Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sürgős - gyes melletti munkába...

Sürgős - gyes melletti munkába állás: csak max 6 órában lehetséges?

Figyelt kérdés
Ha mégis 8 órában dolgozom, akkor le kell mondanom a gyesről? Ez esetben a férjem igényelné a gyest, mivel sajnos nincs munkája - emiatt a gyermek 3 éves koráig járó felmondási védelem engem nem illet meg? Meddig állok ez estben felmondási védelem alatt? Egy hónapig? Nagyon fontos lenne, mint látjátok, nagy xarban vagyunk, köszönöm előre is.
2011. júl. 15. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak 6 órában lehet, igen, ha 8-ban szeretnél, le kell mondanod a gyest, illetve átkérni apuka nevére. A felmondási védelem ugyanúgy megillet a gyerek 3 éves koráig.Addig vagy védelem alatt, amíg a gyerek a 3. évet be nem tölti. Közös megegyezésre, rendkívüli felmondásra ez természetesen nem vonatkozik.
2011. júl. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, picit megnyugodtam
2011. júl. 15. 20:13
 3/11 A kérdező kommentje:
Még valami: ha beállítok, hogy befejeztem a fizu nélküli szabit és jötem dolgozni, azt fogja mondani, nem tud munkát adni. Persze a béremet kénytelen lesz fizetni, de amint a lányom betölti a hármat és vége a felmondás alóli védelemnek, kirúg. Ez szinte biztos. De ahhoz ragaszkodhat, hogy a 2009-2010-es szabimat most kivegyem, mielőtt (ténylegesen vagy papíron) visszaállok a munkába, vagy tologathatom februárig? Gondolom, nem... de hát elméletileg ő csak a szabim 25%-ával rendelkezhet, nem?
2011. júl. 15. 20:27
 4/11 anonim ***** válasza:
elvileg ilyenkor kiadják az egészet,mivel az elmult években ugymond nem használtad fel,és visszamaradott szabi elvileg nem lehetséges,vagy kiveszed most vagy kifizeti.ha majd kirug,addig meg van időd másik munkát keresni.
2011. júl. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
vagy kiveszed most, vagy kifizeti, ha majd kirúg - azaz nem vagyok köteles most kivenni?
2011. júl. 15. 21:13
 6/11 A kérdező kommentje:
ja, kifizeti után pont volt, így már értem, bocsi és köszönöm Neked is
2011. júl. 15. 21:15
 7/11 anonim ***** válasza:
A gyereked három éves korágig GYES-en vagy, tehát a munkáltatódnál fizetés nélküli szabadságon vagy. Ezt a fizetés nélküli szabadságot CSAK TE szüntetheted korábban meg, erre senki nem kötelezhet. A felhalmozódott szabadságodat csak akkor tudod kivenni, ha a fizetés nélküli szabadságról visszatérsz az eredeti munkáltatódhoz dolgozni. Tehát nyugodtan menj el máshova dolgozni, ha van rá lehetőséged. Amint letelik a GYES, jelentkezel az eredeti munkáltatódnál, közlöd hogy jössz dolgozni, a szabadságaid kivételével akarsz kezdeni. Ennyi,
2011. júl. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, azt hiszem, nem érted a problémámat. Jelen pillanatban nincs időm állást keresni, vissza kell mennem dolgozni azonnal, és ha nem vesznek vissza, mert nincs munka, akkor is ki kell fizessék a béremet. Ha tudnak biztosítani hatórás állást, akkor kapom továbbra is a gyest, ha csak 8órásat vagy semmilyet, akkor kapom a 8órás bért és a férjem veszi fel a gyest. Arra vonatkozott a kérdés, hogy ekkor is védve vagyok-e a felmondás alól februárig, amikor is a lányom betölti a hármat.
2011. júl. 16. 09:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy az eredeti munkahelyedre mennél vissza a GYES mellett... De ha vissza vesznek és 6 órában foglalkoztatnak, akkor először le kell mondanod a GYES-t és kivenned a szabadságodat- mivel azt a 8 órás munkaviszonyod alapján fizetik ki.
2011. júl. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na ez nagy marhaság volt a végén...
2011. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!