Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Apuka gond? Hogy lehetne...

Apuka gond? Hogy lehetne megértetni egy 33 éves férfival, hogy ha a 2 éves fia rá van bízva. Akkor a gyerekre figyeljen és ne másra?

Figyelt kérdés

Sajnos férjem nagyon problémás eset.

Most is lementem a boltba és mire feljöttem a gyerek a kisszobát teljesen szétrámolta,szekrényeket kiborogatta,stb...az apja pedig a gép előtt ült.

Egyszerűen nem tud elmozdulni a laptopjától.

Hogy tudnám valamivel rábírni,hogy ha a gyerekre vigyáz akkor a gyerekre vigyáz,és nem lehet leülni a gép elé.

Ha fel is áll a laptop elől,akkoris max fél órát bír ki úgy hogy ne üljön vissza a géphez...ha meg nem ül vissza a géphez akkor meg elalszik.Tényleg nem tudom mi csinálhatnék.

Rám egyáltalán nem hallgat, meg se hallja ha szólok hozzá.Teljesen kilátástalan,hogy mi lesz velünk.

Most fogja a fiam kezdeni a bölcsit, én is megyek vissza melózni 2 műszakba.Fogalmam sincs,hogy fogja hordani a gyereket reggel a bölcsibe, másik héten meg,hogy fog érte menni.Teljesen esélytelennek látom.

Reggel felkelni nem bír...ha 7 kor felkel akkor már az nagy dolog nála.Mindig mondja,hogy 16 órakkor jön hazafele,de heti szinten ez maximum 1 szer fordul el....egyébként meg átlagosan 19-19:30 körül szokott hazaérni.(Persze a túlóráit nem fizetik ki.)

Teljesen tanácstalan vagyok.Meg szeretném változtatni,de fogalmam sincs,mihez kezdjek.


2011. júl. 18. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ezen nincs mit gondolkodni. Próbálj vele beszélni, ha nem megy, válj el! Csúnyán hangzik, tudom, de még mindig jobb mint csicskának lenni egy olyan ember mellett, aki emberszámba se vesz!
2011. júl. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Igen sajnos szerintem is szomorú, ha egy 33 éves férfit figyelmeztetni kell arra, hogy figyeljen a gyerekre. Értem én, hogy ez a férfiaknál nem annyira ösztönös, de ennyi idő alatt azért már hozzászokhatott volna az apaság gondolatához.

Szervezz nekik kettesben programokat (pl. menjenek sétálni, míg te kitakarítasz, vagy vigye el állatkertbe, stb.). Hátha közelebb kerül hozzá és felfogja végre, hogy felelősséggel tartozik érte.

2011. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát ha az elmúlt 2 év alatt nem nagyon vette ki a részét a gyereknevelésben/ felvigyázásban már nem sok jóra számíthatsz.

De beszélj vele áll a sarkadra!!!

2011. júl. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kutyából nem lesz szalonna.

De hogy mered így bölcsibe adni a gyereked?

Mert az oké, hogy reggel nem ér be időbe, de ha te délutános vagy és férjed is csak 19-kor vánszorog haza, ki megy a gyerekért???

2011. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát pont ez a bajom,hogy félek,hogy nem fog odaérni időbe a gyerekért.

Muszály volt bölcsibe adni mert dolgoznom kell.Mert a gyesből és a férjem fizetéséből nem tudunk megélni.

Én is gondolkodtam a váláson már, de próbálnám előbb valahogy megoldani,hogy ne kelljen válni.


Néha nagy ritkán viszi le a játszótérre.De akkoris max 1 órát vannak oda.

