Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvigyem orvoshoz szerintetek?

Elvigyem orvoshoz szerintetek?

Figyelt kérdés
Tegnap a kocsiajtót rácsapta a tesója a hüvelykujjára 4 éves lányomnak. Halványan fekete neki az ujja, de tudja mozgatni. Nem tudja tenyeréig behajlítani, de azért ha mondom mozgatja, hajlítgatja, persze fáj neki. De olyan csúnya, nem tudom elvigyem-e, igazából mit tudnak neki csinálni?? Ha törött volna gondolom nem mozgatná? Valakinek tapasztalata van ilyen téren?
2011. aug. 8. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább vidd el röntgeneztesd meg. Ártani nem árt neki, de ha meg lenne repedve egy kicsit akkor is tudná mozgatni. Elképzelhető, hogy sínbe rakják az ujját.
2011. aug. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz, egy röntgen nem árthat, ebben az esetben, a törés nem annyira fájdalmas, összeforr a csont magától is, de megtörténhet, hogy deformálódik az ujj.Így jártam kb 12 éves koromban.Fájt, de elviselhető módon.Nem lett sínbe téve, és az ujjam görbe lett.
2011. aug. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam nagycsoportos volt,mikor a saját hüvelykujjára csukta rá a vaskaput!Mi sem vittük aznap,mert csúnyának csúnya volt,de tudta mozgatni és fájt Neki ugyan,de tudott tőle aludni!Másnap csak elvittem,azonnal elküldte a sebészetre,röntgen ..... stb.Egy kicsit megszidtak,hogy miért nem vittem rögtön.Hosszanti törése volt az ujjában (gipszelni ezt nem tudták),de olyan súlyosan tört el,hogy inkább nem írom le,hogy mivel ijesztgettek bennünket!Gyorsan meggyógyult,ennek már sok éve,de pl. nem tudja íráskor rendesen fogni a ceruzát,nem jól érzékel vele.Ezzel nem azt akarom írni,hogy nálatok is ez a probléma,de ezek után megfogadtam,hogy inkább lássa orvos az orvos minél hamarabb.Szerintem vidd el Te is,ha legkisebbet is bizonytalan vagy!Várlak a fejleményekkel.
2011. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Háziorvoshoz vigyem vagy sebészetre?
2011. aug. 8. 09:26
 5/9 A kérdező kommentje:
....mostmár bizonytalan lettem
2011. aug. 8. 09:27
 6/9 anonim ***** válasza:
sebészetre vidd, oda nem kell beutaló
2011. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
09.25-ös vagyok!Nem elbizonytalanítani akartalak,csak leírtam,hogy pici bajból majdnem nagyon rosszul jártunk!Inkább egy potya út és várakozás a dokinál,mint később a megbánás,hogy miért nem is vittem el hamarabb!Mi sajnos így jártunk,nem feltétlen,hogy másnál is ilyen szerencsétlenül sikerüljön egy ajtó vagy kapu becsukás!Várlak,hogy nálatok mi a fejlemény!(Remélem a legjobbak!)
2011. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
pfff igen a mi szemünk röntgen majd mi megmondjuk!!persze hogy vidd dokihoz!
2011. aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: nyilván ha nem mozgatná, vagy korom fekete lenne, vagy krumpli méretűre nőtt volna, akkor nem itt kérdezgetnék, szóval nem kell gúnyolódni. Nem volt hatalmas a baj, csak kíváncsi voltam másnak volt e ilyen.

Többieknek, köszönöm a válaszokat, végülis mire eldönöttem, meg keresgéltem a kistesóra felügyeletet addig olyan szinten belemerült a játékba ugrálásba, hogy fel se tünt neki, mennyire használja az ujját. Azzal kapaszkodott felfele mászás közben stb. Így végülis nem vittem el. Nem hiszem, hogy bármi lett volna, hisz akkor azóta legalább egyszer megemlítené.Persze ha megnyomom fáj neki, de ez természetes.

Csak én aggódtam túl meg rémeket láttam. Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 9. 08:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!