Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvigyem most dokihoz vagy...

Elvigyem most dokihoz vagy várjak hétfőig a saját háziorvosunkig?

Figyelt kérdés

Kicsim 10 hónapos kb. 1,5 hete volt egy kezdődő fülgyulladása, de még szúrni nem kellett, viszont kapott antibiotikumot, amit a füll-orr-gégész írt fel neki. 4,5 napig szedtük csak mert iszonyatosan ment tőle a hasa, a mi dokink mondta hogy akkor hagyjuk abba. Erre mit ad isten tegnapra elkezdett tompán egyet-egyet köhinteni, de valami rettenetes hangon, nyűgös volt , sírdogált, fürdés előtt bealudt. Utána ha leraktuk rögtön felébredt és zokogott.Adtam neki Panadolt , hajnalra viszont belázasodott , hányt egyet( gondolom attól a trutyitól ami a torkában zizeg...) utána már nem köhögött annyit és a láza is lement. Most hullámokba tör rá a kesergés, fogja a fülét néha ( bár nála ez védekező üzemmód is) ha köhög annak továbbra is csúnya hangja van és a tüdeje néha "zörög".

Elvigyem így lázmenetsen az ügyeletre szerintetek? Fognak ott érdembe foglalkozni vele vagy csak elhajtanak, hogy várjunk holnapig a dokinkra?


2011. júl. 31. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem "kínoznám" holnapig elvinném most és elmondanám az ügyeleten ezt amit most te elmondtál most.

Eleve én is kiskoromba nagyon fül fájós voltam, úgyhogy a szakmámból is kifolyólag nagyon félek ezektől a betegségektől.

Nem tudom de egy tanács hátha beválik nálatok is ha máskor antibiotikumot kaptok akkor vegyél valamiféle probiotikumot és azt az antibiotikum után olyan fél egy órára ad be neki, és székletfogó ételt is adhatsz neki ( rizs, banán, krumpli)

Remélem nem veszed tolakodásnak ezt a jó tanácsot.

Jobbulást a gyermekednek!

Majd írd meg, hogy mit csináltál.

2011. júl. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vidd dokihoz,valszeg hörgőgyulladása is lett,írnak ki kúpot rá,vagy spryt,esetleg szirupot,ne halogasd!

Ird meg mit mondott a doki!

2011. júl. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne várj, menjetek az ügyeletre!
2011. júl. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elmentünk, de előtte felhívtam azért őket. Elküldtek rögtön a fülészetre és utána kellett menni hozzájuk. A fül-orr-gégész doktornő nem gyerekorvos így elég pokróc volt velünk is meg aki előttünk volt azzal is, kérdőre vont hogy minek ide jöttünk?!....na mind1 . Szóval ő nem talált semmit hál'istennek. Átmentünk a gyerekügyeletre , na ott tündér kedvesek voltak, alaposan kivizsgálták. Továbbra is megvan a felsőléguti nyavajája és be van gyulladva a torka. Na ezt most biztos nem írom le jól: teophilines kúpot írt fel, Fenistil cseppet. Valszeg. a foga végre megindult és ennek köszönhető ez a sok vacak. Ha láza lesz akkor megyünk a háziorvosunkhoz.

Antib.-ot nem kaptunk szerencsére, egyébként köszönöm a jó tanácsot. Eddig is így csináltam ( Normaflore...stb.) de nem vált be.

köszönöm a válaszokat! :)

2011. júl. 31. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!