Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért van ez? Tán beteg? Tán...

Mért van ez? Tán beteg? Tán beteg? Elvigyem az orvoshoz? Mit adjak neki ilyenkor enni?

Figyelt kérdés
10 hónapos kislányom három napja /napi kétszer- háromszor/ lágyabbat kakil mint eddig és nem is akar nagyon enni.Eddig a széklete napi -két napi egyszer volt és kemény.
2011. máj. 16. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Fogzástól simán lehet, én nem aggódnék. És ha belegondolsz, mi felnőttek sem székelünk egyformán minden nap. Egyik nap egyszer, aztán másik nap csak kétszer, stb. Ahogy nem eszünk tök egyformán sem minden nap, úgy a végtermék sem lesz ugyanolyan minden nap.
2011. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Láza van?Ha nincs,akkor lehet a foga,de lehet hogy csak adtál neki valami olyat,ami egy kicsit meghajtotta.Én a helyedben csak azért,hogy megnyugodjak elmennék a dokihoz :)Abból nagy baj nem lehet :)
2011. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp doki.
2011. máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha valamit benyalt volna, akkor rendesen menne a hasa, fosna. Láza is lenne.

Ez inkább a foga. Ha 2-3nap múlva sem javul akkor doki, de csak azért mert most többet kakil, és lazább.

Mit evett? Igyon sokat.

2011. máj. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy mindenképp dokihoz kéne menni. Lanfearrel egyetértek, ha benyalt volna egy vírust, akkor rendesen menne a hasa, a napi 2-3 lágyabb kaki az semmi.

Kisfiam is pl. székrekedésesen kezdte a kis életét, majd 5 hónaposan beállt a napi 1-re, aztán a fogzással egy időben lett napi 3-4 kakija, ami tök normális dolog. Az már más kérdés, hogy nekünk minden egyes fogpár előtt kifejezetten savanyú, erjedt szagú hasmenése is van, ami totál vizes, szinte citromsárga, és rendesen ki is csípi a fenekét. Na az első ilyennél még rohantam vele a dokihoz, azóta már nem viszem el, tudom mit kell csinálni: napi fél ampulla normaflore, napi 2x fél tasak Smecta, sok folyadék, és sós ropogtatni való (keksz, ropi) - pótolni az elveszített sómennyiséget.

De napi 2-3, kicsit lazább széklet miatt én nem aggódnám betegre magam.

2011. máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan minek kéne dokihoz vinni? Ha belázasodik és nem megy le neki, akkor igen, vidd el, vagy ha nagyon megy a hasa, akkor is, de szerintem most csak a foga a gond, azért kár elcipelni. Ha eddig nem volt beteg, majd most elkapja a dokinál a beteg gyerekektől. Főleg, ha fogzik, mert olyankor amúgy is csökken kicsit az ellenállóképessége.
2011. máj. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet átmegy egy enyhe vírus rajta. Ne is erőltesd. Azért próbálgatni kell persze. Folyadékot apránként adj neki, nem kell erőltetni a gyomrát, de kell pótolni a folyadékot.


Almakúra: több napig, esetleg 1 hétig fogyasszunk 1-2 kg almát naponta. Nagyon jó béltisztító hatása van. Főleg hasmenés után az almakúra még hatásosabb, ha sz az almát reszelve fogyasztjuk. Tisztítja a bélrendszert, és ezáltal az egész szervezetet üdíti frissíti.

-Citromkúra: facsarjunk ki 1 citromot (erősebb hasmenés esetén kettőt-hármat). Hígítsuk fel vízzel és igyuk meg 2-3 alkalomra felosztva. A fogak védelmének érdekében szívószállal fogyasszuk! A közhiedelemmel ellentétben nem okoz savproblémát, ugyanis a citrom a szervezeteben lúgosan hat. Kitűnő természetes fertőtlenítő szer.

-Só: a nagy titok a só vízmegkötő képességében rejlik. Megköti a vizet szervezetünkben. Hasmenéses időszakban bátran sózzuk kímélő étkeinket!

-Főtt burgonya: sós vízben főzzük puhára a burgonyát. Alacsony kalóriatartalma miatt kíméli a gyomrot. Addig tartsuk a diétát, míg szilárd nem lesz a székletünk.

-Párolt zöldségek: a párolt zöldségek (főleg a sárgarépa, spárga, zeller, karalábé) nem késztetik a gyomrot erőteljes emésztési munkára. Ebben a nyugalmi állapotban, a belekben öngyógyulási folyamat indul be. Székletünk hamar szilárd lesz.


Cereal, banán is jó. Ha jobban lesz enni fog jobban. Ha több a soknál romlik, és nem eszik akkor viheted dokihoz is. De egyelőre próbálkozz diétával, és ne várd, hogy sokat egyen, főleg ne egyszerre, többször kínáld inkább piciket.

2011. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!