Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg rosszul nevelem a...

Tényleg rosszul nevelem a kisfiúnkat?

Figyelt kérdés

A kisfiúnk 17 hónapos. A férjem szerint mindent rosszul csinálok mert: nem üvöltök egyből a gyerekre ha rosszat csinál(szerinte a gyerek ezt érti csak meg), hanem szépen próbálom mondani neki, hogy nem szabad, vagy mert nem tömöm hurkával, kolbásszal, meg szalonnával és édességgel(mert más gyerek ilyen idősen már ezt eszi), vagy mert ha a kicsi hisztizik, akkor nem otthagyom, hogy had hisztizzen, hanem megpróbálom elterelni a figyelmét.

Tényleg rosszul csinálom?

Őszinte véleményeket várok!


2010. dec. 20. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem csinálod rosszul, sőt, inkább azt mondanám, nagyon jól csinálod:)

Az üvöltözés nem ér sz@rt se, a gyerek kizárólag azt érti belőle, hogy anya ordít, és ijesztő:(

Azt adj neki enni, amit jónak látsz (igaz az én fiam tegnap volt 17 hónapos, és imádja a hurka kolbászt).

A hisztikezelés meg jó, főleg, ha ez nálatok beválik. Úgyhogy nyugi, nagyon jól csinálod:)

2010. dec. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a hisztin kívül mindent jól csinálsz :) Állítólag nem kell figyelni rá, ha hisztizik, én is ezt teszem, egyszerűen, mintha minden ugyanúgy menne tovább. Egy idő után abbahagyja.


Nálunk is a párom szokott felkiáltani mérgesen, ha "rosszat" csinál, de én megmondtam neki, hogy menjen haza üvöltözni, a mi gyerekünk nem fog rettegni. Még azt se tudja, mi a jó és a rossz, de ezt üvöltözéssel nem fogja megtanulni...


A többihez nem tudok hozzászólni, én is azt adom a gyereknek amit gondolok, hurkát, kolbászt mondjuk nem, édességet módjával, de ezzel szerintem senkinek nem lehet baja...

2010. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is jól csinálod. A hisztikezeléssel kapcsolatban azt hiszem én is azt fogom tenni, amit te, mert szerintem nincs annál rosszabb, mint amikor levegőnek nézik az embert. Nem hiszem, hogy az lenne a megoldás hisztinél, hogy úgy teszek, mintha nem is lenne ott a gyerek és nem is hisztizne (majd abbahagyja magától....). Szerintem jó a módszered. Valószínűleg a te érzelmi intelligenciád sokkal magasabb, mint a férjedé, és ez okozza a véleménykülönbséget nálatok. :-(
2010. dec. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Ez így nem lesz jó, hyog valaki nejked - vagy a férjednek igazat ad. Nekek együtt kell működnötök, közös nevelési elveket kell kialakítanotok. Csak íyg lehettek eredményesek. Addig kell bszélgetnetek, vitatkoznotok, míg közös nevezőre nem juttok. Nem lesz jó érv, ha megmutatod, hoyg más erőtlen, elkényeztető kismamáknak mi avéleménye. A férjedet ez nem fogja megggyőzni. Inkább mondjátok el mindketten az indokaitokat, érveljetek, és ketten, közösen keressetek gyereknevelési könyveket, amelyek mindkettőtöknek tetszenek. Ezeket vitassátok meg. Nincsennek olyan nevelési elvek, amik mindenkinél beválnak. Nektek kell kialakítanotok a saját módszereteket, ketten, közösen. Csak úgy fog működni.

Szerintem a férjed arra utel, hoyg kicsit elkényezteted - lehet hogy ezek a felsorolt módszereid önmagában nem is zavarnák - csak van egy pont ahol még eg ykicsi gyereknek is kell tudni nemet mondani. Azt ne felejtsd el, hoyg te nem a nörsze, és enm is a játszótársa vagy akicsinek, hanem az anyja: tőled vrja, hoyg felállítsd számára akorlátokat. Mert csak úgy érezheti melletted biztonságban magát, ha érzékeli, hol vannak a korlátok, hol van a szabad/nem szabad határa. Csak úgy lesz kiegyensúlyozott, ha érzi a biztonságot, és a biztonsághoz erre is szükség van. A gyerekeknek autoritásigényük van, ezt ki kell elégíteni. Úgy sejtem, ha helyes út középen lesz: a férjed kicsit lágyul, te kicsit keményítesz. Másrészt ő az apuka, te meg anyuka vagy, úgy a természetes, ha ő kicsit szigorúbb, te kicsit elnézőbb vagy . Olvasd el Eric From: A szeretet művészete c. könyvét!

