Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MMR oltás - van itt olyan,...

MMR oltás - van itt olyan, aki nem oltatta be a gyerekét?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körben több kisgyerek is van, aki autista lett az oltás mellékhatásaként.

Aki nem oltatta be, utánanézett a hivatalos dolgoknak? Gondolok itt arra, hogy mivel elvileg kötelező, mivel/hogyan szankcionálhatják a szülőket?


2011. aug. 5. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Honnan tudod, hogy amiatt lett autista??

Ki állapította meg?

2011. aug. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég kényes kérdés! (Mármint nem a tied konkrétan, hanem az oltási téma.)


De gondolj arra, hogy pl. azért nem hal meg ma már diftériában szinte egy gyermek sem, vagy himlőben, mert létezik ellene oltás. Vagy a gyermekparalízis. Anyukám korosztályában volt 1-2 év, mikor nem oltottak, abban a korosztályban több az ilyen irányú megbetegedés.


Természetesen minden oltásnak van mellékhatása, ahogy minden gyógyszernek is, de mégis a pozitív hatások többen vannak, mint a negatív.


Az, hogy az oltás miatt lesz egy gyerek autista, kizárt dolog. Ahhoz több tényezőnek kell egybevágnia. Lehet, hogy náluk ez egy apró mozdító volt, de biztosan nem kizárólagos.


Ha nem oltatod be a gyerekedet, a legnagyobb vesztesége az, hogy nem mehet közösségbe, de úgy emlékszem, a szülőket is büntetik. (Nem olyan régen, talán 2 hónapja olvastam a Délvilágban egy családról, akik nem oltatták be a gyerekeket.)

2011. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Én beadattam. A vagány, nagyszájú sosem sírós, egyedül saját ágyban elalvó kiegyensúlyozott gyerekemből lett egy hangérzékeny, mindentől és mindenkitől rettegő kis szorongásgóc, aki anyához bújva alszik és senkivel sem barátkozik. Közel egy év volt míg helyreállt, a rémálmaimban jöjjön vissza ez az időszak :(((


Nemsokára kicsi is 15 hós lesz és már most a sírás folytogat, ha csak eszembe jut, hogy ő is meg fogja kapni.

2011. aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Szó szerint egyik napról a másikra történt a változás, egyszerűen megdöbbentő volt :(
2011. aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Második! A kanyaró, a mumpsz és a rubeola nem olyan veszélyes betegségek, ha választhatnék, inkább essen át rajtuk a gyerek, minthogy az oltás mellékhatásaitól kelljen félnem. A bárányhímlő ellen sem nagyon értem, miért oltanak... Mi még simán megkaptuk, sőt, direkt beküldték az oviba a bárányhímlős gyereket, hogy kapja csak el minden csoporttárs.

De azt nem tudtam, hogy nem mehet közösségbe. Nem emlékszel véletlenül, hol van ez leírva?


Harmadik! Te akkor beoltatod a másik gyerkőcöt is?

2011. aug. 5. 22:26
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, különben nem mehet közösségbe majd, nem merem nem beadatni.


Egyébként elég gáz, hogy olyan fejlett tudomány mellett mint ami ma már van még létezik ilyen mellékhatású oltóanyag.

2011. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Azért a kanyaróra nem mondanám, hogy veszélytelen. Meg a mumpszra sem.

Az autizmus egyik fajtája valóban az oltás beadása körüli életkorban szokott nyilvánvalóvá válni, de pusztán abból, hogy két dolog egymás után történik, még nem következtethetünk ok-okozati kapcsolatra is.

2011. aug. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is sok ilyen és ehhez hasonló dolgot olvastam az interneten, mielőtt a babám 15 hónapos lett, jól be is paráztam, de mivel egy nagyon lelkiismeretes, többgyermekes anyuka a gyerekorvosunk, megbeszéltem vele az oltással kapcsolatos aggályaimat. Eléggé elcsodálkozott, és azt mondta, érdekes, ő pont azt tapasztalta, hogy a 15 hónapos védőoltással van a legkevesebb probléma. Míg a többi oltásnál sokkal nagyobb számban lázasodnak be a babák, stb..., ennél szinte mindegyik az ő körzetében tüntementesen vészelte át. (az én kisfiamnál sem jelentkezett semmi, még a megszokott nyűgösség sem) Minden jót, 20 hónapos kisfiú anyukája.
2011. aug. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is beszéld meg a védőnővel az aggodalmad, meg fog nyugtatni. Valóban kizárt, hogy autista lett tőle a gyerek.

Én beadattam, nem is akarok itt vitázni, viszont őszinte leszek én örültem volna ha be vagyok oltva legalább rubeola ellen. Eléggé rajtam volt a para terhesen.

2011. aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem a rémhírkeltő internetes oldalakat kellene olvasgatni. Semmi nem bizonyítja hogy az autizmus és az oltások bármilyen kacsolatban állnának. Az én nagyobbikom nagyon megszenvedte ezt az oltást. A kicsinél vettem homeopátiás kivezetőt (mmr nozóda C30), 1 napos hőemelkedéssel megúsztuk. De még mindíg inkább ez, mint a betegségek. Én még emlékszek, hogy mikor mumpszos voltam, akkor a számat nem bírtam kinyitni 1 hétig, és 40 fokos lázam volt mit alig tudtak csillapítani. Még félre is beszéltem.


Anyukám a kanyaró szövődményeként lett szívbeteg. Szóval nem ártana látni is, nem csak nézni. Minél több lesz az oltásellenes nagyokos, annál több betegség fog visszatérni. Nem tűnik fel, hogy régen hány gyerek halt meg, és most milyen más a helyzet? Melyiket választanád?

2011. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!