Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek 2-3 éves kisfiunka...

Szerintetek 2-3 éves kisfiunkat elvigyük fülplasztikára?

Figyelt kérdés

Az egyik füle rettenetesen eláll, olyan igazi kis lapát, mert hiányzik belőle az a gyűrődés ami ott van a fülünkben, nem tudom értelmesebben leírni bocsánat. Férjem úgy veszi észre, mintha a porc hiányozna és ezért nincs ott meggyűrődve. Tény amikor született az a füle teljesen be volt hatódva. Mint egy kis könyv. Kb két hetesen kezdett el szétnyílni. De azt mondták semmi gond. szerintem viszont emiatt lehet.

Számunkra nagyon édes így is, meg igazából én nem is látom rajta, hisz nekem így jó ahogy van, de tudom,hogy később csúfolni fogják, hisz aki nem akarja is észreveszi. És ettől szeretném megóvni.

Egyáltalán hova fordulhatnánk és mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás?


2011. júl. 25. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem korai még, hisz nőni fog. Ha még kicsi, akkor megpróbálhatjátok lerögzíteni, az ennyi idős szervezet még simán beveszi a formálást. Állítólag nekem mindkét fülem rémesen elállt, ezért csecsemőkoromban fejpánttal szorította le anyukám. Sőt vele is így járt el az ő anyukája. A fiaddal is meg lehetne talán próbálni.
2011. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmi értelme ennyi idősen, majd tizenévesen, 100e körüli összegnél kezdődik. Altatással műtenek, én biztosan nem kockáztatnék emiatt.. [link]
2011. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nemrég múlt 2 éves, nem igazán hiszek benne, hogy már fejpánttal lehet korrigálni, pláne, hogy neki ott a porc nem úgy van, mint nekünk :(

De csecsemőkorban is amikor kérdeztem a dokit, hogy esetleg lerögzítsem valahogy, azt mondta fölösleges.

2011. júl. 25. 12:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Igaz, kicsit már idős, de azért mertem írni, mert ártani biztosan nem fog, ha meg használ, akkor jó. Mondjuk a doki helyében is ezt mondtam volna, de persze ez olyan dolog, hogy sose fog kiderülni, hogy mi lett volna, ha..

De a dokihoz meg akkor is kicsi még. Addig nem tudom, növesszétek meg a haját, hogy takarja a fülét esetleg.

2011. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pánttal nem lehet az ilyet korrigálni, mivel a fül azért áll el, mert ott van egy plusz porc. Szerintem elég nagy felelőtlenség lenne egy ennyi idős gyereket megműttetni ilyen apró esztétikai hiba miatt. Felelősségteljes orvos nem is vállalná el... Majd ha nagyobb lesz és őt is zavarja. A gyerekek mindig mindenért csúfolják egymást - na bumm, most a füle miatt. Nekem is elálló fülem van, nem ezen múlik a boldogság. Arról nem is beszélve, hogy kockázat is van ilyen műtétnél - a legkisebb, hogy visszaáll a fül, a legnagyobb meg hogy ...
2011. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ilyen kis gyereket én nem tennék ki ilyen műtétnek ha nem muszáj.Szerintem a plasztikai sebészeten sem fognak vele foglalkozni,mert hogy pici a gyerek,és ha hall rendesen,akkor nem indokolt ilyen fiatalon a műtét.Persze biztos van olyan klinika ahol jó pénzért megcsinálják az esztétikai műtétet ilyen korban is.Minden csoportban van legalább egy gyerek aki piszkálja a többieket,ugyan ez van a suliban is.Ha nem a füléért akkor majd találnak valami mást amiért piszkálhatják.Persze rossz,ha csúfolják az embert(én is átestem rajta),de én a helyedben várnék vele.Nekem is van babám,és amit nem muszáj nem is engedek,hogy elvégezzenek rajta.Pl: a letapadt bőr a fütyijén,azt is le akarta Húzni a doktornő,mert van egy hely ahol alá lehet nyúlni,de asebész doktor azt mondta,hogy ezzel lehet várni 7-8 éves koráig és nem kell 2 évesen piszkálni,mert nem is kell neki 2 évesen lent lennie.Szóval szerintem ne tedd ki akkora fájdalomnak ami a műtéttel jár.
2011. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Biztos nem műttetném a kicsit emiatt. Majd ha annyira nagy lesz, hogy ő ezt magának el tudja dönteni már, hogy szeretné-e, esetleg akkor.

Minden műtétnek vannak kockázatai, főleg ilyen pirinyóknál az altatásnak... Ilyen kis, pusztán esztétikai probléma miatt szerintem meg se csinálná neki egy orvos se.

2011. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Várunk még a dologgal. Nem olyan kis szépséghiba azért, mert gyakorlatilag derékszöget zár be a füle és a kis feje, szóval jelenleg szegénykém mindenhova beüti a kis fülét, hisz úgy megy el közel a tárgyakhoz, pl ajtófélfa vagy asztal, hogy ne menjen neki, de a fülecskéje sokszor beütődik. Mert ugye mindent kicentiz...

De tényleg kicsi még ehhez.

2011. júl. 25. 14:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértem a problémád, nálunk nekem VOLT szörnyű fülem és féltem, hogy a picinmnek is az lesz. Hát úgy néz ki megúsztuk. Én is várnék vele, mert ha nagyobb lesz és őt is zavarja akkor ambulánsan altatás nélkül is meg lehet csináltatni. Az enyém 2,5 óra volt és 120 ezer. Utána is elég fájdalamas kb 1 hétig és leszorítva kell tartani 2 hétig legalább. Azt meg nem hiszem, hogy hagyná. Várjatok vele szerintem is és ha ő szeretné, akkor még hálásis lesz a turbánért a fején! :))

2011. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én két évvel ezelőtt, 25 évesen műttettem meg a füleimet (mindkettőt). A környezetemben élőket nem zavarta, de engem nagyon, mert rengeteget csúfoltak az iskolában, ami nagyon mély nyomot hagyott bennem, még most is, hogy meg van csinálva nagyon figyelek rá, nem lehet mögé nyúlni, nem rakom a fülem mögé a hajam stb,annyira megmaradt bennem. Előbb is megcsináltattam volna, de csak ekkorra lett rá pénzem, nekem 180e forint volt, de megérte.

A műtét egyébként helyi érzéstelenítéssel történt, tényleg semmit sem éreztem, pedig porcot vettek ki, meg alakítottak, mert nekem sem volt az a gyűrődés. Este hétkor csinálták, kb 2 órás volt, és éjfél körül ment ki az érzéstelenítés, az az este nagyon rossz volt, nagyon fájt, de vettem be fájdalomcsillapítókat. Aztán fokozatosan egyre jobb lett. Egy hét után vették le a kötést és a hátsó varratokat, a gyűrődés varratait egy héttel később. Ma már csak a fülem mögötti heg látszik egy kicsit, de csak ha konkrétan félre húzom és úgy mutatom.

Szóval mindent egybevetve örülök, hogy megcsináltattam, bármikor bevállalnám újra.

Beszéljetek egy dokival, nem tudom hány éves kortól vállalják, de én örültem volna, ha megcsináltatták volna a szüleim, kimaradt volna az életemből az a sok csúfolódás és sértés, ami a mai napig nyomot hagyott bennem.

2011. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!