Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan viselkedhet ennyire...

Hogyan viselkedhet ennyire másként? Nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés
2,5 éves kisfiamat ma reggel agyon dicsérte az óvó néni, hogy mennyire jól nevelt, rendes, nem bánt senkit, rögtön csinálja a dolgokat, amiket megbeszélnek, szót fogad. Hátra fordultam, hogy megnézzem nem áll e valaki a hátam mögött, mert biztosan nem egy gyerekről beszélünk :) Otthon pedig egy kis rossz csont, küzdök Vele az elmúlt időben rendesen...
2011. jún. 14. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Biztos szegény annyira meg akar felelni az óvodában...és nehéz neki egész nap - ezért mire hazaér nagyon fáradt, és rosszalkodik.( meg kell mondani neki, hogy nagyon örülsz, hogy olyan jó az oviban. Majd lazul, ne félj :)

2. verzió: csak neked csinálja - talán hamarabb észreveszed, ha rossz, mint ha jó.(akkor nem kell észrevenni, a rosszaságot - a jóságot meg agyon dícsérni azonnal)

az én kisfiam mind a két verziót kipróbálta.

2011. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy a te elvárásaid túlzóak. Első gyerek? Az elsővel gyakran már két évesen úgy bánnak a szülők, mintha öt éves lenne.)
2011. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez igy természetes,a gyerek sosem viselkedik ugyanúgy 2 helyen.Azt szokták mondani,ahol nincs ott az anyuka ott jó a gyerek.Én valószínűnek tartom,hogy ott tartja magát a fiad,itthon pedig tudja hogy eleresztheti magát,amire valahol szüksége is van.ha megpróbál ott is felengedni,akkor szerintem megszűnnek ezek a nagy különbségek az ovi és otthon közt.
2011. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat!!

kedves első hozzá szóló, ez jó ötlet, kipróbálom!! lehet, hogy nem dicsérem eléggé... meglátjuk.

kedves második válaszoló nem hiszem, hogy magasak az elvárásaim, lazább, de következetes szülőnek tartom magam :) nincs vas fegyelem itthon, de amit egyszer úgy mondok, ahhoz tartom magam :)

kedves utolsó, igen, én is így gondolom, hogy nem lehet ugyan olyan két helyen, két külön közösségben, de ez ami az utóbbi hetekben volt nagyon látványos kontraszt...

még egyszer köszönöm a tanácsaitokat!!

2011. jún. 14. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is arról lehet szó, hogy az oviban meg akar felelni, hiszen ott van mérce, ott a többi gyerek, nem akar kilógni a sorból. Otthon meg elengedi magát, levezeti a feszültséget.

Ilyenek vagyunk mi is, nem? A munkahelyen diszkréten viselkedünk, betartjuk az alapvető illemszabályokat, otthon meg ledobjuk a cipőnket, elheveredünk az ágyon, kikapcsoljuk a telefont, ha nincs kedvünk az emberekhez, otthagyjuka mosatlant, ha fáradtak vagyunk, a gyerek meg mondjuk nem pakol el este fürdés előtt. Egész nap szabályok szerint él, otthon lazít.

Ha van lehetőségetek ovi után udvaron vagy játszótéren egy órát tombolni, amikor azt csinál amit akar, nem szól rá senki (nyilván a józan ész határain, de nagyon szélső határain belül) akkor kitombolhatja magát, otthon hátha nyugisabb lesz.

Vagy ne legyenek elvárásaid amiben nem muszáj. Pl. ne mondd hogy pakolja össze a játékait, hanem pl. Nézd elfáradtak a kisautók, parkoljuk ide őket éjszakára.

Pl. nem akar fürödni menni, mondd neki hogy nézd ez a kisautó milyen piszkos, gyere mossuk le.

2011. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem normális,h az oviban "viselkedik",tudja mit hogyan kell csinálni-ez a te érdemed is-,de valahol ki kell engednie a gőzt.Még mindig jobb ez,mint fordítva,mikor az anyuka nagy szemekkel néz,h nem érti,otthon egy angyal a gyerek,miért olyan rossz az oviban...
2011. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vagy az óvónéni szigorú?

Mióta jár? Hiszen ő ott a legkisebb! Vegyes csoport? A nagyok közt ő nagyon picike, fél.

Otthon ő egyetlen, mindenki szeme-fénye, az oviban meg a tápláléklánc végén áll...

2011. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon logikus dolgokat írtatok!! ... valóban én is otthon lazább vagyok, mint bent az irodában :) jaj nem, az óvó nénit imádja!! március óta jár, vegyes csoport, mert ez egy magán óvoda és nem lett a legkisebb. na meg nem is nevelem úgy, hogy Ő az egyetlen picike fiam, nem is engedné, nem ilyen típusú gyerek :) nagy hangú, akaratos, a célért a végsőkig munkálkodó...:) igen, az is eszembe jutott, hogy azért valahol ez az én érdemem is, végre valahol már vissza jön a nevelés (a be nem álla a szám, de akkor sem vágok rá, inkább büntetem, ilyenek :). megnyugtattatok, hogy ez nem szélsőséges viselkedés, nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!
2011. jún. 14. 14:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!