Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MMR oltás - van itt olyan,...

MMR oltás - van itt olyan, aki nem oltatta be a gyerekét?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körben több kisgyerek is van, aki autista lett az oltás mellékhatásaként.

Aki nem oltatta be, utánanézett a hivatalos dolgoknak? Gondolok itt arra, hogy mivel elvileg kötelező, mivel/hogyan szankcionálhatják a szülőket?


2011. aug. 5. 21:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mind a három betegség nagyon brutális tud lenni.

Emellett pedig hosszú évek teltek el, amióta az az angol tudós kitalálta, hogy autizmust okoz, és már tavaly véget ért az az éveken át tartó kutatássorozat, melyben megállapították, hogy nincs összefüggés az MMR és az autizmus között - fent van az interneten, nézz utána.

2011. aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A bárányhimlő elég rossz példa volt kérdező. Egyik vírus sem, így a bárányhimlő sem marad ugyanaz a bárányhimlő éveken át.

Én mint gyermekápoló sem értettem, hogy miért kéne oltatni és biztos voltam benne, hogy csak a túlaggódós anyukák miatt találták ki...

Míg nem saját szememmel tapasztaltam nagyon sok gyereken, hogy ez nem ugyanolyan, mint amit anno én kaptam el 18 éve. Sokkal agresszívebb lett, sokkal több súlyos szövődménnyel és bizony a halálesetek száma is a sokszorosára nőtt.

Ez nem vicc. Nem brahiból találták ki. Sok fejlettebb országban ahol néhány oltás nem kötelező arra utasítják a magyar anyukákat, hogyha hazajönnek akkor oltassanak azonnal.

A világ változik. Semmi sem olyan mint amilyen 50-30-10 évvel ezelőtt volt. Rossz példa mindent magunkról vagy a szüleinkről mintázni.

2011. aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 tn83 válasza:
Kedves utolsó! Ha a bárányhimlő rossz példa, akkor a válaszod meg egyenesen érthetetlen! Ha egyik vírus sem marad ugyan az, akkor hogyan is lehetne ennek a védőoltásnak értelme?? Elvégre a védőoltás nem változik csak a vírus. Nagy kampány, nagy bevétel, sok mellékhatás...
2014. jan. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!