Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagáltok rá ha a kicsite...

Hogy reagáltok rá ha a kicsitek nem akar megköszönni valamit?

Figyelt kérdés
Kap egy pohár gyümölcslevet, vagy a nagyi hoz ajándékot vagy bármi amit illene megköszönni de hiába kéritek és mondjátok hogy ilyenkor mi a helyes viselkedés nem köszöni meg, hogy reagáltok?
2011. jún. 29. 10:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
tegnap 11:22 vagyok,az utolsónak igaza van,van egy 19 éves fiam is,ő kicsinek nagyon szépen köszönős volt,aztán jött az ovi,jött az iskola,és bizony elrontották,ott ugye azt látta semmit nem köszönnek meg,nem is köszönnek,aztán elbeszélgettünk vele,hogy bizony igy illik,ment is dolog egész kiskamasz koráig,amikor már olyan ciki a köszönés,inkább elfordulnak mint hogy köszönjenek,mert a csókolom ciki,a jó napot nem jön a szájukra,szia meg nem illik,és bizony hiába mondta,márpedig köszönni kell,nem köszönt.és bizony rám is biztosan mondták,hát ez az anyuka nem tanította meg köszönni a gyereket,pedig de,ma már ismét ksözön,de csak annak akinek ő akar.
2011. jún. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Tudod a jól nevelt 2-3 éves kislányból is lesz lázadőó kamasz, főleg, ha addig minig jó kislány volt.

majd meglátod!!

2011. jún. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Na látom ismét zavar valakit,hogy esetleg jól nevelt a lányom! Annyiszor rájöttem már,hogy ez az oldal tele van rosszindulattal, meg irigységgel! De már szerencsére egyre kevesebbet írok!
2011. jún. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem akartam írni, de úgy érzem meg kell védenem a válaszolót, aki írta,hogy az ő lánya igenis köszön, és megköszön.

Miért olyan nehéz ezt elképzelni,hogy igenis van olyan kisgyerek, akit erre már egész pici korában meg lehet tanítani. Nálunk is alap a kérem és a köszönöm. Feláll a hátamon a szőr, amikor a szomszédék 10 éves unokája azt mondja,hogy add már ide. Nem is ismeri,hogy kérem. De megköszönni sem tud semmit.

És miért a rosszindulat,hogy lesz még kamasz is a lánya. Persze,hogy lesz. És? Nem azt írta,hogy vasszigor van otthon. Miért kell,hogy a jól nevelt kisgyerek hülye kamasz legyen.

Az én lányom 17 éves. Túl már a kamaszkoron. Egész kicsi korától köszönt mindenkinek, ismerte a kérem és a köszönöm szót. Apukája úgy tanított,ahogy amikor kapott valamit, és nem köszönte meg,akkor megfogta a kezét szépen és ránézett, hogy tudod mit kell mondani. Ha megköszönte, elengedte és szaladhatott tovább az ajándékkal, csokival. Ez kb. 2 másodperc alatt zajlott le. Nem sérült meg a gyerek, de ő is már egész pici korában hangosan, szinte üvöltve mondta,hogy köszönöm szépen. Cuki volt!

Soha nem volt nálunk szigor. Talán ezért sem lett lázadó kamasz. De, alapvető emberi normákat, formákat elvártunk és várunk a mai napig. Én sem gondolom,hogy rá kell hagyni mindent a gyerekre. Egy 3-4 éves gyereknek már igenis el lehet magyarázni,hogy mi a köszönöm és,hogy a szomszéd Teri néninek is köszönni kell!

2011. jún. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
persze, lehettek is büszkék, el is hisszük, hogy a gyerekeitek jól neveltek, az enyém is az, csak még nagyon kicsi. azért az viszont nem természetes dolog, ha egy kamasz nem lázadó, ez ugyanolyan szükséges lélektani jelenség, mint a dackorszak. egy kamasznak igenis lázadónak kell lenni, ez így van rendjén. ha a kamasz gyereked nem lázadó, arra nem feltétlenül kéne büszkének lenni. ilyenkor nyitnak meg maguk előtt egy csomó kaput, amik közül később kiválaszják a nekik legmegfelelőbbet és elindulnak a rajta átvezető úton. ilyenkor válnak le a szülőkről, agyilag, lelkileg fiatal felnőtté érnek, függetlenítik magukat az oly erős kötelékektől, lelki értelemben kirepülnek a fészekből. mindez különösen azokra igaz, akik gyerekkorukban annyira szófogadók és jólneveltek voltak, hogy anyukájuk úton-útfélen ezt hangoztatta...
2011. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is voltam lázadó kamasz. Ettől függetlenül megköszöntem,ha adtak valamit, hatalmas lázadásom közepette nem felejtettem köszönni senkinek, ahogy kamaszként is ugyanúgy mondtam anyukámnak,hogy kérem szépen a sót.

Lázadhat a gyerekem majd, persze, de attól még meg is köszönheti, ha odaadok neki valamit. A lázadás és a alap jól neveltség nem zárja ki egymást!

2011. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!