2010. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

A hisztinek nagyon jó kezelése, ha nem figyelünk a kicsire. A hiszti mindenkink roszz, ha ettől figyelmet kap, az csak megerősíti őt ebben - annál többet és tovább hisztizik - ami épp neki a legrosszabb. Néha kell egy kis szigor.

Üvölteni nem jó ötlet.

17 hónaposan lassan jó, ha közeledik az étrendje a családéhoz, és mindenképp egyetek közösen.


Legyál továbbra is ilyen kedves, de azért mamatyütyüt se kell nevelni egy fiúból! Hagyd, hogy az apja apa-mód nevelje, erre egy kisfiúnak nagy szüksége van! Nincs cukorból, nem lesz baja. Ne sajátítsd ki, engedd az apja elképzelését is érvényesülni, hifdd el, ő a lagjobbat akarja, és afiúknak naygon fontos az apai _ elvárásokkal teljes, szigorúbb - szeretet. Akármilyen mütyür afiú, az apja is most alakítja ki az apaságát. Ne korlátozd eben, rá fog jönni ő is ha túllő a célon. Az anyák sokszor túlféltik a gyereket - hadd legyen kicsit csibész, és igenis, kolbászozzon csak a két fiú együtt - ez afféle férfiparty kettőjüknek. Valahol el kell kezdeni!

Hadd legyen büszke, hoyg fia van! Ne nevelj belőle kislányt! Ha csak másfél éves is! Így fogja apa is apának érezni magát, és egyre nagyobb szükség lesz őrá!

2010. dec. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Nekem az az őszinte véleményem, hogy gyerekvállalás előtt kellett volna megbeszélnetek ezeket a dolgokat. Nincs annál rosszabb, amikor egyik szülő leszólja a másik nevelési módszereit, ráadásul esetleg a gyerek füle hallatára. Így semmi tekintélyetek nem lesz a kisfiú előtt, hiteltelenné teszitek egymást.

Hogy melyikőtök módszere a helyes, abban nem foglalnék állást, részben Veled, részben a férjeddel értek egyet.

2010. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ, számomra nagyon hasznosak voltak!

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

2010. dec. 20. 10:17
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
pont hogy jó anya vagy!!!
2010. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, köszönöm szépen! Neked is Kellemes Ünnepeket kívánok!
2010. dec. 20. 11:09
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok,szerintem is a hiszti ellen a legjobb módszer a figyelemelterelés.Természetesen,van,hogy eréjesebben kell szólni egy gyerekre,de ha az ember nem állandóan így beszél,akkor a gyerek megtanulja,hogy most abba kell hagyni a negatív megerősítést kiváltó tevékenységet.Azt figyeltem meg,hogy a hiszti (legalább is nálunk) a fáradtság jele.Nagyon ritkán fordul elő,hiszen mindkét gyerekemnél ügyeltem bizonyos napirend betartására.Tudtam,hogy fél tizenkettőkor otthon kell lennünk,ebédelnünk kell és dél körül ágyban a helyünk.A napirend biztonságot ad a picikéimnek és tudják,hogy mikor-mi fog következni.A másik pedig,nagyon gyakran látom,hogy a gyerekek vásárlás közben hisztiznek,ez is a szülő hibája,fáradt gyereket nem viszek vásárolni,alvásidőre hazaérek,nem kényszerítem órák hosszára a gyereket a babakocsiba,ha vásárolnom kell,akkor azt villám gyorsan teszem,ill. beiktatok kisebb szüneteket,ahol kijátszhatja magát,ergó elterelem a figyelmét.Szerintem nagyon jól csinálod,de egyet kell értenem az egyik előttem szólóval,a férjeddel meg kell találnotok az arany középutat,mert a gyerek megzavarodik,ha ti ketten nem értetek egyet,ill. ez vita forrása kettőtök között,ill. nem tartjátok egymást egyenrangú félnek,ami nem tesz jót egy házasságnak.Hidd el tanácsot adni könnyű,nálunk is volt már ilyen helyzet a férjemmel,hogy nem értettünk egyet,tehát senki nem tökéletes,üljetek le és beszéljétek meg!
2010. dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!