Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagáltok amikor...

Hogyan reagáltok amikor hisztizik a csemetétek?

Figyelt kérdés
Kislányom most lesz két éves és elkezdett hisztizni eddig nem csinált ilyet és foggalmam sics hogy mit csináljak hagyam ott vagy ha elveszek tölle valamit mert nem szabad adjak helyette mást?
2010. júl. 18. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ott szoktam hagyni. Elmondom, hogy ezért vagy azért nem szabad, elveszem, próbálok mást adni, ha továbbra is hisztizik, akkor közlöm vele, hogy "akkor most lehet hisztizni, majd szólj, ha meguntad", és elmegyek onnan. Jön utánam, de direkt nem foglalkozok vele.

Védőnő szerint, ha már nagyon nem megy másképp, kicsi pohárból hideg víz a pofira. A harmadik alkalom után meglátja a kispoharat, és leáll, mert nem kéri a vizet. :)

Idáig még csak egyszer fajultak a dolgok, de akkor a városközponttól hazáig (fél órát) teli torokból üvöltött, és az apja sem bírta már cérnával. És csak hiszti volt! Már mindenki úgy nézett ránk, hogy azt hittem, hogy mindjárt kihívják a gyermekvédelmiseket!

2010. júl. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Otthagyom, vagy nézek rá mint egy ufóra. Viszont anya is tud írtó mérges lenni, ha én bepipulok bizony az az arcomra van írva, na akkor befejezi, mert frászt kap. HA elveszek tőle valamit nem adok neki mást keressen ő maga.Nálunk már két éves kora előtt volt hisztikor. Egyetlen helyzetben nem tudok védekezni vele szemben az az utca. Ha azt akarja vegyem fől ordít, mint akit nyúznak, plusz iszonyat, hogy hogy elgáncsol, hogy ne tudjak tovább menni, ha kikerülöm akkor is bevágódik elém.
2010. júl. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2 éves volt a leánykám, mikor egyszer hisztizett. asztmás, és nála nem szabad hagyni elfajulni a dolgokat, mert annak nem biztos, hogy jó vége lesz. Szóval, mikor láttam, hogy már kezd eldurvulni a dolog, betettem a fürdőkádba, és lelocsoltam hideg vizzel. Attól valahogy magához tért. utánna megtörölgettem, átöltöztettem, és betettem a szobájába, mondván, hogy most itt maradsz. Én meg bementem a magaméba megnyugodni. Azóta sem hisztizett többet.
2010. júl. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jah, kimaradt, hogy persze a hisztéria miatt már fuldoklott mielőtt betettem a kádba, tehát még ventolint (légzéskönnyitőt)is adnom kellett.
2010. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kislányomnál már 3 hónaposan is előfordult nagy ritkán, hogy "hisztizett", semmi baja sem volt csak egyszerűen belehergelte magát a kiabálásba.

Már akkor is azt csináltam, hogy szó szerint "kiemeltem" abból a helyzetből. Babakocsiba be, aztán irány sétálni, vagy fürödjünk egyet, stb. De néha elég annyi, hogy átmegyünk a másik szobába és megmutatok valamit, mert az "nagyon érdekes", rögtön el is felejti, hogy hisztizett. Az utcán nehezebb megvalósítani, de ott is a figyelemelterelés válik be a leginkább.

2010. júl. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!