Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit felelsz 3 éves kislányodnak?

Mit felelsz 3 éves kislányodnak?

Figyelt kérdés

A hétre vagyok kiírva szülésre a kistesóval. Ma megkérdezte 3 éves lányom, hogyan veszi ki a doktorbácsi majd a kistesót, ha bemegyek a kórházba?


Mit felelnétek? Hogyan kerül ki a baba a pocakból? :)


2011. jún. 20. 13:31
1 2
 1/16 anonim válasza:
50%
Szerintem mindenféleképp keverd gyanúba a gólyát. Nekünk bejött.
2011. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

3 évesen még a mesék világában élnek a kicsik, így a legjobb megoldás szerintem ha azt mondod, hogy egy varázspálcával kivarázsolta! :D


Legalábbis mi ezt mondtuk neki anno és elhitte, többet nem kérdezte, persze volt akinek fülig mosollyal mesélte, hogy Anyának a pocijából a doktorbácsi kivarázsolta a húgit! Persze mindenki megmosolyogta a kis "füllentésünket".

2011. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne beszerezni a Sehány éves kislány című retro könyvet. Egyébként a legtisztább, ha egyszerűen felelsz a kérdésre. Én azt mondtam a fiaimnak a kis tesó születéséről, hogy a lábam közt van egy kis lyuk, ami olyan mint egy kis kapu és ott jön majd ki a kis tesó. Megértették, egyetlen kérdésük még az volt, hogy az a luk a fenekem-e. Válaszoltam, hogy nem, nem az. Innen nem volt több kérdés. Amikor ez téma volt, a fiaim 10, 8, és négy évesek voltak.
2011. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem válaszolóhoz...nekem megvan a Sehány éves kislány(anno én is anyukámtól kaptam).2 fiam van,a kisebbik 3 éves,és most készülünk a 3. babára.Már most mondogatjuk neki,hogy a pocakomban lesz majd a baba stb.Én nem látom értelmét a gólya mesének,inkább az igaz,de a korának megfelelő válaszra voksolok.
2011. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, nekem csak 32 hónapos volt a lányom. Mi megvettük az Anna és Peti: Kistestvér születik című könyvet, azt olvasgattuk néha. Ott nem igazán részletezik ezt, csak annyit mondanak, hogy már túl nagyra nő a baba, és anyának be kell menni a kórházba, hogy megszülessen a tesó. És ebben segít anyának a doktorbácsi és a szülésznéni. Ezt így el is fogadta a kislányom egy ideig. De aztán nekem is feltette a kérdést: És hol fog kijönni? Hát őszintén szólva nem gondoltam, hogy most szeretném felvilágosítani, megpróbáltam újra elmesélni a történetet, hátha elvonom a figyelmét. Végig hallgatta, majd újra megkérdezte, hogy hol jön ki? Annyira éberen kérdezte, hogy feladtam, és hirtelen kicsúszott a számon, hogy a nunimból. Teljesen megnyugodott, soha többet nem kérdezgette.
2011. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Megtaláltam a könyvet, még lehet kapni. Tesót váróknak nagy kincs. Őszinte, mégsem vulgáris. Ízléses rajzokkal, érthetően ábrázolva a baba várást. Nekünk nagyon hasznos volt.

[link]

2011. jún. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, nektek!:) Én is inkább az igazmondásnak vagyok a híve... :)


A könyvet is köszönöm! :)

2011. jún. 20. 14:18
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

én egyszerűen megmondanám neki, hogy alul fog kijönni belőlem, mert ott is ment be, amikor icipici volt. :)

sztem gólyázni stb. nincs értelme.

2,5 éves kislány anyukája + 30 hetes km

2011. jún. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kiindulva abból, hogy az én lányom is 3 éves éppen, nem mondanék neki én sem gólyamesét, hanem olyasmit, amit az utolsók írtak.

Pl ahol pisilünk, van egy másik lyuk is, azon fog kibújni a kistesó.

2011. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Általában, főleg alapvető kérdésekben ŐSZINTÉN válaszolok gyermekeknek, akárhány éves is. A gyermekpszichológiai is alátámasztja, és a saját meggyőződésemből is ered.

(Úgy veszem ki, a kedves kérdező is hasonlóan látja egyébként.)


(A kivétel: ritka eset, per pill eszembe se jut, mikor volt muszáj valaha is mellébeszélnem gyerek számára, hacsak nem kell hallgatnom, kivárnom, gondolom, ha előbb megtudnám, hogy elhalálozik egy szülő, ilyen esetben kivételesen próbálnám terelni a szót, ha nem én vagyok az illetékes (pl. ha nem én vagyok a szülője a gyereknek), akinek meg kell értetni vele.)


Árt a gyerekeknek (életkortól függetlenül) a felnőtt (el)hallgatása(i), hazugsága, szinte minden esetben, még akkor is, ha prüdériából kifolyólag teszi a felnőtt.


Bármely életkorú gyermeknek nyugodtan lehet beszélni szexuális témákról, sőt, rendkívül fontos, mert az élet alapvető velejárója, már magzatként az egyik nemhez tartozik. Még a gyerekcsinálásról is lehet beszélni bármennyi korúnak, és ez nem okoz semmiféle pszichés problémát nekik (a kérdéshárítás viszont igen!! még a szülő magocskáit is értik, összehasonlítva a növényekével), legfeljebb csak félig értik meg a 6 év alattiak (pl. a biológiai vonatkozását, a mikrokozmoszt: "apa, anya magocskája" mennyire pici).


A gyermek nyelvén kell előadni, ez is szempont persze, tehát nem kell a ló túlsó oldalára se esni "szakmai konferencia jelleggel". ;) Ebbe beletartozik a prüdéria mellőzése. Ismerek olyan szülőt, aki kislányának nem puncija van ,hanem pisilője... :S , sőt, kisfiúknak, akiknek nincs lánytestvére, sokuknak csak annyit mondanak sajnos: a lányoknak nincs fütyijük.. de hogy mijük van, honnan tudná magától szegény kisfiú, pláne , hogy nem is feltűnő a lányok nemi szerve!?? (Ha tudná az ilyen szülő, hogy milyen káros a gyermek pszichoszexuális fejlődésére ez a fajta "diplomatikus modor", mindkettő: a "pisilője van", meg a "nincs fütyije"... :S )


Szülés téma: persze vannak jó könyvek, a Sehányéves kislányt én is ajánlom, legalábbis emlékeim szerint jó, de a személyes megbeszélést nem helyettesíti. Amúgy is erősíti A SZÜLŐ-GYEREK KAPCSOLAT MÉLYSÉGÉT, ÉS A BIZALMAT, ha _s_z_e_m_é_l_y_e_s_e_n_ is válaszolsz minden kérdésére, amire van értelme, és valld be, ha nem tudod, de mondd neki, utánanézel (ezt most általánosságban értem a gyermeki kérdésekre).


Ha kérdez a gyermek, bármit is, nagyon lényeges, hogy energiánktól, időnktől függően minél többször szakítsunk időt válaszolni neki, ha nem érünk rá, jelezzük neki, ügyes, hogy kérdez, jókat kérdez, de most nincs rá időd, feltétlen tegye fel később.

2011. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!