2011. júl. 18. 21:09
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez a pali valószinüleg nem akart gyereket,vagy időközben meggondolta magát.Ez elég nagy baj,mert a gyerek megvan, és a segítségére szükség lenne.Szégyelheti magát,hogy ennyire passzív a viselkedése a gyerekével,és a feleségével.Ne számíts sok jóra,inkább valahogy old meg másként.Válj el tőle,úgy is eltudsz menni melózni,plussz kapnád a gyt díjat ami persze kötelező!!!
2011. júl. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hát nekem is úgy látszik,nyűg a nyakán a gyerek.kérdezz rá kerek perec,hogy családban akar e élni veletek vagy egyedül és akkor azt csinálhatja amit akar.az első férjemnél is ezt kérdeztem,de mondjuk ő nagyon sokig nagyon szuper apa volt,jó 7 éves koráig,aztán bekattant,új barátokat szerzett és azok elvették az eszét,ment szvkassolni,nyaralni velük,nélkülönk természetesen,moziba,szinházba bulizni,3 hétre külföldre stb,én meg dolgozzak mert ő nem dolgozott.itthon nem voltak veszekedések,viták,csak szenvedtem belülröl,aztán egysezr rá kérdeztem egyedül vagy családdal,mert amit csinál az arra mutat,hogy nyűg neki már a család,és azt mondta igen,tényleg az,de szeret minket de neki saját élet is kell,hát igy ez nem működik sajna elváltunk,én azóta megtaláltam a párom,ő meg egyedül él még mindig,senki nem marad meg melette.Én nem mondom,hogy első a válás,de sajnos ha a párodnak nyűg vagytok,nincs más út,de erről beszélni kell.Kérdezz rá,hogy érezné magát,ha egy ilyen egyedül hagyás közben baleset érné a gyereket mert ő épp gépezik?hogyan tudna élni a lekével?a gondolattal?annyi de annyi veszély néz rájuk még akkor is ha ott vagyunk,hátmég ha nem.Párom nagyon vigyázzh a gyerekre vagyis ő ugy gonolta hogy igenaztán egyszer egy bevásárláskor én még hátra maradtam,ők meg lementek a garázsba bepakolni,persze a gyerek kéne az elősnek lenni betenni a kocsiba,de ő úgy látta tud rá vigyázni,aztán 1 másodperc alatt kiszaladt a gyerek a kocsitol(2,5 éves)jött is egy autó és épp hogy megtudott álni,még kcist koppant is a gyerek a kocsi elején.Azóta mint a szeme fényére,de ne legyenek ilyen balesetek azért hogy figyeljünk rájuk.
2011. júl. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon komolyan beszèlj vele, de ne csak te mond el a magadét, mindig kérdezz vissza, hogy ő mit gondol, neki mi a rossz, mitől szenved, mivel elégedetlen, mit akar, mit vár tőled...stb. Magyarul faggasd ki, miért viselkedik igy. Mond, hogy adsz időt, hogy helyrehozzátok, de ha továbbra is igy akar élni, te elhagyod.

Gondold el, mi lesz igy veletek tiz év mulva! Muszáj ultimátumot adnod! Lehet, azt hiszi, mivel nem nagyon mondogatod a dolgokat, neked igy is jó. Hát nem jó!

2011. júl. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Van egy kolléganőm, akinek hasonló gondja volt. Aztán elváltak, apukának azota sokkal jobb a viszony a gyerekkel, mert amikor láthatáskor nála van, sokkal intenzívebben van vele együtt. egyébként meg szabadabb az élete. Anyuka is megszokta az új helyzetet, és nem bánja ő sem a láthatáskori "Szabadnapokat". Persze ez azért nem volt mindig így , eleinte pokoli nehéz volt, a gyerek ki volt borulva, aztán szép lassan belerázódtak... Azt mondja, a volt férje sokkal jobb apa lett, amióta elváltak. Azért a tény, tény marad, alapjában éretlen személyiség apuka, aki nem nőtt fel a "család" feladathoz.
2011. júl. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia!


én is hasonló szituációban vagyok. a párom éjjel-nappal dolgozik, vagy fúr-farag-bütyköl a garázsában, lényegében egyedül nevelem a fiamat, van, hogy napokig nem is látják egymást, mert mire hazaér, a gyerekem már alszik, mikor reggel elmegy ,akkor még alszik...

ha rábízom, ráhagy minden a gyerekre - mert a pusztítást ugye nekem kell eltakarítani, nem neki.

én is csak reménykedem, hogy ha már majd beszél a fiam rendesen, és nem kell neki pelus, akkor talán elviszi majd ide-oda, többet foglalkozik vele.

én azzal próbálkozom, hogy ha pl. itthon van, és leül a gép elé, egyszerűen annyit mondok, hogy akkor én most elmegyek mosogatni, figyelj a gyerekre! és otthagyom őket. amikor először vágta földhöz a fiam az apja telefonját, akkor vette észre magát, hogy mennyire figyel rá. vagy ha pl. inni kér a fiam, majd' kiesik az etetőszékből a pohara után, megvárom, míg az apjának is leesik, hogy szegény akar valamit...

a bölcsi miatt pedig ne aggódj! az utcára nem fogják a gyereket kitenni, legalább egy dadus ott volt vele állni a bezárt bölcsi ajtajában, ha nem ér oda érte időben. azt a szégyent csak megjegyzi majd...

2011. júl. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!