Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan gyorsítsuk fel elsős...

Hogyan gyorsítsuk fel elsős kisfiunkat? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy lassú a kölök. Persze ez lehet a mi hibánk is, mivel el van kényeztetve. A tanítónő is megjegyezte, hogy nem ártana több gyorsaság. Fiunk 7 éves lesz, de a mai napig olyan kisbabás. Egyébként okos, 5 éves kora óta ír és olvas, rendkívül értelmes.
2010. jan. 3. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad siettetni, vagy azt érzékeltetni, hogy nem elég gyors. Vannak fejlesztő könyvek kimondottan ennek a korosztálynak, játékok, tessék vele sokat foglalkozni, de ne úgy mondd neki, hogy most azért játszotok, hogy gyorsabb legyen. És ami nagyon fontos: a világ akkor sem dől össze, ha nem erőlteted, és csak jövőre járja az elsőt, vagy újra járja. Egészségesebb, mint nyomasztani már ennyi idősen.

Egy pedagógus.

2010. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan miben lassú? Merthogy az iskolában nem nagyon mutatkozhat lemaradás, ha már két éve ír, olvas, gondolom akkor számolni is tud valamennyire.

Tudom, hogy elnagyzolt kissé a válaszom, de én a szüleimtől azt tanultam, hogy a gyereknek azt kell mondani, hogy szép és okos és el is kell hinni és akkor az is lesz. Pár év tanítási tapasztalattal mondhatom, hogy elég jól működik. Persze, ha konkrétan egy bizonyos témában mutatkozik ez, akkor azt lehet fejleszteni, de mondjuk nem hinném, hogy a focizásban, meg úgy általában mindenben lassú.

2010. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az öltözködésben, evéskor, néha feladatmegoldáskor is. De ezt már ő is tudja. Most mondta nekem.
2010. jan. 3. 20:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseriteni, de lehet, hogy egyszerüen csak lassú az alaptempója, és akkor semmi se fog rajta változtatni. Nekem a legnagyobb volt ilyen, mindig azt hallottuk (már az oviban), hogy J. lassú, de más baj nincs vele. Idöközben egyetemet végzett és jó munkahelye is van, de gyorsabb nem lett.
2010. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha zavarja őt, akkor játszhattok olyat, hogy sietve öltözzön fel, mondjuk mérd az időt. Ha ezt sokszor csináljátok, akkor talán vevő rá és ha lelkesítsd, hogy ügyesen csinálja.

A feladatokban a gyakorlás fáradságos és lassú lehet, de működik és sok gyakorlás jól gyorsít.

Egyébként az előző válasszal teljesen egyet értek, de azért megbeszélhetnéd a fiúval, hogy mondta-e ezt neki valaki, és hogy ő is így érzi-e. Ha csak az iskolában baszogatja, és azért mondja ő is, akkor ne szállj be te is ezt szajkózni. A sebesség relatív.

2010. jan. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
szerintem meg hagyd békén a gyereket. miért akarod megváltoztatni? szerintem jó dolog, hogy egy ennyi idős gyereknek van egyénisége. Miért kellene olyannak lennie, mint a többinek? a tanárnő meg elmehet a búsba, neki az a dolga, hogy minden gyerekkel foglalkozzon. a magyar közoktatás hibája, hogy uniformizálja a gyerekeket, nem a gyereké, hogy nem illeszkedik be. A waldorf pedagógia szerinti iskolákban 3 év alatt tanulnak meg a gyerekek olvasni és írni!!! mégis értelmes ember lesz belőlük, sok esetben jóval műveltebb és értelmesebb, mint a hagyományos iskolából kikerülő társaik.
2010. jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
az előző vagyok. még annyit, hogy nem tudhatod, mi jár a fejében, amíg lassan öltözik, lassan csinálja a dolgait. lehet, hogy a korát jóval meghaladó gondolatok járnak a fejében a világról, és nem tudja összehangolni ezt a mindennapi tennivalókkal, ezért lassú. mit gondoljon az életről, a körülötte lévő világról, ha a saját anyja sem fogadja el olyannak, amilyen? mit várhat akkor másoktól? ne akard megváltoztatni, mert azzal csak bántod a kis lelkét. Legyél inkább büszke rá, hogy a te fiad más, nem olyan, mint a többiek. És bíztasd, hogy ő is szeresse magát, legyen önbizalma. Ez a legtöbb, amit érte tehetsz! :)
2010. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát igen! Megfontolandó!
2010. jan. 3. 21:35
 9/12 anonim ***** válasza:

Végre egy sorstárs anyuka.Az én fiam is iszonyú lassú,mindíg is az volt.Az esze vág,a legjobb tanuló az osztályban,csak egy panasz van rá,hogy lassú.És igen azért mert el van kényeztetve.Nem szándékosan,de egyszerűen nem lehet kivárni ahogy veszi a cipőt,kabátot,inkább segítek,mert mindenhonnan elkésnénk.

Az óvónőkkel is szövetkeztünk pedig,hohy nem segítünk neki,hagy szokja,de inkább nem ment udvarra,mert akkor nem kell felöltözni.Akkor volt boldog amikor az oviban ő ruhástól aludhatott,és nem kellett pizsamát vennie.

A hajam kihullik amikor itthon házit ír,mert minden betű között,iszik,pisil,vakarózik,a körmét piszkálja,elmond egy érdekes sztorit a tornádóról.

Én úgy csinálom,hogy egy 3 perces homokórát forgatok.Ha nem írja le a sort amíg lepereg a homok akkor büntiből 1-1 sor diktálást kap.

De az enyém itthon rosszabb,biztos vagyok benne,hogy a végtelenségig ki akarja használni a segítségem.Tegnap 3 piros csilagot hozott 3 matek feladatra,mert ő volt a LEGGYORSABB aki hibátlanul megcsinálta.Itthon meg 3 összeadással 20 percet kinlódott,mindíg tőlem várja a választ.

Sokat gondolkodtam,és egy jó dolgot látok ebben a jellemvonásában.Abban biztos vagyok,hogy soha nem okoz neki majd gondot a stressz.

Tipikus lassan járj,tovább érsz tipus.

2010. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nézd a jó oldalát, nyugodt gyerek, nyugodt felnőtt,hosszú élet.
2010. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!