Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit felelsz 3 éves kislányodnak?

Mit felelsz 3 éves kislányodnak?

Figyelt kérdés

A hétre vagyok kiírva szülésre a kistesóval. Ma megkérdezte 3 éves lányom, hogyan veszi ki a doktorbácsi majd a kistesót, ha bemegyek a kórházba?


Mit felelnétek? Hogyan kerül ki a baba a pocakból? :)


2011. jún. 20. 13:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
. . . ja, és még valami! Amikor tőlem kérdezte meg egyszer egy 5 éves kislány, honnan bújik ki a baba, alkalmaztam egy további elvet, amit a gyakorlat szintén igazolt: RÁVEZETNI! Amire az ember/gyerek maga jön rá, sokkal inkább átlátja, érti, sőt, az önbizalmát is növeli! Nem olyan nagy baj, ha ezt elfelejti bevetni a felnőtt ,de azért számít! Nevezetesen, hogy TALÁLJA KI A GYEREK, ÉS SEGÍTSÜK EBBEN. Valaki írta is fentebb konkrétan, milyen szavakat használt ez esetben, én pontosan így fejeztem be, de először javasoltam a kislánynak: "nos, szerinted honnan? :) Ügyes vagy ,ki fogod találni. :)" Kicsit szégyenlős volt ,mert amikor már sejtette, kerülgette, mint macska a forró kását, de a 6. szülinap felé a legtöbb gyermeken mint életkori sajátosság a testi szégyenlősség jelei kezdenek megmutatkozni (5 év alatt ez ritka). Tehát "körbelőtte" tippjeivel, és kizárásos alapon szégyenlősen, vigyorogva rámutatott, hogy "hát akkor inneeeeeen? :D ", én meg komoly arccal megdicsértem, hogy okos, mert kitalálta. Azért, hogy teljesen egyértelmű legyen, véletlen se hagyjak benne félreértést, meg is neveztem: igen, tudod, nem ott , ahol kakilsz, nem is ahol pisilsz, hanem a kettő között van egy rés a puncidban, onnan bújik ki a baba ha nagylány leszel, meg minden lánynak, amikor nagylány lesz, igen, ügyesen eltaláltad. (Azért is fontos hozzátenni, hogy nem ahol pisil/kakil, mert az egyik tipikus tévhit kisgyerekekben, hogy netán onnan születik a baba! A másik ,hogy kihányja, vagy a császármetszés mint természetes út.) Mondanom se kell, napokig szülőset akart játszani, és ez jó jel; érezte, hogy természetes téma.
2011. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolóval teljesen egyet értek! Soha nem szabad neki hazudni. Mindig a korának megfelelően, ŐSZINTÉN kell válaszolni arra, amit éppen kérdez!
2011. jún. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A gólyamese, meg az ilyen varázsló marhaság, amit az egyik válaszoló írt! Miért nem lehet a gyerekhez őszintének lenni? Nem kell őt hülyének nézni! Őszintén kell válaszolni minden kérdésére, a korának megfelelő szavakkal!!!
2011. jún. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez a legcukibb igazság a kistesó születéséről a 3 éves kislányod számára:

http://www.youtube.com/watch?v=enJhZM02dPw


Nem nagy ügy az egész, csak egy vakond kell hozzá!:)

2011. jún. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

_youtube -ra:

Nagyon jóóóó :D Biztos sokan fognak örülni a youtube linknek, köszi. :) Igaz, csak hozzávetőlegesen derül ki az igazság (rajzfilmben hogyan máshogy, nem igaz? ;) ), de azért elég szemléletes, és nagyon édi. :)

(Persze az élőszavas beszélgetést a gyermekkel: nem helyettesíti ;) - alapvetően amikor kérdez a gyerkőc, de olykor lehet ösztönözni is kérdésfeltevésre. :) )

2011. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
(utóirat: tényleg jó a rajzfilm... ha már egyszer tv-függő a gyerek... sajnos :))) )
2011. jún. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!