Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ekcémás gyerekek anyukái,...

Ekcémás gyerekek anyukái, hallottátok ezt?

Figyelt kérdés

Ma volt a Lifenetworkon egy műsor az ekcémáról szólt. Egy kislányt mutattak, akinek annyira súlyos volt, hogy már nem élhetett teljes életet, az egész testét, a szemhéját, a fejbőrét, mindenét beborította, és még aludni sem tudott a viszketéstől. Az orvos elmondta, hogy ez immunológiai betegség, allergia, az immunrendszer nem tud megfelelően védekezni, és szerinte a túlzott sterilizálás, és tiszta körülmények miatt van. Ami ugyan segített legyőzni egy csomó betegséget, de hátulütője az, hogy az immunrendszerünk nem elég erős. Egy kísérleti stádiumban lévő gyógyszert próbáltak ki a kislányon. Mikróbaktériumokat (azt nem mondták hogy ezek mik pontosan) adtak be neki injekcióval, egy adagot kapott. És láss csodát, teljesen elmúlt az ekcémája. A doki azt mondta, sokszor elég egyetlen egyszer találkozni az életben a "megfelelő" bacival, ahhoz hogy a megfelelő immunválasz beinduljon.

Mi a véleményetek erről?


2011. okt. 1. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. A lányomnak is volt ekcémája, amikor kicsi volt. A pocija viszketett, vörösödött. Soha nem sterilizáltam agyon, nem mosott kezet minden percben. Egy kertes házban laktunk 6 macskával és egy kutyával. A gyerek az állatokkal szoros kapcsolatban nőtt fel. Ezzel azt akartam demonstrálni, hogy nem voltunk tisztaságmániások
2011. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is ekcémás,2,5 éves.

6 hónapos kora óta kezeljük testápolóval amit a doki ír fel neki és a gyógyszertárba úgy kevernek ki,de nem mindig használ.Főleg olyankor jön ki jobban rajta ha izzad vagy ha sokat ázik a bőre.

Hát ha ez tényleg így van és meggyógyult tőle a kislány,akkor nekünk is ez kellene,főleg hogy oviba megy nem sokára.

2011. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

14 éves gyermekem pici korától ekcémás. Sosem sterilizáltam agyon, egy kis kosz nem árt... :)

Még mindig nem nőtte ki, fel-fellángol Neki :(

2011. okt. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnak 4 hónaposan jött ki az ekcémája, a teste kb 80 %-án hámlott, viszketett, és tele volt piros foltokkal. A bőrgyógyászok tanácstalanok voltak, mert ami szteroidos krém, azt ilyen idős korban nem adhatják, max 5 napig - az meg szart sem ér - így azt mondták, majd kinövi.... köszi

Egész véletlenül egy reklámban megláttam az excema repair kenőcsöt, ami nem tartalmaz szteroidot, és akár újszülötteken is alkalmazható tartósan is. Kipróbáltuk, és 3 hét alatt elmúlt teljesen a hámlás, azóta sem jött elő.

Nem egy olcsó dolog, de nekünk elég volt akkor egy doboz kenőcs. Nem hat látványosan, a hámlás megmarad egy jó ideig, de kb a 2. hét után látható a javulás.

A mi családunkban amúgy szintén nem volt "divat" az agyonsterilizálás - én 18 macskával, 3 kutyával nőttem fel, egy kutya az ágyunkban is aludt, mégis hajlamos vagyok rá, mert ezt örököltem a szüleimtől. Szerencsére rajtam nem jött ki, de a fiamon elég hamar kijöttek.

2011. okt. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkább a környezeti ártalmak felelősek az ekcémáért (atópiás dermatitisz), de az is közrejátszik, hogy a fejlet orvostudomány miatt ma már minden vackot átörökítünk a gyerekeinkre, olyasmiket, amikbe párszáz éve még belehaltunk volna, mielőtt gyerekeink születtek volna
2011. okt. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hú de érdekes, amit írsz! Nálunk nekem van ekcémám, vagy valami hasonló, mert nem tudták az orvosok egyértelműen beazonosítani. Pl soha sem viszket, néha évekre elmúlik majd előjön.

Köszönöm, hogy ezt leírtad, ezek után ennek fényében is próbálok gondolkodni, mitől is lehet!

2011. okt. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!