Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hallottatok már ilyenről?...

Hallottatok már ilyenről? Engem nagyon meghatott

Figyelt kérdés
Édesapám mesélte a mi nap,h a piacon egy nő árulta az otthoni dolgaikat,ruhákat,gyerekei játékait,egyik gyerek ott is volt vele a piacon...sírt h "anya a babámat ne adjuk el"Erre az anya,"muszáj,mert akkor a kis tesó sír az éhségtől"!Apum megvett egy pónit,vagyis inkább kifizette és visszaadta a kislánynak,de h annak a babának mi lett a sorsa nem tudom,valami barbie baba volt apum elmondása alapján...na de a póninak se tudom,lehetséges,h aztán ismét kirakta és el is adta...h képes egy szülő ilyenre?Hogy lehetne ilyen nehéz sorsú családon segíteni?Következő héten ismét látta őket ott,de akkor már kevesebb holmival,2 kis székre voltak kipakolva...
2011. aug. 8. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Nekem nagyon becsapás szaga van. Anyuka betanította a kislányt, mikor kell sírni és mit kell mondani. Szép bevételi forrás, hogy ugyanazokat a cuccokat többször is el lehet adni. Egy átlagos ember nem is vesz használt játékot a piacon a gyerekének ajándékba. Anyuka tudta jól, hogy aki tőlük vásárolni fog, az vissza is fogja adni a kislánynak az árut.
2011. aug. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

max úgy tudsz segíteni, hogy pénzt vagy élelemet adsz nekik.

a szülő helyében pedig nem a piacon üldögélnék és eladnám amink van, hanem elmennék dolgozni.

2011. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Az éhség nagy úr sajnos. Sajnos ebben az országban csak akkor jár minden támogatás, ha egy bizonyos népcsoportba tartozol. Más mindenkinek csak sok megalázás után dobnak valami alamizsnát. Pedig lehet, hogy előtte hosszú évekig rendes adófizető volt, még az első csoport kivenni szeret a közös kalapból.
2011. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Apu volt az egyetlen aki vissza is adta(Piacoznak a szüleim és látták)!Miért ne venne piacon használt játékot senki?!Az aukciós oldal ugyan ez pepitába!Én is szoktam használt játékot venni,nem szégyellem,mert nem mindig tehetem meg az új és drága dolgokat!
2011. aug. 8. 13:58
 5/13 A kérdező kommentje:
Bizony,a különböző juttatások(itt nálunk is),csak akkor jár,ha fekete vagy...vaaagy amin nagyon ledöbbentem,h az óvodába induláskor azok kapnak támogatást,akiknél az apa vagy az anya 8általánosnál kevesebbel rendelkezik...és hát mki tudja h kiknek nincs meg az is,na de bezzeg régen amikor a jogsihoz az kellett,akkor megvolt nekik...mind,ez nem is ide tartozik!
2011. aug. 8. 14:00
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Okés, a sztori tényleg megható, de őszintén, minek kell több gyereket is vállalni, hogy olybá tűnik, hogy egyet/kettőt sem tudnak eltartani? Ez nem fér a fejembe. Persze az állam is juttasson (ésszerűen), de hol van az emberek felelőssége?
2011. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Ma 14:07! Az eszedbe se jut, hogy amikor valakik bevállalták a nagyobb családot, még jól álltak anyagilag? Bárkit, bármikor utolérhet egy olyan eset, ami után lényegesen rosszabb lesz a család anyagi helyzete (munkanélküliség, betegség, haláleset, férj elhagyja a családot, deviza hitel, stb.)
2011. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mi is,amikor 4 éve f.vettük a hitelt,33ezerrel indultunk havonta...mára ez 65ezer lett...akkor hülyék vagyunk mert mi is bevállaltunk 2 gyereket?!Akkor még jól ment pároméknak is,mert kamionozik családi vállalkozásba,de aztán minden munkát vissza kellett mondaniuk,mert még ők fizettek azért h dolgozhassanak...
2011. aug. 8. 14:36
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Jaj, ez egy nagyon régi trükk. Teljesen szokványos és sajnos nem igaz. Szégyen, hogy a gyereket erre tanítják.


Egyébként is gyanús lehet bárkinek, hiszen az oké, hogy el kell adni a játékokat, de miért a gyerek előtt teszik? Én selejtezni is csak akkor "merek", mikor nincsenek közelben a srácok, mert aztán megy az ezt ne dobjuk ki, azt ne dobjuk ki.


Ha az a kislány ennyire sír a játéka után, milyen anya viszi magával ilyen szituációba?


Azt nem tudom, hogy arra spekulálnak-e, hogy visszakapják, de hogy a gyerek betanulja a szöveget, az biztos, az Örs aluljáróban rendszeresen eljátssza ezt egy család...

2011. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

Én csak azt kívánom a hitetleneknek, kerüljenek ilyen helyzetbe, és akkor megtudjàk milyen is mikor ezt azt el kell adni, és vinni kell a gyereket , mert nincs kire hagyni! Kiskorunkban volt hogy anyuéknak sem volt pénzük ennivalóra, a hitelt kifizették, nem maradt semmi, míg Apu meg nem kapta a maszek pénzt addig bizony volt hogy mentük a piacra és el kellett adni a drága játékot amit rokonoktól kaptunk vagy Anyu csizmáját hogy legyen mit enni! Mamik messze laktak, ők se tudtak kölcsön adni, vagy vigyàzni ránk! Apu èjjel nappal dolgozott, Anyu nem talált munkát!

Ma is ez van nagyon sok családdal, én átérzem a helyzetet, és ha ilyet látok pàr száz forinttal kisegitem, és màsnak is ezt kéne, nem pedig egyből csalónak kikiáltani, mert ezek miatt nem tud kilábalni az ilyen leszegényedett ebből a sanyarú helyzetből!

Hiába mondjátok menjen dolgozni az anya, hova? Sehol sincs felvètel, kir haggya a gyereket ha bölcdibe oviba nem veszik fel! Azèrt gondolkozzatok el!

2011. aug. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!