Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvigyem orvoshoz vagy ne?!?

Elvigyem orvoshoz vagy ne?!?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves,eddig vagány,bátor gyerek volt mostanában viszont mindenen elsírja magát.

Az oviban lekellett rajzolnia a családját,ő mindkét szülő arcát besatírozta,az ovónő szerint a veszekedéseinket(a férjemmel) nem akarja hallgatni és erre akar célozni...!

Sajnos nem élünk valami jól a férjemmel de válni anyagi okok miatt most még nem tudunk.

Szerinte semmi baja a gyereknek,de én féltem.

Érdemes elvinnem orvosoz?


2010. febr. 20. 00:26
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen felessleges az orvos amig otthon feszültség van. Költözzetek szét a férjeddel,vagy egyszerűen a saját önző mérkőzéseiteket ne a gyerek szeme előtt játszátok..
2010. febr. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Határozottan igen! EGy jó szakorvoshoz. Ha nektek nem jó a kapcsolatotok, a gyerek sínyli meg!!
2010. febr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam az otthoni feszültséget nem tudom egyedül megoldani,férjem nem hajlandó semmilyen komprpmisszumra,én meg egyedül sajnos kevés vagyok...!

Férjem szerint semmi baja a gyereknek,ezért nem is kíván változtatni!!

2010. febr. 20. 18:33
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
A válásnak későb sem lesz itt az ideje, ha anyagi szempontból nézitek, az mindenképp rossz befektetés. Viszont ha a kapcsolatotokat nem tudjátok helyrehozni, akkor mindenképp a gyerek issza meg a levét. Elviheted orvoshoz, de ha folyamatosan a veszekedéseiteket látja nem tudnak segíteni neki. Vagy költözzetek szét, vagy váljatok el, vagy ne előtte veszekedjetek. Egy 4 éves gyerek semmit nem ért a felnőttek vitás ügyeiből, lányegében hiába is magyaráznád el neki. Leginkább azt veszi le belőle, hogy se egymást, se őt nem szeretitek..
2010. febr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Valamelyest meg tudod oldani a problémát. Légy te aki összecsomagol.
2010. febr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem orvos kell, hanem nektek kéne rendezni otthon a helyzetet, főleg a hangos veszekedéseket kell megszüntetni, pláne ha a gyerek előtt zajlanak!

Egy kisgyerek minden apró változást, konfliktust megérez, és ez a magatartásán azonnal meglátszik.


(Tesóméknál elég volt annyi, hogy a kislányuk előtt beszéltek arról, hogy tesóm elmenne külföldre dolgozni, és csak havonta tudna hazajönni 2 napra...)

2010. febr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az orvos sem tud az otthoni feszültségen javítani, ha te és a férjed nem tudtok. Vagy hogyan gondoltad? Meglegyezel a férjed orra előtt egy papírt, hogy ez árt a gyerek lelkivilágának és normálisan tudtok beszélni???

Igen, mindenhez kompromisszum kell, ha ez nincs meg a férjedben, akkor neked kell valamit kitalálnod, hogy a gyereknek ne legyen komolyabb baja.

Próbáld, ha nem is a válást, a különköltözést megoldani.

2010. febr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még most kellene lépned, mielőtt a gyermeketeknek egy maradandó lelki traumát okoztok. Sokkal jobb a gyereknek egy szülő, akivel szeretetben, békességben van, mint kettővel, akik "ölik" egymást. Egy válás soha nem könnyű, de ha a férjed még csak kompromisszumra sem hajlandó, akkor a gyereke sem nagyon érdekelheti... szerintem nincs mire várni. Ez nem orvosi dolog, ráadásul a gyerek nem érti hogy miért veszekedtek, hisz ő mindkettőtöket szeret, egyre nagyobb benne a bizonytalanság. Ha rövidre zárod az egészet, meg fog nyugodni, hogy nem miatta volt az egész, újra kiegyensúlyozott lesz. Én próbálnék nagyon komolyan beszélni a férjeddel, ha nem vezet eredményre, lépnék.
2010. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem a gyereknek kell orvos. Nektek kell segitség vagy párterepauta vagy egy ügvéd. Ha nem veszekedtek, de utáljátok egymást a gyerek azt is megérzi. Neki egy nyugodt, békés légkör kell. Vagy helyre hozzátok a kapcsolatot /drukkolok/ vagy váljatok el.
2010. febr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!