Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ennyire még sosem idegesített...

Ennyire még sosem idegesített fel a lányom, mint ma. Mitől viselkedhet így?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, hogy ilyen mérges ritkán vagyok, mint ma, bár az utóbbi 3 napban játsza ezt a lányom, de ma telt be a pohár teljesen! 22 hónapos, sose volt gond a délutáni alvásokkal. Fél1-1 körül betettem az ágyába, ivott és el is aludt. 3.napja viszont 1,5-2 óra vergődés, nyávogás, hiszti, üvöltés után hajlandó elaludni, de ma 2 óra próbálkozás után feladtam, kijöttem, de hallom, hogy most is kínlódik, rugdossa a falat. Nemrég gyógyult ki a megfázásból, kb azóta ilyen. Nem használ se a szép szó, simogatás, kiabálás, semmi! Biztos nem éhes, mert ebédel előtte, ahogy eddig is. Ha meg nem alszik(régebben 1-2x előfordult különleges esetekben), akkor estére még hisztisebb és akaratosabb lesz, ám mégsem dől ki hamarabb. Mi a fenét csináljak már vele? Még egy ilyen nap, és nekem annyi!
2010. okt. 7. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam 20 hónapos egyszerűen nem alszik délben...

3- 4 körül kidől magától és alszik... én is próbáltam mindent hogy elaludjon de nem alszik így kihozom a szobából és játszik tovább.

Nem tudok mit csinálni vele, így nem is stapálom már magam.

2010. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem ugyanezt csinálta 2 hétig minen nap! ráadásul még a pocakom is nagy jó lett volna pihenni egy kicsit. De ne add fl nálunk az vált be hogy kicsit fogom a kezét és elalszik. Most napgyjából rendeződőtt a kérdés bár még mndig van egy két nap ami alvásilag kimarad. De kibirhatóbb mint 2 hét. Viszont ragaszkodj az alváshoz mert ha most engedsz akkor leszokik róla.
2010. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

ha még babakocsiztok egy kinti séta és ugrálás után garantált az alvás.


nem lehet az hogy nem fárad el? és azért nem álmos?


nem kell ott ülni mellette tedd le hagyd ott mint eddig most is.

2010. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én együtt alszom vele délután...de csak délután! Keresztanyum fia na az a gyerek bűn rossz alvó volt, detto mint most a te lányod...az anyja már úgy ki volt idegileg 2 év után, hogy mondtuk neki adja ide nekünk egy napra...lefeküdtem a gyerek mellé, 10 perc múlva horkolt...azután az anyja is ezt csinálta és ment neki.


Ha nálatok ez nem segít, akkor meg fáraszd ki.Vidd le napi 2x a játszótérre és ha elfárad se hagyd, hanem ugráltasd ezerrel:)

2010. okt. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinálja a 2 éves lányom már 1-2 hete. Teljesen változó, hogy mikor alszik el és mennyit alszik. Ezelőtt simán 3 órákat lenyomott déltől, most meg összevissza. Van, h fél órát, van hogy egyet, van, hogy 2 és felet alszik, és mindezt megelőzi az egy órás huzavona. Arra tippelek, hogy egyre kevesebb alvást igényel, viszont azt nem hagyom, hogy 2 után aludjon el, mert ha 4 körül ébred, akkor képes 11-ig is fenn lenni. Délután normál fáradás után (semmi extra ugrabugra, mint pl Elevenpark) kb 7 órán át ébren van.

Szerintem most van átállás, túl kell élnünk valahogy, remélem, h 2-3 héten belül újra lesz rendszer...

2010. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is lefekszem mellé 10 perce annyi elég aztán ha nem alszik akkor kijövök és utána alszik el. Én nem hagyom ott ne haragudj Carmen de ezzel nem értünk egyet. Azóta itthon sem gond az elalvás délben.
2010. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Előtte voltunk vásárolni ma, meg játszott is az udvaron. Próbáltam magam mellé tenni az ágyban, gyakran beválik a simogatás, de most az sem, lemászott az ágyról, és otthagyott. Csak kifáradt, mert ásítozik, na meg látnátok hogy néz ki a szoba, mit alakított itt délelőtt. Ilyenkor szoktam kitakarítani a konyhát, pakolászni, ennyi időm van jóformán magamra is, szóval még pluszban ez is zavar, hogy "nem ad" nekem 1-2 órát, meg persze ennyi idősen még neki is bőven kéne az alvás.
2010. okt. 7. 15:12
 8/9 A kérdező kommentje:
Na én itt befejeztem, kivettem az ágyából, mert egyszerűen reménytelen..remélem ilyen csak ma fordult elő, nem akarom, hogy ebből rendszer legyen:(
2010. okt. 7. 15:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, sokan nem értenek velem egyet, de szerintem nem kell erőltetni ezt az alvás dolgot. Mi sem vagyunk mindennap egyformán fáradtak. Ha nem elég álmos az enyém, akkor lemászik az ágyról, én meg hagyom, hogy játsszon tovább. Az igényeihez próbálok igazodni, ő maga állította be a rendszert mindig mindenben, most sincsen ez másképp. És rendszerben élünk, nem összevissza, de ha egy-két nap máshogy alakul a nap, akkor elfogadom.

Nálunk is előfordul, hogy kimarad a délutáni alvás, de olyankor már kora este hisztis, s ilyenkor rögtön dugom az ágyba. Nem is szokott ellenkezni. Ilyenkor már este 7-kor horpaszt.

2010. okt. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!