha rácsapsz a fenekére attól nem lesz semmi baja, csak én abban nem vagyok biztos hogy használ. Legalábbis én azt vettem észre hogy ha rákiabálok, akkor ő még jobban dühbe gurul vagy nagyon sír, szóval ez sem használ. Ellenben ha teljesen nyugodt maradok és egyfolytában jártatom a számat, akkor ő is sokkal hamarabb megnyugszik.
2011. aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem gondolom h ez olyan nagy probléma lenne. Ha nem vered agyon a gyereket csak rácsapsz a kezére semmi baja nem lesz. Pl.: inkább csapj rá a kezére, amikor valami forró felé nyúl, mint h hagyd h megégesse magát, nem? Mert ugye mire elmagyaráznád neki h az forró, már rég meg is égetné magát. Szerintem mindig a túlzásokkal van baj. A verésnél is meg a nem verésnél is.
2011. aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Biztos megszólnak majd. Én "szoktam" rácsapni a fiamra. Nem verem agyon csak suhintok, nála ez nagyon hatásos. Nem üt vissza, nem agresszív és imád:-)Nála az ha szólók nem mindig hatásos, az meg hogy üvöltesz a gyerekkel nem állapot.
2011. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nálunk gyerekkorunkban néha volt fegyelmezés ütéssel. Akkor tudok, hogy tilos, vagy nagyon rossz amit csináltuk. Soha többé nem kíséreltük meg.
2011. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%
Ugyan már, te sem hiszed el, amiket itt leírnak:-)))
2011. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
És hadd meséljek el még egy aranyos történetet: repülőtér, Jordánia, várunk az átszállásra, egy másik magyar család is ott volt, hiszen hazafelé jöttünk. Két gyerek. Az egyik azzal tölti az idejét, h nagymamát RUGDOSSA. De nem ám finoman! Megpróbálják lebeszélni, h ugyan már! Nem kéne! Gyerek pont le.arja a szép beszédet, zsarolást stb. Amúgy nem csak gyepálja a nagyit, hanem mellé még artikulálatlanul üvölt is, mint Conan a barbár. A szülei feladják. De nem ám lenyomnának egyet a gyereknek, mert ez az a viselkedési forma, amit anyám csak könyörög egy pofonért-nek nevez, nem hagyják, h a gyerek rugdossa a nagyit :O 1.5 órán keresztül üvöltött és rugdalózott, és a nagyi is hagyta! HÁt már a határn voltam, h megkérdezzem, h úgy tervezik-e h hagyják h a gyerek agyonverje a nagyit, v esetleg szíveskednek közbelépni. Gratulálok, a liberalizmus csúcsa!
2011. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Nem súlyos dolog, nyilván nem izomból ütsz a fenekére hanem jelzésértékűen. A kettő nagyon más.

Nekem még nem jött el az igazi fegyelmezés korszaka, de előre félek tőle..

2011. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer próbálkoztam eme "nagyszerű" módszerrel, az lett a vége, hogy a gyerekem, ha haragudott rám, folyton megütött. Szóval itt lép életbe a szülői minta fontossága. Ha te veréssel éred el amit szeretnél, ő is azzal fogja. Ha valami olyat csinál, amit nem szabad, akkor odamegyek hozzá, megfogom a kezét, és nyugodt hangon elmagyarázom neki. Akkor is, ha a pumpa már az egekben van. Ha mégis megteszi, megbüntetem, és ragaszkodom hozzá, hogy a büntit be is tartsuk. pl. akkor nincs mese aznap, vagy ilyesmi. Én vagyok a felnőtt, ő még "csak" gyerek, és hiszem, hogy következetességgel többet érek el, mint pillanatnyi haraggal és dühvel.

Természetesen mindenki úgy csinálja, ahogy helyesnek találja, ez teljesen szubjektív dolog.

2011. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen ma csaptam rá a kezére, jelzésszerűen. Az ételt dobálta, utána meg az evőeszközöket. Ezt nem engedjük meg. Az ételnek nem a földön van a helye. Persze előtte szóltunk neki, hogy nem szabad stb, de csakazértis ledobta. Rácsaptam a kezére.


A barátnőmnek van egy 4 éves lánya. Állandóan üti az anyját, társaságban belerúg és leköpi. Az anya nem hogy nem üt rá a fenekére, de rá sem szól. Egyszerűen tűr és kész. Elmondása szerint otthon sem szól rá...és eddig fajult mindez. A kislány nem tudja, hol vannak a határok, ő irányít, ő parancsol. Egy bevásárlóközpontba nem lehet elvinni.

2011. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nálunk már eljött. 2,5 éves kora óta a fiam már kiharcolta párszor az odacsapást.
2011. aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!